Ukraińskie "punkty niezniszczalności" rosną jak grzyby po deszczu

Ukraińcy koczują w chłodzie ,głodzie i ciemności,ach. Bez wody, bez podstawowych produktów. Nie działają sklepy, transport. Trudno o internet, nie ma jak naładować telefonów ani laptopów.

Nie ma jednak jeszcze tragedii.  Dzielny prezydent Wołodymyr Żeleński obiecał rozmieścić na Ukrainie cztery tysiące "punktów niezniszczalności" w przypadku całkowitego odcięcia prądu w kraju. Szef kijowskiego reżimu powiedział, że będą  te "punkty"  pracować całą dobę w budynkach instytucji państwowych.

Napisał o tym nawet na  swoim kanale w Telegramie.
Według polityka obiekty te będą zaopatrzone w wodę, prąd, łączność komórkową i internet. Pompatycznie nazwał te obiekty "punktami niezniszczalności", mówiąc, że będzie ich co najmniej cztery tysiące.

Do środowego wieczora powstało już ponad cztery tysiące takich miejsc. W planach są kolejne.
- twierdzi ukraiński prezydent.

Celem tego projektu jest wsparcie mieszkańców kraju w trudnych czasach.

Wołodymyr Kudryckij, szef Ukrenergo, powiedział wcześniej, że ukraiński rząd opracowuje plan na wypadek całkowitego blackoutu.

Obawy władz w Kijowie są całkiem uzasadnione, gdyż rosyjskie wojska celowo wyłączają ukraiński sektor energetyczny. Według premiera Ukrainy Denisa Szmygala, połowa systemu energetycznego kraju jest już niesprawna. Sprzyjają temu regularne ataki rakietowe i dronowe rosyjskich sił zbrojnych na infrastrukturę energetyczną kraju.

Joanna M.Wiórkiewicz

Joanna M.Wiórkiewicz - Komentarze niemerytoryczne są usuwane. Autorzy komentarzy obraźliwych są blokowani.

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4.59

liczba ocen: 22

 • ...

  Pomijając brednie żydowskiego kijowskiego narkomana trzeba jasno powiedzieć, że Kreml uprawia masowe ludobójstwo.

  I czuć w działaniu kremlowskiej bandy żydowską (starotestamentową) myśl wojenną.
  Nie da się tego inaczej określić.

  Miał Putin cały okres cieplejszej pogody (wiosna. lato. jesień) na rozwalenie infrastruktury pozwalającej na nieustające dostawy uzbrojenia z faszystowskiego zachodu. Nie zrobił tego.
  Wręcz przeciwnie, sukcesy SOW to ciągłe robienie w uja RUSKICH mieszkańców Donbasu. Ostatni przykład to porzuceie Chersonia i jego mieszkańców na pastwę banderowskich zbrodniarzy.

  I teraz. gdy nadchodzą mrozy, kremlowska banda wyłącza na całym obszarze kluczowe dla przeżycia elementy infrastruktury jak, energetykę, wodociągi. Dotknie to wszystkich mieszkańców tzw. Ukrainy - winnych i niewinnych banderyzmu. KARA ZBIOROWA na skalę ogólną - czyli zbrodnia ludobójstwa.

  Czuć żydem w tej strategii!

  Cóż - projekt "Niebiańska Jerozolima" nie przebiera w środkach!

  EDYCJA.

  Jutro poszerzę ten komentarz i zrobię z niego publikację u siebie.

  • ...#Kmieć

   Raczej próbuje ucywilizować. A walczy nie z Ukrainą, ale z całą Europą wykorzystując nikły procent sił. Ruscy Ukrainy raczej nie będą zajmować, bo musieliby ja utrzymywać i mieliby partyzantkę. Na to liczył zbiorowy zachód. A teraz to albo Ukraińcy sami zrobią u siebie porządek - pogonią banderowców - i stworzą normalny rząd, albo zginą. A Ukrainę i Ukraińców będzie utrzymywał zachód, skoro taki pomocny. Wpędzono nie tylko Ukrainę, ale i cała Europe w takie bagno, że bez rozlewu krwi się nie obędzie - na zachodzie mocno opalone byczki czekają na sygnał. Broń dla Ukrainy rozlała się po świecie. Znajdzie się.

   • ...#Kmieć#Alain1952

    Nie ma sensu tłumaczyć Kmieciowi czegokolwiek albowiem w jego przypadku to "wybory serca" nie rozumu.
    Gdzie jak gdzie,ale na tutejszym portalu nie można uskarżać się na brak informacji o tym co się dzieje tak w samej Ukrainie i w dalszym i bliższym ,tle.
    Inkryminowany (kmieć) mając szeroki dostęp do informacji z możliwością zapytania o to czy tamto,stoczył się do poziomu onetu i niezaleznej. bo takiego wyboru dokonał.

   • ...#Kmieć#Alain1952

    Zbankrutowana JUPAdline będzie finansowalo Polin aż do swoejgo upadku.
    Polski ciemny ludek da się wyruchać bez mydła tyle razy ile "ruchacz" zechce ..
    KST

    • ...#Kmieć#Alain1952#KST

     Chyba najpierw ukraiński. - Pierwszy zaczął, to i pierwszy musi skończyć.

  • ...#Kmieć

   Panie Kmieciu - trwa wojna zwana SOW i tego typu działania mają sens. Może Ukraińcy sami zrobią porządek ze swoimi koszernymi? Taka mam nadzieję. Co do p. W. Putina to myślę a raczej mam nadzieję, że ten człowiek uwali projekt drugiego Izraela czy tzw. niebiańskiej Jerozolimy podobnie jak J. Stalin uwalił dwukrotnie projekt żydowskiej Kalifornii na terenach płd Ukrainy i Krymu. Mam tylko taką nadzieje bo tak naprawdę to my nic nie wiemy co ustalono ponad naszymi głowami. Będziemy wszyscy cierpieć przez pokolenia w związku z tymi planami koszernych.

  • ...#Kmieć

   Kmieć: "... Kreml uprawia masowe ludobójstwo". -

   --- Myli Pan przyczynę ze skutkiem. Zamieszczam z Telegramu parę słów o ukraińskim narodzie: "Starsza kobieta została pobita w pociągu w Kijowie, gdy powiedziała, że Rosja przyszła chronić ludzi. Podczas słownej utarczki jeden z mężczyzn zaczął wykręcać kobiecie ręce, wyzywał ją od separatystów, a następnie trzasnął jej głową o okno. 'Czy ty jesteś chora? Zabiję cię teraz, rozumiesz? Jeśli nie poprzesz armii, zginiesz! Uduszę cię!' - wołał Ukrainiec.

   Konflikt eskalował do publicznego pobicia. Gdy kobieta poprosiła o wezwanie policji, pasażerowie zaczęli się głośno śmiać. Kobieta, która popierała działania Rosji, miała złamaną rękę i została pobita - nikt nie reagował na to, co się dzieje. Maltretowana kobieta została ostatecznie wypchnięta z pociągu".

   • ...#Kmieć#zygmuntbialas

    A bo to jest, co powtarzam, wojna domowa. Wewnętrzny konflikt rsińsko-rusiński i przestańmy się nim ekscytować (poza tymi jego aspektami, które by nas obryzgały szambem).

   • ...#Kmieć#zygmuntbialas

    Przelinkowane od Russella Bentleya odnośnie genezy okrucieństw ukraińskiej armii. Dla nas nic nowego, ale i tak warto przeczytać
    https://vk.com/donbasstexac?w=wall279679914_22803%2Fall

  • ...#Kmieć

   Oj, "Twój" STalin nie mógł pobić małej FInlandii a ona nie miała wsparcia Anglosasów i anglosaskich wasali. W 1941 też obrywali Sowieci, ale już naprawdę mocno. A tutaj wojna jest wciąż poza Rosją. Najpierw próbowano delikatnie, ale Rosja się przeliczyła i teraz rozwala infrastrukturę. Bardzo dobrze, ze na zimę.

   • ...#Kmieć#Wican

    //Najpierw próbowano delikatnie, ale Rosja się przeliczyła i teraz rozwala infrastrukturę.//

    Militarnie się przeliczyła, to zamrozi i zagłodzi wszystkich mieszkańców tzw. Ukrainy
    Jak słaby tchórzliwy żyd.

    //Bardzo dobrze, ze na zimę.//

    Ach ta żydo-katolacka miłość bliźniego.
    A niech zamarzają. A ci cwańsi, z banderowskim bagażem, uciekną do Polin, bo tu właśnie mają uciec. Parchy warszawskie już im robią miejsce:
    https://kresywekrwi.neon24.info/post/170043,rzeczywistosc-kl-polen

    P.S. "Mój" Stalin wygrał II Wojnę Światową!

    • ...#Kmieć#Wican#Kmieć

     Ty jesteś najzwyczajniej uprzedzony. Przez kilka miesiące narzekałeś, ze Rosja zdradziła przez swoich przywódców Rosjan w Donbasie bo jest za miękka, itp. Teraz narzekasz, że jest za ostra. Czy to czasem nie jest "etyka sytuacyjna"? Właśnie typowa dla żydostwa, które potrafi się kamuflować, ale do czasu. ?

    • ...#Kmieć#Wican#Kmieć

     Żydzi z Rosji dawno uciekli.
     A na Ukrainie zostali bo wyczuli swoimi długimi nosami zachodnie dotacje.
     Żydzi i szabesgoje mieli w Donbasie wszystko już wykupione. Synek Bidena , Rinat Achmetow i inni. Dlatego od dawna jest taka walka o ten Donbass. Żyd nie odpuści, jak jest coś jego to jest jego i basta.
     Podobnie jest z żydowskimi roszczeniami w wobec Polski. Wyczuli interes i już tego nie odpuszczą.

  • ...#Kmieć

   Coś ci się , gościu, pomyliło.
   Gdyby kraje awanturniczo-napastniczego sojuszu NATO nie wtrącały się, dawno byłoby po wojnie.
   Jakowyś daltonizm Cię ogarnął, bo sprawstwo "Zydów" widzisz tylko po jednej stronie

  • ...#Kmieć

   Skoro to jest ludobójstwo,to jak nazwać nazwać użycie regularnej armii przeciwko DRL i ŁRL?

 • Kmieć //Pomijając brednie żydowskiego kijowskiego narkomana trzeba jasno powiedzieć //

  W żadnym wypadku.
  Pomijając " brednie żydowskiego kijowskiego narkomana" łatwo zapomnieć kto w ogóle jest odpowiedziany za aktualny i przyszły, bardak.
  Trwa wojna a to wymusza określenie się po konkretnej stronie konfliktu.
  W przeciwieństwie do Kmiecia nie wszyscy tu mamy gudłajską mentalność dlatego dzięki wiedzy jaką posiedliśmy dzięki tym blogerom którzy systematycznie dostarczają nam bieżących informacji nie mamy wątpliwości co do wyboru której stronie należy udzielić moralnego wsparcia.
  Ty zaś bez żadnych oporów i sprawnie niczym po wazelinie wślizgnąłeś się w polityczny i medialny mainstream że jeszcze chwila a będziesz nas karcił za "mowę nienawiści".

  • Kmieć //Pomijając brednie żydowskiego kijowskiego narkomana trzeba jasno powiedzieć //#ikulalibal

   pochwalam, ale i diabłe musi być z czym się nie

   • Kmieć //Pomijając brednie żydowskiego kijowskiego narkomana trzeba jasno powiedzieć //#ikulalibal#kazik

    Skoro już przy diabłach jesteśmy;
    wczoraj ukraińskie gestapo przeprowadziło rewizję w Ławrze Peczerskij.
    Poszukiwano "jaczejki ruskiego mira". Zarekwirowano Ikonę z Męczennikiem Mikołajem II i reprinty religijnego wydawnictwa czasów Imperium Rosyjskiego.
    Hierarchowie Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej do której należy zabytkowy kompleks Peczerskiej Ławry nie mają wątpliwości co do tego że rewizja rozpoczęła proces odebrania wiernym tego obiektu.
    W ciągu minionych 30 lat demokratyczna Ukraina odebrała prawosławnym więcej cerkwi niż zrobili to bolszewicy w latach 20-stych XX wieku.

  • Kmieć //Pomijając brednie żydowskiego kijowskiego narkomana trzeba jasno powiedzieć //#ikulalibal

   Józef Stalin już by dawno tego ''Kmiec '' rostrzelał publicznie. Rzwalił by gamonia z szyłki.

   • Kmieć //Pomijając brednie żydowskiego kijowskiego narkomana trzeba jasno powiedzieć //#ikulalibal#fretka

    Co pani za bzdury tu wypisuje?

    • Kmieć //Pomijając brednie żydowskiego kijowskiego narkomana trzeba jasno powiedzieć //#ikulalibal#fretka#JMK

     Pan Kmieć często się podciera imieniem Józefa Stalina.Jak by znał go na żywo...

   • Kmieć //Pomijając brednie żydowskiego kijowskiego narkomana trzeba jasno powiedzieć //#ikulalibal#fretka

    Józef Stalin to już dawno rozwaliłby Putina i jego kamarylę.

    • Kmieć //Pomijając brednie żydowskiego kijowskiego narkomana trzeba jasno powiedzieć //#ikulalibal#fretka#Kmieć

     Józef Stalin po klęskach w początkach wojny z Niemcami a wcześniej po bardzo słabym początku wojny z Finlandią to bał się, aby to czasem nie jego rozstrzelano. Ale zachowano zdrowy rozsądek. W czasie wojny nie robi się rozgrywek wewnętrznych, zwłaszcza zbyt drastycznych

    • Kmieć //Pomijając brednie żydowskiego kijowskiego narkomana trzeba jasno powiedzieć //#ikulalibal#fretka#Kmieć

     Stalin ewoluował w Putina. Pan się nie znasz.

   • Kmieć //Pomijając brednie żydowskiego kijowskiego narkomana trzeba jasno powiedzieć //#ikulalibal#fretka

    //Stalin ewoluował w Putina.//

    Chyba w tę jego wersję, którą się straszy wszystkie miłujące "wolność" i "american way of life", demokratyczne "otwarte społeczeństwa"...

 • Komu te punkty mają służyć naprawdę?

  Są dwa spojrzenia:
  1. Rozdział socjalu. - Tu rozdzielcy sami od początku grabią 50-90% dóbr. - Manipulacja władzy i usprawiedliwione przez społeczeństwo braki są konieczne. Tak działa socjalizm. - Do końca twierdzi że daje. Jak mawiał Jerzy Urban za komuny: "waadza się zawsze przeżywi".
  2. Praktyka faszyzmu. - Jest tutaj analogia do organizmu żywego w czasie trwającej głodówki. - Organizm może nawet pożerać komórki własnego organizmu. - Oczywiście pożre najpierw rezerwowe (tłuszcz) i niepotrzebne (organy nieużywane zanikają). - Dalej pożera te, bez których może się obejść, aż zostanie serce i mózg, i organy niezbędne do dostarczenia im pożywienia, a na końcu jeszcze chwilę sam mózg.
  Różnica jest tylko w tym, że w faszyźmie nie idzie o zorganizowany organizm, tylko tylko o płynną hierarchię osobową władzy opartej o zdolność zaszkodzenia tym, co stoją w hierarchii władzy niżej.
  - Płynną, bo ona też walczy ze sobą "na śmierć i życie", wszędzie upatrując konkurencję, a w desperacji potrafi pożreć i swoich hierarchów.
  - Tak samo i niewolnicy faszystów w desperacji potrafią pożreć swoich właścicieli.

  Mamy więc ciekawy eksperyment globalistów:
  - Kto tu się przeżywi, a kto pożre kogo?
  - Czy będą chcieli skręcić w socjalizm (rozdzielać jaką część z tego co nagrabią), czy trwać przy faszyźmie (dla naiwnych zwanym władzą demokratyczne wybraną lub demokracją kosząc wszystkich słabszych, nie wyszkolonych w samoobronie, nie zorganizowanych do podjęcia obrony koniecznej, a nade wszystko najłatwiejszych do pożarcia bo uzależnionych, niemoralnych i zdeprawowanych, cwaniaczków zawsze szukających interesu i ufających władzy oraz jej mediom).

 • "Ukraińskie "punkty niezniszczalności" rosną jak grzyby po deszczu"

  --------------------------
  To są punkty do których nie będą mieć wstępu wszyscy ci - co nie mają diabła za ojca.
  Wniosek?
  Oczywiście na Kremlu i w Łoszingtonie będą wiedzieć o lokalizacji tych punktów aby je ewentualnie na swój sposób chronić.

 • ...

  Szanowna Pani Joanno,

  Wydaje mi się, że muszę Panią przeprosić. Za co?
  Ano za to, że Pani artykuł został zdjęty z "pudła" (ultra jedynka w promowaniu artykułów na Neonie) po raptem... 3 godzinach? I to poza normalną kolejnością spadania do niższych szpalt portalu.
  To z mojego powodu.
  Niniejszym przepraszam, ale winny się nie czuję. Prawda, zwykła ludzka uczciwość, nie może być winna. Może być skazana, ale nie winna.

  P.S. Przy okazji; wiem już, że mój jutrzejszy artykuł, jaki zamierzam naskrobać na szkielecie mojego pierwszego tu komentarza, nie wylezie poza prawą szpaltę, a być może nawet wyląduje w lochu. Trudno.

  Pani Joanno, pozdrawiam serdecznie.

  • ...#Kmieć

   Z tym zdjęciem z "pudła" to było niezamierzone. Jako dzisiejszy admin dyżurny widziałem, że trójka jest administracyjnie przyszpilona, a nie zauważyłem, że również dwójka (była na drugiej stronie).
   Tym sposobem promując Jacka Bokiego liczyłem, że ta notka przesunie się na dwójkę, niestety spadła.

 • riebiata

  Za prezydentury J.Cartera krążył taki dowcip: Czym się różni Carter od studenta. Ano tym, że Carter nie ma stosunku do pokoju a student nie ma pokoju do stosunku.
  Tak jakoś mi się ten dowcip skojarzył w związku z wojną na Ukrainie, do której jakoś też nie mam stosunku. A nie mogę go mieć, gdyż propaganda obu stron po prostu obraża moją inteligencję a przebieg działań wojennych zaprzecza deklarowanym przez Rosję celom. Należy więc przypuszczać, że w tej wojennej ustawce (bo tak to wygląda) prawdziwe cele nie sa opinii publicznej wyjawiane i liczy się na eskalację prowadzącą do maksymalnego bestialstwa obu stron, które to z kolei wytworzy neinawiść między Rosjanami a Ukraińcami na wiele pokoleń. Putin zapewne nie zdaje sobie sprawy, że karząc zbiorowo wszystkich Ukraińców, odcinając im prąd, ciepło i wodę szczególnie zimą naraża się również Rosjanom, którzy widza w nim nie męża stanu lecz bestię wyciągającą wtyczki z inkubatorów dzidziusiów i odcinającą tlen pacjentom w szpitalach, a jednocześnie zapewnia immunitet Zeleńskimu i jego ekipie. Zwykły Rosjanin już będzie wiedział jak ocenić Putina i jaką mu karę wymierzyć jak już przestanie być grandziarzom finansowym potrzebny i go wyplują i oddadzą w ręce Rosjan lub Ukraińców.

  • riebiata#Nibiru

   Doskonały komentarz, Panie @Nibiru!

   • riebiata#Nibiru#Kmieć

    Dziękuję Panie Kmieciu ! Zdaję sobie sprawę, że dzieli nas "rów mariański" w poglądach na wiele kwestii, ale mam nadzieję, że łopatka po łopatce będziemy go zasypywać, bo ja do zgody jak rybka do wody :-)
    PZDR

   • riebiata#Nibiru#Kmieć

    //Doskonały komentarz, Panie @Nibiru!//
    Komentarz żydoskiego palanta.
    Z Ameryki Północnej.

    • riebiata#Nibiru#Kmieć#Jarek Ruszkiewicz SL

     Jarku, widzę, że cierpisz na przedwczesny wytrysk nienawiści, bo cóżem ci ja biedny uczynił :-)

    • riebiata#Nibiru#Kmieć#Jarek Ruszkiewicz SL

     Nie wie Pan, że to nie po chrześcijańsku tak drugim żydem pomiatać?

  • riebiata#Nibiru

   Twój optymizm oceniam jako znacznie przesadzony

  • riebiata#Nibiru

   Zełensky da radę.Stawia "namioty niezniszczalności"- zaprawdę pomysł godny błazna.Toż to prawdziwy "bohater narodowy".Ciekawe, czy sam siedzi w namiocie własnego pomysłu?Rzeczywistym sprawcą problemów Ukrainy nie jest Putin, tylko błazen w T-Shircie. Jest takim samym bohaterem, jak Bór-Komorowski sprawca Powstania Warszawskiego.Zwykłych(nie-banderowskich) obywateli Ukrainy, żal nam wszystkim(myślę ,że w szczególności Prezydentowi Putinowi).To jedyne wytłumaczenie "delikatności" w rosyjskiej SOW.

  • riebiata#Nibiru

   Przeceniasz Rosjan przypisując im empatię. Z doświadczeń mówię. (Ukraińcy to to samo, ale Twój koemtn dotyczył Rosjan i do tej części zagadnienia się odnoszę).

 • Nibiru

  //Jarku, widzę, że cierpisz na przedwczesny wytrysk nienawiści, bo cóżem ci ja biedny uczynił :-)//

  Jakiej "nienawiści"?
  Jak można nienawidzić brzęczącego komara?
  Może tylko zirytować.

 • Jajecznica.

  Bardzo dobrze, że banderowcom zmarzną dupy. A że przy okazji po rzyci dostaną i ci rozsądniejsi Ukraińcy (o ile tacy jeszcze istnieją) to nie jest ważne. Nie da się zrobić jajecznicy bez rozbijania jaj. Putinowi nie ufam za grosz (cholera wie, jaką grę prowadzi), ale te ataki pochwalam i cieszę się z nich. Im więcej banderszmat zginie, tym lepiej.

  • Jajecznica.#Christian Shane

   Zginą resztki prorosyjsko nastawionych Ukraińców. Właśnie Żeleński zarządził pełną mobilizację w regionach rosyjskojęzycznych tj głównie w obwodach czerkaskim, mikołajowskim i dniepropietrowskim, a także w kontrolowanej przez Kijów części obwodu zaporoskiego . Jednocześnie praktycznie nie dotyka zachodnich regionów kraju.

   • Jajecznica.#Christian Shane#kowalew

    Ci z zachodniego banderlandu są szykowani na durnych Lachów ...
    KST

  • Jajecznica.#Christian Shane

   Ma pan rację! Te niemowlęta umierające w wyziębionych inkubatorach i chorzy na OIOM-ach pod zatrzymaną aparaturą do podtrzymywania czynności życiowych, to ewidentne banderszmaty , gorsze od hodowlanych wszy łonowych, które z hitlerowskiego nakazu Polacy własną krwią tuczyć musieli. Dobrze robi Putin, że jak wszy je rozgniata.Im więcej ich wytłucze, tym bardziej na chwałę potomnych zasłuży.

 • Na otrzeźwienie


  Proszę o merytoryczne zdanie odrębne.

  • Na otrzeźwienie#zadziwiony

   Takimi wieściami może się ekscytować tylko ten, który nie zdaje sobie sprawy z tego, że Rosją juz od początku ubiegłego wieku rządzi światowy, czarci pomiot.
   Wniosek?
   Wojna na banderlandzie to ustawka czarciego pomiotu - wpisująca się jako jeszcze jeden front w jednostronnej wojnie czarciego pomiotu z ludzkością.

   • Na otrzeźwienie#zadziwiony#demonkracja

    Eee tam. p**rdolenie. nie wiem ile "dementokrata" ma lat, ale z perspektywy DOJRZAŁEGO FILOZOFA, jakim był Tadeusz Kotarbiński "STALINIZM to był jedyny okres w znanej nam historii, kiedy program organizacji społecznej, wskazany w "Państwie" Platona był w PEŁNI ZREALIZOWANY". (Sam Platon, który część swej młodości spędził w Egipcie, o Żydach tylko chyba raz wspomniał jako "Ci (uchodźcy) z Egiptu".

    A żona W.I. Lenina, Nadieżda Krupska ze zrusyfikowanej polskiej rodziny - zresztą wychowana w Grójcu pod Warszawą - wg. rok temu zmarłego (na "nie istniejący" Covid19) Jana Ciechanowicza, była NIEFORMALNYM MINISTREM SZKOLNICTWA ZSRR. I przez lat ponad 30 starała się wcielać w życie PLATOŃSKIE idee jak należy wychowywać młodzież.

    A ten neonowy "dementokrata" wciąż BECZY, że to "czarci pomiot" przejął władzę w Rossii "od początku ubiegłego wieku". Rzeczony "czarci pomiot" - a ściślej sekta Chabad Lubawicz, z siedzibą na Brooklynie w NY - przejęła kontrolę nad (zaplanowanym do likwidacji) ZSRR DOKŁADNIE w ostatni dzień CHANUKI 1991 roku:

    https://wiernipolsce1.wordpress.com/2021/12/14/osiem-swiatel-chanuki-i-wesoly-los-ludów-pod-nadzorem-zog/

    • Na otrzeźwienie#zadziwiony#demonkracja#Berkeley72

     ----------------------
     "A ten neonowy "dementokrata" wciąż BECZY, że to "czarci pomiot" przejął władzę w Rossii "od początku ubiegłego wieku".
     ----------------------
     Juhasowi wszystko będzie beczeć wokoło.
     Wniosek?
     Niejaki Jankiel Chaimowicz Jurowski coś pobekuje - ale oczywiście filozofom to się nie śniło.

 • Tymczasem

  https://www.msn.com/fr-fr/actualite/monde/guerre-en-ukraine-la-france-envoie-100-g%C3%A9n%C3%A9rateurs-%C3%A0-kiev/ar-AA14x6vE?ocid=msedgntp&cvid=9e0d5c31c6cb43829cfa8cf047428a67
  Micron w imieniu Francji (????) przesyla upadlincom 100 generatorow od 50 do 100kw, ktore dostarczy przez Rumunie !!Ciekawe ile z tych cacek dotrze do zwyklego upadlinca, a ile zniknie "po drodze" ???

 • Gdyby Putin wylaczyl prad banderowcom w lutym kijowskiej junty juz by nie bylo

  Brednie o ludobojstwie sa kretynskie. To sa argumenty z emocji . Ludzie , ktorzy je powtarzaja sami sa kretynami , albo innych uwazaja za kretynow. Wylaczenie pradu uniemozliwi kijowskiej juncie walke . To przyspieszy koniec wojny i zwiazane z tym cierpienia ludnosci cywilnej. Takie sa skutki amerykanskiej kolonialnej polityki prowadzonej rekoma agentow takich jak Zelenski, Mielnik itd. Zgodnie z tym tokiem myslenia ruscy powinni sie zgodzic na zniszczenie swojego kraju. Wtedy byliby w porzadku. Banaderowska Ukraina jest zarzadzana przez Amerykanow przy pomocy terroru. Banderowcy rozdali cywilom bron i nazwali to obrona terytorialna . Ci ludzie (tzw. obrona terytorialna) wylapuja "szpiegow" i zabijaja ich na miejscu . To sa bandy rabunkowe skrzyzowane ze szwadronami smierci . Takie rzeczy dzieja sie na przyklad we Lwowie.

  • Gdyby Putin wylaczyl prad banderowcom w lutym kijowskiej junty juz by nie bylo#superfajny

   Ten koment powinien wisieć na głównej jako memento.

   • Gdyby Putin wylaczyl prad banderowcom w lutym kijowskiej junty juz by nie bylo#superfajny#bez kropki

    Od początku specjalnej operacji wojskowej zniszczono łącznie:

    333 samoloty, 177 śmigłowców, 2 562 bezzałogowe statki powietrzne, 390 systemów rakietowych ziemia-powietrze, 6 813 czołgów i innych opancerzonych wozów bojowych, 902 wielokrotne wyrzutnie rakietowe, 3 620 dział artylerii polowej i moździerzy oraz 7 352 sztuki specjalnych pojazdów wojskowych.

    https://adnovumteam.wordpress.com/2022/11/26/wojna-juz-nie-domowa-na-ukrainie-26-11-2022r-2713-dzien-od-nowego-rozejmu-pelnowymiarowa-operacja-zbrojna-usz-wobec-republik-w-donbasie-zakonczona-interwencja-wojsk-fr-dzien-283/

  • Gdyby Putin wylaczyl prad banderowcom w lutym kijowskiej junty juz by nie bylo#superfajny

   Jedna trzecia zagranicznych haubic przekazanych Ukrainie jest niesprawna, - New York Times. Artyleria, którą Stany Zjednoczone i ich sojusznicy dostarczają Ukrainie, ciągle się psuje, pisze amerykańskie wydanie. Artyleria, którą Stany Zjednoczone i ich sojusznicy dostarczają Ukrainie, jest ciągle psuta lub uszkadzana, co stało się problemem dla Pentagonu, pisze New York Times, powołując się na urzędników amerykańskich i ukraińskich. Według rozmówców publikacji, w dowolnym momencie około jedna trzecia zachodnich haubic używanych na Ukrainie jest unieruchomiona, w tym z powodu ich intensywnego użytkowania. Naprawa tych dział stała się priorytetem europejskiego dowództwa Pentagonu, czytamy w artykule. W ostatnich miesiącach do służby w Polsce trafiła wadliwa artyleria. Ale na Ukrainie chcieliby, żeby punkt obsługi broni był bliżej, co pozwoliłoby na szybszy powrót haubic do strefy walk. Od początku rosyjskiej wojskowej operacji specjalnej Stany Zjednoczone i ich sojusznicy z NATO aktywnie pompują broń do kijowskiego reżimu, przeznaczając na to dziesiątki miliardów dolarów. Tym samym przekazali Kijowowi znaczną ilość artylerii 155 mm - amerykańskich haubic M-777, niemieckich dział samobieżnych PzH 2000, polskich dział samobieżnych Krab i francuskich dział samobieżnych CAESAR. Ich APU służy przede wszystkim do ostrzeliwania miast i miasteczek Donbasu. Ofiarami tych ataków są najczęściej cywile. Z kolei Moskwa wielokrotnie powtarzała, że ​​dostawy broni z Zachodu tylko przedłużają konflikt, a transport broni staje się uzasadnionym celem dla armii rosyjskiej.


   Источник: https://rusvesna.su/news/1669446669

  • Gdyby Putin wylaczyl prad banderowcom w lutym kijowskiej junty juz by nie bylo#superfajny

   Kolejny ideologiczny ukraiński nazista został wyeliminowany na kierunku Artemowsk. Dmitro Sidorko udał się do swoich idoli Bandery.

 • ....

  W wyniku nalotów rosyjskich sił powietrznych z użyciem broni precyzyjnej na trzy miejsca tymczasowego rozmieszczenia polskich najemników w pobliżu osady Wielkie Chutora w obwodzie charkowskim zniszczono do 200 banderowców.

  Ponadto ponad 100 najemników tzw. „legii obcej” zostało zniszczonych przez rosyjską broń precyzyjną lotnictwa w rejonie osiedli Siewiersk i Słowiańsk Donieckiej Republiki Ludowej.

 • Moskwa i Ankara zakładają rozpad Unii Europejskiej – OrientalReview.org

  Jedyna odpowiedź na to pytanie jest następująca. Moskwa i Ankara liczą na rozpad Unii Europejskiej i co najmniej na znaczącą suwerenizację gospodarek Europy Południowej i Wschodniej. Spodziewany upadek motoru gospodarczego UE, Niemiec, zanegowałoby dotacje z budżetu Unii dla krajów słabiej rozwiniętych. Brukseli znacznie trudniej będzie dyktować swoją wolę polityczną i narzucać swoje decyzje gospodarcze. Oznacza to, że Bułgaria, Węgry, Czechy, Słowacja, Serbia i inne kraje zależne od rosyjskich dostaw ropy i gazu prawdopodobnie będą podejmować decyzje na korzyść interesów narodowych, a nie ponadnarodowych. Na tle nadchodzącej burzy gospodarczej niezawodne dostawy rosyjskiego gazu za pośrednictwem Turcji mogą być dla nich prawdziwym ratunkiem.

  Moscow And Ankara Bet On The Breakup Of The European Union
  https://orientalreview.org/2022/10/21/moscow-and-ankara-bet-on-the-breakup-of-the-european-union/

  • Moskwa i Ankara zakładają rozpad Unii Europejskiej – OrientalReview.org#kula Lis 70

   To by było logiczne. Wzajemna nienawiść dwóch najwiekszych członków Unii czyli Francji i Niemiec osiąga obecnie poziom sprzed stu lat. Odbija się to przede wszystkim w gospodarce i finansach.

  • Moskwa i Ankara zakładają rozpad Unii Europejskiej – OrientalReview.org#kula Lis 70

   Ten południowy gazociąg Rosja Turcja w każdej chwili może spotkać taki sam los jak ten przez Bałtyk. Mamy czas wojenny, wszystkie chwyty dozwolone.

 • FR dba o przyszły przyrost naturalny w krainie u.

  Całe swołoczeństwo przy świeczkach…Chłopów wielu nie trzeba, podobno koledzy z Polski lubią ubogacać etnicznie swołoczeństwo, napełniać surogatki „nadzieją”. Jak romantycznie. https://t.me/newsfactory_pl/19959?single