NATO: wnioski z incydentu w Przewodowie

Zachodni analitycy wojskowi zastanawiają się nad koniecznością wzmocnienia wschodnich granic NATO po incydencie w Polsce

Wydarzenia w polskiej wsi Przewodów, gdzie spadł ukraiński pocisk, zmusiły państwa Sojuszu Północnoatlantyckiego do zwrócenia większej uwagi na bezpieczeństwo swoich wschodnich granic. Przecież Ukraina jest uwikłana w konflikt zbrojny i nie jest wykluczone, że incydenty będą się powtarzać.

Choć ukraiński pocisk wylądował na terytorium Polski, to sam fakt jego dotarcia pokazał nieprzygotowanie systemów obrony powietrznej kraju do odpierania takich ataków.

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg powiedział, że w każdym przypadku za incydent odpowiada Rosja.

Jego słowa odbiły się szerokim echem wśród amerykańskich ekspertów wojskowych .

Tymczasem Aleksander Lanoschka, profesor nadzwyczajny stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie w Waterloo w Kanadzie, w komentarzu dla Al Jazeery zauważył, że terytorium NATO nie może być bronione, gdy ukraińska obrona przeciwlotnicza przeżywa problemy. Interwencja wojskowa w konflikcie ukraińskim jest obarczona poważnymi konsekwencjami, ale nie oznacza to, że Zachód nie mógłby dostarczyć Ukrainie szeregu nowoczesnych systemów obrony powietrznej i przeciwrakietowej.

Ekspert zauważa, że Rosja prowadzi na dużą skalę ataki lotnicze na cele ukraińskie. A. Rasmussen z Global geopolitics, dyrektor oraz Head of the Advisory Service on Ukraine uważa, że incydent w Polsce nie może być rozpatrywany w oderwaniu od głównego kontekstu.

Zachodni analitycy są zgodni, że kraje NATO muszą wysłać dużą liczbę systemów obrony powietrznej do Polski i innych krajów graniczących z Rosją i Ukrainą. Mogłyby one zostać rozmieszczone na terytorium republik bałtyckich, a także na Słowacji i w Rumunii. Według Zachodu miałoby to przynajmniej częściowo zabezpieczyć kraje graniczące z Ukrainą przed ryzykiem związanym z wystrzeleniem rakiet z terytorium Ukrainy.

Ponadto w krajach Europy Wschodniej od dawna rozmieszczone są dodatkowe kontyngenty wojsk NATO. W samej Polsce, jak i w Rumunii, stacjonują wojska amerykańskie, w krajach bałtyckich - mieszane jednostki europejskie, obsadzone przez wojskowych z krajów NATO.
Ale z jakiegoś powodu europejscy i amerykańscy eksperci milczą o tym, że najlepszym sposobem zabezpieczenia krajów NATO przed ewentualnymi zagrożeniami militarnymi jest porzucenie drogi eskalacji konfliktu z Rosją, zaprzestanie bezmyślnej ekspansji na wschód, zaprzestanie pompowania Ukrainy bronią i zaostrzania konfliktu ukraińskiego.

Joanna M.Wiórkiewicz

Joanna M.Wiórkiewicz - Komentarze niemerytoryczne są usuwane. Autorzy komentarzy obraźliwych są blokowani.

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4.58

liczba ocen: 12

 • O Przewodowie wniosek od Adevo

  Mój wniosek opiera się na przypuszczeniu, że Ukraińcy zrobili prowokację. Rakieta mogła zostać przez zdalne sterowanie zniszczona w powietrzu jeszcze na terenie Ukrainy. Wleciała jednak na teren polski i minęła się z celem o 20 metrów. Celem nie była suszarnia zboża tylko położony 20 metrów z boku skład nawozów mineralnych. Jak wiemy podobny magazyn, tylko większy wysadził w 2020 roku całą dzielnicę w Bejrucie w powietrze.

  Wybuch saletry amonowej w Bejrucie spowodował wybuch petard. Do wybuchu sztucznych ogni doszło z powodu zaprószenia ognia przy spawaniu.
  Przy ukraińskim/cia False Flag celem był, więc magazyn z saletrą. Wtedy z ukra-rakiety nie pozostało by ani śladu. Bez dowodów łatwo by uzyskano cel wywołania § 5 NATO.

  ´Dziwne, że specjaliści nawet się nie zająkną o tej możliwości, a lud myśli swoje, gdyż rozróżnia kierunki. Rakiety rosyjskie lecąc ze wschodu muszą byś zwalczane rakietami o torze lotu na wschód. By rakieta dotarła do Przewodowa to musiała polecieć na zachód, czyli o 180 stopni w innym kierunku.

  P.S. Pani Joanno, jest cała masa fotek o Przewodowie. Zmień Pani wyszukiwarkę. Pozdrawiam.

  • O Przewodowie wniosek od Adevo#adevo

   To, ze cala ta chryja zakrada na prowokacje - i zdaje sie nie bardzo udaną - to chyba widać po zachowaniu przeciwnika. Zadziałali zgodnie ze scenariuszem ale im sam scenariusz nie wyszedł.
   Bardzo podejrzane jest jest jednogłośne potępienie Rosji choć nie było jeszcze wiadomo , co sie naprawdę stało.
   A potem, nieprawdopodobne nagłośnienie śmierci dwóch rolników....
   To tak jakby sie NATO, razem Zielenskim i całą Ukrainą martwili o życie ...kogokolwiek.
   Przecież sam Zielenski obiecał l, ze będzie walczyć do ostatniego Ukraińca. (Czy siebie tez mial na mysli ten "Ukrainiec"??
   Czy to znaczy, ze wolno mordować Ukraińców?
   No i oczywiście podejrzane sa te gwałtowne i stanowcze zapewnienia, ze to nie była rosyjska rakieta.
   A dziś, w polskich wiadomościach znów podali, ze to Rosjanie zabili dwóch polskich rolników.
   I urządzono im ... państwowy pogrzeb.
   Jakieś jasełka?
   Czy zwyczajnie, ciąganie flaka?

   Ja dalej nie rozumiem ...geografii. Przecież w lubelskim, Polska nie graniczy z Rosją.
   Wiec każda wersja pozostawia niejakie ...niejasności.

   • O Przewodowie wniosek od Adevo#adevo#Tiamat

    Ukraine missile fired at Poland on purpose?

   • O Przewodowie wniosek od Adevo#adevo#Tiamat

    > Zadziałali zgodnie ze scenariuszem ale im sam scenariusz nie wyszedł.
    ---------------
    Samolot zwiadowczy NATO monitorujący polską przestrzeń powietrzną zarejestrował tor lotu rakiety, która eksplodowała we wtorek w Przewodowie w województwie lubelskim, w pobliżu granicy z Ukrainą - powiadomiła w nocy z wtorku na środę amerykańska stacja CNN.

    https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/8588842,rakieta-przewodow-nato-polska-rosja-ukraina-cnn-samolot-zwiadowczy.html

 • Zdjęcia są w sieci

  przed chwilą sprawdzałem. A rakieta, to raczej nielot - oczywiście prowokacja, a wrzawa - pewnie o to chodziło, a więc należy zamknąć temat

 • Jeżeli światowy bachur diabła chce naprawdę spokoju w tej części Europy - to niech

  zwróci Rosji tzw. Ukrainę w granicach z czasów ZSRR - a opętane przez siebie banderssyństwo niech weźmie do siebie na garnuszek - i to na stałe.
  Wniosek?
  Innej drogi nie ma!

 • jak to na wojence ładnie (się zarabia)

  zachodnie koncerny zbrojeniowe (głównie USA) żyją z tego, że w po wielu regionach świata utrzymuje się napięcie, kreowane są stany zagrożenia i wojny. Przemysły akcesoriów militarnych łącznie z kooperantami to ca 20-30 procent miejsc pracy. Żaden z polityków nie może nawet pomyśleć o zadarciu z właścicielami i udziałowcami wspomnianych gałęzi przemysłu.

  • jak to na wojence ładnie (się zarabia)#sniper

   Taka ciekawostka . Salute .

   • jak to na wojence ładnie (się zarabia)#sniper#Repsol

    Czy ja to dobrze zrozumiałam?
    Przecieram oczy i uszy.
    Do Donbasu przyjechali chińscy żołnierze?!?

    • jak to na wojence ładnie (się zarabia)#sniper#Repsol#Joanna M.Wiórkiewicz

     No tak , sprzęt przyjechał wcześniej , filmy zamieściłem też wcześniej . Salute .

   • jak to na wojence ładnie (się zarabia)#sniper#Repsol

    Ale gdzie to wideo ze sprzetem? Poprosze jeszcze raz, jesli to mozliwe.
    Kiedys byl krótki filmikz jakąś chińską kolumną ciężarówek. Czy to było to?
    Pozdr.

    • jak to na wojence ładnie (się zarabia)#sniper#Repsol#Joanna M.Wiórkiewicz

     Tak tyle widzieli . Salute . Ps : Reszta pojechała w nocy .

   • jak to na wojence ładnie (się zarabia)#sniper#Repsol

    Coraz lepiej. Sytuacja jest niewątpliwie rozwojowa.

    • jak to na wojence ładnie (się zarabia)#sniper#Repsol#Joanna M.Wiórkiewicz

     Jest szkoda że nasze bydło , nic nie widzi . Salute .

 • Talmudyczne uzasadnienie

  Mnie osobiści Jens Stoltenberg ubawił, gdy stwierdził że:
  (Cytuję z pamięci za artykułem w zamieszczonym w MSN)
  Obrona jest w pełni skuteczna i jest w stanie odeprzeć
  każdy atak a nie zareagowała na incydent w Przewodowie,
  bo ów incydent nie był atakiem.

  • Talmudyczne uzasadnienie#Andrzej Obserwator

   Bo to "Obrona Inteligętna".

   • Talmudyczne uzasadnienie#Andrzej Obserwator#Christian Shane

    Tam na jednym z niewielu zdjęć opublikowanych po tym "bombardowaniu", po prawej stronie dziury po "rakiecie", która wpadła dokładnie pod przyczepę, wywracając ją do "góry kołami" wysypując zeń kukurydzę, po LEWEJ stronie najazdu (zapewne utwardzonego) na wagę, jest pokazywany SPYCHACZ.

    Być może to on, pracując, zahaczył nieco wcześniej o rurę z gazem, zahaczenie było minimalne, więc je zignorowali, a rura przekazała wstrząs kilkanaście metrów dalej. Akurat w dole pod tą wagą ciężarową, był jakiś słaby punkt (rozgałęzienie rury?) i gaz powolutku zaczął uciekać... Jak CIĘŻKA przyczepa najechała na wagę, pod jej naciskiem coś w wadze zazgrzytało, pojawiła się iskra i BUM - nastąpił jego wybuch, nie pozostawiając ŻADNYCH ŚLADÓW nie tylko na BETONOWEJ CZĘŚCI OBUDOWY tej podziemnej wagi, ale także na tej przyczepie i traktorze. A przecież pociski p-lot tak są ZAPROJEKTOWANE (np. te S 300!) że w momencie wybuchu ROZBRYZGUJĄ SIĘ na setki odłamków mających dziurawić zaatakowany samolot!

    Totalny fejk, jak to widać na zdjęciu poniżej:

    https://pbs.twimg.com/media/FhrHChPXoAESlUW?format=jpg&name=900x900

 • Jacy prowokatorzy, taka i prowokacja

  Teatr. Ustawka. Partacze. Mali nędznicy. Prowokatorzy. Całkowita kompromitacja. Durnie ryzykujących naszym życiem i przyszłością. Zdrajcy. Mali ludzie drżący przed każdym gestem Waszyngtonu, gotowi na każde jego skinienie zrobić wszystko. Nawet jeśli oznacza to ich kolejny blamaż i całkowitą kompromitację. Z wybuchu gazu pod wiejską wagą zbożową zrobili, co za małe i groźne pacany, prowokację o dużych potencjalnie konsekwencjach.

  • Jacy prowokatorzy, taka i prowokacja#Jacek Boki

   100/100 chazaria że tylko w pysk strzelić . Salute .

  • Jacy prowokatorzy, taka i prowokacja#Jacek Boki

   Miała być kompromitacja Upadliny to i jest. Gdyby jej miało nie być, to by nie było.
   Usrael powoli chyba zaczyna kończyć tę wojnę, bo za chwilę komik fajfus będzie musiał sam udać się na front. Tak oto wasale muszą wykonywać polecenia swojego hegemona, bo jak nie , to wiadomo co.
   KST