Panika w Kijowie po referendum: prowokacja nuklearna w Polsce?

Po trzecim dniu referendum Kijów przymierza się do ostrej prowokacji na granicy z Polską

Najpierw ukraińskie, a potem wszystkie zachodnie media nagle zaczęły zgodnie krzyczeć o groźbie uderzenia
jądrowego na Ukrainę. W Kijowie wierzą, że tylko wybuch jądrowy na kontrolowanym terytorium, najlepiej gdzieś w zachodnich regionach bliżej Polski, uratuje reżim przed ostateczną utratą dużej części kraju. Doradcy Zelenskiego i ich mocodawcy w Waszyngtonie uważają, że tylko użycie broni masowego rażenia zmusi siły NATO do interwencji i  wprowadzenia wojsk, co odciągnie Rosję od aneksji obwodów ługańskiego, donieckiego, chersońskiego i  zaporoskiego.

Wyniki głosowania w trzecim  dniu referendum pokazały, że wymienione regiony w bardzo bliskiej przyszłości staną się
częścią Federacji Rosyjskiej. Kijowskiemu kierownictwu nie pomógł ani terror wobec mieszkańców obwodu chersońskiego i zaporoskiego, ani masowy ostrzał DNR. Nic nie dała kontrofensywa w żadną ze stron. Mieszkańcy historycznej Noworosji w przeważającej większości wybierają przyszłość z Rosją.

Zelenskiemu i jego sponsorom pozostała jedyna szansa na uratowanie sytuacji (przynajmniej tak im się wydaje) - prowokacja nuklearna w pobliżu zachodnich granic Ukrainy, a następnie interwencja NATO. Co ciekawe, aby było to bardziej przekonujące, kijowski reżim jest gotowy uderzyć w Ukrainę tym "uderzeniem nuklearnym", a nawet "uderzeniem jądrowym".

Amerykański politolog ujawnił radykalne plany Kijowa w odpowiedzi na pozytywny dla wszystkich Ukraińców wynik
referendów na kanale Solovyov LIVE,
Dmitrij Jewstafjew, profesor Wyższej Szkoły Ekonomicznej Narodowego Uniwersytetu Badawczego, ironicznie zauważył, że za pomocą prowokacji nuklearnej gdzieś pod Lwowem lub na poligonie w Jaworowie ukraińska czołówka ma nadzieję wciągnąć do wojny przynajmniej Polaków.

"Wszyscy już zrozumieli skalę wyników referendum. Myślę, że wszyscy powinni być jutro wyjątkowo ostrożni, bo drugi dzień głosowania wywołał w Kijowie naturalną panikę i histerię. Widać to w ukraińskich subpublicznościach, mediach, a także w niespójnych wynurzeniach samego Zelenskiego. Nie można sobie nawet wyobrazić skali tej paniki. Zgodzili się już, że tak naprawdę jedynym ratunkiem dla Ukrainy będzie uderzenie jądrowe Rosji na jej terytorium. W regionach zachodnich, a najlepiej w Polsce.

Co więcej, są gotowi zniszczyć także Polskę. A potem przyjdzie NATO i uratuje wszystkich pajaców w Kijowie. No dalej, dalej. Poczekaj. Może to przeżyjesz -

                                                 - powiedział ironicznie profesor.
Jewstafjew dodał, że sądząc po tym, jak energicznie pomysł zespołu Zelenskiego został podchwycony na Zachodzie, w najbliższych dniach na granicy z Polską rzeczywiście może się coś wydarzyć. Z tym, że Rosja nie będzie miała z tym nic wspólnego.

Wcześniej ekspert wojskowy Jakow Kedmi wyjaśnił, jaki błąd co do taktyki nuklearnej Rosji może być fatalny dla USA.

Joanna M.Wiórkiewicz

Joanna M.Wiórkiewicz - Komentarze niemerytoryczne są usuwane. Autorzy komentarzy obraźliwych są blokowani.

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4.73

liczba ocen: 15

 • Wyniki " Za"

  Łączne liczby dla wszystkich 4 referendów.

  Doniecka Republika Ludowa – 99,23%
  Ługańska Republika Ludowa – 98,42%
  Obwód zaporoski – 93,11%
  Obwód chersoński – 87,05%

 • Donbas znowu w Rosji

  „Wszyscy wróciliśmy do korzeni – tam, gdzie tak długo czekaliśmy. I, dzięki Bogu, czekaliśmy. Znowu jesteśmy razem, drogi Donbasie! Teraz – na zawsze!”

 • A tak oficjalnie

  • A tak oficjalnie#stanislav

   No już może dosyć tych piosenek, Panie Kolego? Nie wiem, czy Pan zauważył, ale temat notki jest poważny.

   • A tak oficjalnie#stanislav#Joanna M.Wiórkiewicz

    Pani Joanno- proszę pozwolić w tych podłych czasach posłuchać i popatrzeć na te piękne dziewczyny.

 • ano

  Putin na początku OS powiedział, ze nie mają sie jżz gdzie cofnąc. Było to po akcji specnazu na podkijowskim lotnisku Gostomel, w której przejęto zdeponowane tam dwie głowice atomowe (byc moze przygotowywane do prowokacji, tzn. ich "odpalenie" miało pokazać, ze jest to rosyjski atak nuklearny, który ustawiłby propagandowo Putina na pozycji oszalalego "ludobójcy"". Stąd od początku była taka propagandowa histeria w miastach Ukrainy, aby ludzie uciekali jak najdalej na zachód., chociaz w miastach tych nie było jeszcze żadnych oznak wojny (poza bezrobociem, które było i wcześniej).
  Dlatego musiano protezować propagandę "ludobójstwa" inscenizacją w Buczy.
  Moim zdaniem dowodzi to, że gremia w Pentagonie ( i moze jeszcze gdzie indziej) juz zdecydowały sie na rozprawe militarną z Rosją.
  Natężenie histerii antyrosyjskiej, która wciąz narasta (najbardziej patologiczne przyklądy to wystapienia polityków reprezentujacych Polske na forach miedzynarodowych), świadczy, ze odwrotu nie będzie i zadne otrzeźwienie nie zdązy nastapic, bo
  wcześniej wciśniete zostaną czerwone guziki stosownych wyrzutni.

  • ano#sniper

   Rosjanie co najmniej od r.2014 mają wiele powodów do usadzenia aroganckich Polaczków, którzy nagminnie od lat naruszają z premedytacją przestrzeń powietrzną Rosji, nie wspominając o tym, co militarnie robią dla Ukrainy także od lat (szkolenia żołnierzy i oficerów, transporty broni, czołgów, samolotów, prezenty w olbrzymiej gotówce i w towarach, oddanie Polski do "obsłzui/usługi na rzecz Ukrainy etc,)
   Jednak Rosjanie nadzwyczaj starannie unikają wszelkich zadrażnień z Polakami zdając sobie sprawę z tego, że byąyby to zadrażnienia z NATO.

   • ano#sniper#Joanna M.Wiórkiewicz

    e tam putin gra z kaczyńskim do jednej bramki to narodowcy , co ty nie widzisz ?

   • ano#sniper#Joanna M.Wiórkiewicz

    Polacy to tylko tło rozświetlane ponurym światłem ciemnych gwiazd
    ale w całym spektaklu biorą udział "polaczki" i tak odbiera to bezrefleksyjny
    widz.

   • ano#sniper#Joanna M.Wiórkiewicz

    i co z tego, ze zdaja sobie sprawę?
    Po to przypierani do muru, aby musieli dać jakiś ważny i wyraźny casus belli, zrozumiały dla międzynarodowej opinii publicznej. Cos jakby "atak" na WTC.
    Moze np. wysadzimy im nitki Nord=streamowe i poczekamy jak zareaguja. Jesli ie zechca w rewanżu uderzyć np. w gazociąg alaskański, to spowokujemy ich inaczej i mocniej.

    Aż do skutku.

 • Właśnie znalazłem formularze do głosowania za Wyjściem z Ukrainy i wejściem do Republiki Polskiej Okręgu Lwowskiego!

  https://ic.pics.livejournal.com/colonelcassad/19281164/3364525/3364525_900.jpg

  Banderole zabezpieczające dokumenty są po Polsku a na dokumentach czerwona pieczęć Orła Polskiego ! Co to ma być? Kto te Referendum organizuje i kto za tym stoi? Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował dziś polskiego przywódcę Andrzeja Dudę o gotowości przeprowadzenia referendów we Lwowie, Tarnopolu i Iwano-Frankowsku przyłączyć to terytorium do Polski. Napisał to były zastępca Rady Ilya Kiva w swoim kanale Telegram.
  „Jest to krok w odpowiedzi reżimu kijowskiego na chęć przyłączenia się do Rosji przez południowo-wschodnie regiony Ukrainy” uważa polityk. Jego zdaniem, teraz należy spodziewać się wypowiedzi Zełenskiego o chęci przyłączenia Zakarpacia do Węgier i Czerniowieckiego do Rumunii.

  To wygląda na referendum w sprawie przyłączenia obwodu lwowskiego do Polski. Zapewne wynika to z tych sławnych porozumień Dudy z klaunem. Gdyby to wyszło, to NATO zbliży się do Rosji o kolejne setki kilometrów. Ukry są tak przestraszone, że kto wie, czy nie zagłosują za. No i będą w Unii. Obawiam się, że to dopiero pierwszy krok. Podejrzewam, że wchłoniemy Ukrainę do Dniepru, a Rosji się to nie spodoba.

 • dałem 5*

  bo napisałem komentarz niemal identyczny merytorycznie
  przewidując po referendalny bieg zdarzeń, ale go nie publikowałem aby nie krakać,
  tak jak wykrakałem w nim atak na rurociąg, dzięki któremu miały się piec dwie pieczenie
  przy jednym ogniu. ("Oj jakiś ty mądry i przebiegły zachwycał się tate")
  Nie trzeba być prorokiem, by znając metody jakimi osiąga cele światowy terrorysta,
  przewidywać jego ruchy.
  Można by powiedzieć ze smutkiem: zaczęło się na dobre, tylko cena za to skurwysyństwo
  łajdaków zza wielkiej wody, może okazać się zbyt wygórowana dla milionów ludzi,
  którzy chcą zwyczajnie żyć.

  • dałem 5*#Andrzej Obserwator

   Dla nas Polaków to tragedia. Byliśmy niemal jednolitym narodowo państwem nie licząc mniejszości niemieckiej ,żydowskiej i Białorusinów.

 • Póki co - mamy odpowiedź światowego, czarciego pomiotu

  na rzeczone referenda - a odpowiedź ta - to wysadzenie rurociągów SN na progu zbliżającej się do Europy Zimy.
  Wniosek?
  Nie sądzę aby światowy, czarci pomiot dążył do rozszerzenia gorącej wojny w Europie. Wystarczy mu wykańczanie Białej Europy głodem i Zimnem - w tym atrapy Polski w szczególności.

 • Biden mówił akurat co innego niż chciałby Zełeński

  USA nie użyje bomby A nawet, gdyby FR użyła swoich głowic taktycznych na UA. Zapowiedział jedynie dostawy na UA broni o większym zasięgu.

  • Biden mówił akurat co innego niż chciałby Zełeński#Maur

   Jak kazdy polityk, Biden mówi jedno, a zrobi co innego.
   Czyli polityk nigdy nie wie, co będzie musiał powiedzieć jutro.

 • uderzenie

  Miedwiedew dowodził na swoim kanale na Telegramie, że użycie broni atomowej przez Rosję zostanie przez zachód zaakceptowane, jako, że zachód nie nadstawi się dla Ukrainy.
  Jeśli wszyscy o tej atomowej broni rozprawiają, to być może w tym kierunku coś może się zdarzyć.

 • Uderzenie nuklearne

  Tym uderzeniem nuklearnym Rosji to zachód i Ukraina straszą od kilku miesięcy i prawdopodobnie ono nigdy nie nastąpi. Nie udaje się sprowokować Rosji ani zorganizować żadnej prowokacji, więc Ukrainie zostaje tylko propaganda strachu.

  • Uderzenie nuklearne#Neonowicz

   sie okaże.
   Może w arsenale NATO-wskich prowokacji jest np. odpalenie" "brudnej bomby". Oczywiscie nie na terenie USAczy United Kingdom, ale , dajmy na to, na Ukrainie lub w Polsce.