Ramzan Kadyrow o konieczności zmiany taktyki walki

Od operacji specjalnych oczekuje się wyników. Aby przyspieszyć ten proces, prezydent Rosji ogłosił częściową mobilizację. Poniżej ciekawy artykuł z Rosji. Autor: Jurij Jencow.

Szef Czeczenii zapowiedział, że przechodzi na nową taktykę na Ukrainie. Według niego, przeciwnik wkrótce poniesie najcięższe konsekwencje. Wszystko, co było wcześniej, wyda się wrogom dziecinną igraszką.  Tylko ci, którzy skorzystają z podpowiedzi i wyciągną wniosek: "musimy się ratować," będą mieli szczęście. "Przygotujcie się i miejcie oczy otwarte" - ostrzegł Ramzan Kadyrow.

Szczegółów tej nowej taktyki naturalnie nie podano, bo to tajemnica wojskowa. Podano jedynie, że szczegóły zmian zostały omówione z szefem czeczeńskiego sztabu operacyjnego ds. operacji wojskowej Magomedem Daudowem. Na kanale Telegramu jest wideo, w którym szef Czeczenii i szef nachstabu patrzą na jakąś mapę.

Oczywiście jest to jedna z wielu wypowiedzi, w której szef Czeczenii zagrzewa  swoich  do walki.  Niemniej jednak taktyka operacji specjalnej nie może się nie zmienić.

Siergiej Gonczarow, prezes stowarzyszenia weteranów jednostki antyterrorystycznej Alfa i członek Rosyjskiej Akademii Problemów Bezpieczeństwa, mówi, że kiedy mówimy o tych zmieniających się taktykach, nie możemy zapominać o zmianach politycznych, które obecnie zachodzą:

Gonczarow: - Wkrótce odbędzie się referendum w sprawie włączenia obwodów chersońskiego i zaporoskiego do Rosji. Mam nadzieję, że się uda i rosyjska Duma Państwowa poprze decyzje, które ludzie w tych regionach podejmą w referendum. Jeśli DNR i LNR, a także inne ziemie Noworosji staną się częścią Rosji, to po podpisaniu przez naszego prezydenta odpowiedniego dekretu sytuacja w regionie Morza Czarnego zmieni się diametralnie.
Oznacza to, że ataki, które obecnie mają miejsce ze strony AFU lub zagranicznych najemników nie będą już tylko atakami na jakieś nieuznawane terytoria, ale agresją na samą Federację Rosyjską. A to zmienia nasze zadania bojowe i, naturalnie, taktykę przyjętą przez Sztab Generalny. Ramzan Kadyrow ma więcej informacji niż zwykli ludzie i myślę, że można mu zaufać. Jest to dość realistyczne, a zmiany w przebiegu działań bojowych będą wprowadzane.

Poza tym prezydent Rosji ogłosił częściową mobilizację w celu ochrony Rosji i Donbasu, podpisując odpowiedni dekret. Działania mobilizacyjne rozpoczynają się 21 września. Zwiększy to margines bezpieczeństwa w tych miejscach, gdzie do tej pory nie byliśmy w stanie zlikwidować luk w naszej obronie. Przecież linia kontaktu z AFU to tysiąc kilometrów.

Reporter: - Może nie powinniśmy tak dosłownie brać słów naszych polityków mówiących o "taktyce" operacji specjalnej? Niemniej jednak wydaje mi się, że w ujęciu wojskowym taktyka to działania jednostek wojskowych na poziomie plutonu, kompanii, batalionu czy pułku. Powrót ziem Noworosji do Rosji to nawet nie strategiczne, ale bardziej grandiozalne wydarzenie geopolityczne.

Gonczarow: - Nie wiem dokładnie, co Ramzan Kadyrow ma na myśli. Może jego chłopaki wymyślili coś nowego.

W każdym razie to, co nasze jednostki szturmowe podjęły i podejmują do tej pory, jest podstawą, na której wciąż możemy czuć się pewni.

W najbliższym czasie, gdy -jak my wojskowi mówimy, zniknie "zieleń", spadną liście z drzew, które obecnie przeszkadzają naszej artylerii. Po tym czasie taktyka na pewno się zmieni. Będziemy działać inaczej, wykrywając wszystko na terytorium kontrolowanym przez reżim kijowski.

Reporter: - Taktyka to też naciągany termin. Mamy też między innymi taktyczną broń jądrową, która czysto teoretycznie może być użyta w postaci konwencjonalnych pocisków artyleryjskich. Czyli jest pole do nagromadzenia "taktyki"?

Gonczarow:- W ogóle nie warto o tym mówić, bo użycie broni jądrowej nieuchronnie przyniesie zapaść nie tylko na terytorium Ukrainy czy Europy, ale na całym świecie. Wprawdzie nasz prezydent powiedział, że "nie potrzebujemy świata bez Rosji", ale lepiej, żeby nas do niego nie doprowadził.

Mamy potencjał takiej siły ognia nawet bez broni jądrowej, że wystarczy, że Naczelny Wódz wyda rozkaz i wszystko się rozkręci. Ale to nie minister obrony o tym decyduje, tylko prezydent. Jeśli pojawi się rozkaz zniszczenia całej komunikacji, tuneli, elektrowni, to zostanie on wykonany w ciągu 24 godzin...

A taktyka od początku operacji specjalnej ciągle się zmienia. To strategia, która pozostaje niezmienna. Miejmy nadzieję, że naszym głównym zadaniem nadal będzie zachowanie kadry.

Ramzan Kadyrow to generalnie człowiek pełen inicjatywy i kreatywności. Niedawno wezwał rosyjskie regiony do wysłania na Ukrainę po tysiąc ochotników w procesie "samomobilizacji". Propozycję tę poparli szefowie Krymu i obwodu kurskiego.

I powiedział też, że rosyjskie wojsko miało bardziej subtelną "taktykę i strategię", nie otwierając ognia do wszystkich, oszczędzając cywilów, starając się zminimalizować liczbę ofiar, w przeciwieństwie do taktyki AFU.

Ale operacja specjalna w celu ochrony cywilów w Donbasie pojawia się w czasie, gdy kolektywny Zachód dąży do złamania Rosji. Zmieniało i nadal zmienia bieg historii. Ale deklarowanie celów strategicznych i geopolitycznych obecnemu szefowi małego regionu Rosji nie jest poprawne. A obecny szef Czeczenii to człowiek inteligentny i wrażliwy, dlatego mówi o taktyce.

Bonus 
Ekspert wojskowy Michaił Aleksandrow
 Osobiście uważam, że taktyka operacji specjalnej wymaga zmiany. Obecne zaawansowanie nie jest na wysokim poziomie, szturmowanie miast i pozycji warownych pokazało swoją nieskuteczność, co było jasne od samego początku. W drugim etapie operacji specjalnej wyzwolono dwa miasta, Sewerodoniec i Łysyczańsk. Potem był Mariupol.

Potrzebujemy głębokich przełomów, obejmujących duże miasta zajęte przez wroga, na wzór tego, jak działali nasi wybitni dowódcy wojskowi podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Pozwoli to na odcięcie dużych grup ukraińskich sił zbrojnych od posiłków oraz dostaw broni i sprzętu wojskowego.

Tak było w Mariupolu - miasto zostało otoczone, a potem AFU i Narodowe Siły Bezpieczeństwa wykończyły je, wykorzystując m.in. lotnictwo strategiczne i zrzucając ciężkie bomby. To jest klasyczny przykład tego, jak należy postępować.

Reporter; : - Ale Mariupol nie został wzięty szybko, trwało to w sumie trzy miesiące.

Aleksandrow:- Gdybyśmy okrążyli całe ugrupowanie nacjonalistów w Donbasie, pokonanie go przed całkowitym poddaniem się zajęłoby cztery miesiące, a nie trzy. Nawet gdyby to trwało siedem miesięcy, to i tak byłby efekt. W obecnej sytuacji odciągamy małe kawałki, ale nie ma poważnego przełomu.

Może dlatego, że nie da się tego zrobić przy tak małych siłach, jakie mamy. Dlatego rozpoczynająca się właśnie częściowa mobilizacja da właśnie taką możliwość.

Sektory drugorzędne frontu będą utrzymywane przez siły zmobilizowane, a główną pięść uderzeniową stanowić będą bojownicy z jednostek kadrowych. Będzie tak jak podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej: przełamać obronę i ruszyć do środka.

Nawiasem mówiąc, zrobiono to na samym początku operacji wojskowej. Ale wtedy po naszej stronie zadziałał efekt zaskoczenia strategicznego, który wykorzystaliśmy tylko częściowo. Teraz jednak musimy przełamać obronę i otoczyć zgrupowanie AFU w Donbasie.

Radziłbym jechać wzdłuż lewego brzegu Dniepru. Dzięki temu będzie można uniknąć tworzenia drugiego pierścienia okrążenia. Swoją drogą, jak zachował się generał feldmarszałek Edwald von Kleist podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, gdy otoczył nasz Front Południowo-Zachodni. On i jego armia czołgów przekroczyli Dniepr i przyszpilili naszych do rzeki. Ta droga wodna umożliwia teraz okrążenie całego zgrupowania Donbasu przez przeciwnika.

Działając w ten sposób, można zająć Zaporoże i Dniepropietrowsk, i zatrzymać się na północ. Albo może sięgnąć aż po Kijów, w zależności od dostępności środków po obu stronach. W każdym razie AFU nie otrzymałaby posiłków z zachodnią bronią i rezerwistami. Zbombardowalibyśmy ich aż do całkowitej kapitulacji.

Reporter; - Czy to, o czym mówisz, to taktyka czy strategia? Gdy AFU miało broń radziecką, miało więcej dział i pocisków pod ręką. A teraz, mówią eksperci, muszą transportować każdą część zamienną, każdy pocisk do haubicy NATO kalibru 150 mm przez setki kilometrów - skomplikowana logistyka, wpływająca na taktykę działań bojowych.

Aleksandrow:- Twierdzę więc, że okrążenie da rezultaty - to jest taktyka wojskowa, konkretne sposoby prowadzenia wojny. Strategia to plan przeprowadzenia całej operacji specjalnej.

Reporter: Mamy problemy z taktyką - niewiele osób jest biegłych w tej sztuce.

Ogólnie rzecz biorąc, kierownictwo naszych sił zbrojnych dość szybko dokonuje niezbędnych zmian i zmienia taktykę w celu osiągnięcia sukcesu. Ale im szybciej zostaną wykonane zadania, tym łatwiej będzie ruszyć dalej na zachód.

Reporter: Prezydent Rosji Władimir Putin, spotykając się z premierem Indii Narendrą Modim podczas szczytu Szanghajskiej Organizacji Współpracy, powiedział, że konflikt powinien zostać zakończony "tak szybko, jak to możliwe".

Aleksandrow: W każdym razie taktyka jest ważna. Przecież tak naprawdę Majdan w Kijowie - czyli zamach stanu z 2014 roku, który wyniósł do władzy nazistów - też był stosunkowo niewielką, można powiedzieć taktyczną operacją, w której użyto tylko broni strzeleckiej. I władza została przejęta.


Koniec tłumazenia

Joanna M.Wiórkiewicz

Joanna M.Wiórkiewicz - Komentarze niemerytoryczne są usuwane. Autorzy komentarzy obraźliwych są blokowani.

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

3.96

liczba ocen: 23

 • W jaki TRADYCYJNY sposób, moje ukochane USraki mogą rozpocząć ZWYCIĘSKĄ dla nich ATOMOWĄ wojnę z FR?

  Ot, coś mi się przypomniało.

  Jak to zwykle z WYJĄTKOWYM NARODEM bywa, urządzono by niewielki ATOMOWY „fajwerk” gdzieś na U-krainie i oskarżono, że dokonała go Rosja (jak to ma miejsce obecnie w przypadku bombardowań zajętego przez Rosję Energodaru). W ten sposób, dokładnie 123 lata temu, USraki, wysadzając w porcie w Hawanie na Kubie swój własny okręt wojenny, rozpoczęli WYGRANĄ przez nich wojnę z Hiszpanią o tę wyspę. A wojna w Wietnamie, w 65 lat później, zaczęła się od WYMUSZONEGO ostrzelania na wodach terytorialnych Wietnamu, amerykańskiego krążownika, itd. itd.

  To ODNOŚNIE MEJ WCZEŚNIEJSZEJ UWAGI:

  JUŻ SIĘ DOWIEDZIAŁEM, PO CO PRZEKOPANO MIERZEJĘ WIŚLANĄ

  Kilka godzin temu oglądałem program „60 minut” na Rossija1. Na nim dość dużo mówiono o następującej sprawie. Otóż Putin zagroził użyciem sił nuklearnych, w wypadku wtargnięcia NATO na teren Rossii. Tę pogróżkę oczywiscie na Zachodzie się nagłaśnia, JAKOBY Rosja planowała użycie takich sił NA UKRAINIE. I chyba sam głównodowodzący US ARMY, generał HODGES (tak zapamiętałem) publicznie rozgłasza, że w takim przypadku USA będą miały MORALNE PRAWO by przez użycie ładunków nuklearnych ZLIKWIDOWAĆ FLOTĘ CZARNOMORSKĄ FR.

  W jaki sposób można by w "niewidzialny" sposób rozpocząć NUKLEARNĄ likwidację Rosji? W „60minut” na Rosiia 1 wymyślili, że zapewne uderzenie nuklearne pójdzie na SEWASTOPOL , zastanawiano się nawet, w jaki sposób Rossiia za ten „nuklearny podarunek” mogła by się zrewanżować.

  Otóż gdzieś w godzinę przed tym programem oglądałem dziennik na tejże Rossija 1 i na nim pokazano, ledwie ukrytą pod wodą zaledwie ok. 4 metrową AUTOMATYCZNĄ łódź podwodną, z mikro peryskopem (i anteną satelitarną oczywiście) wystającą ze 30 cm nad wodę.

  No i po powyższej DUMNEJ wypowiedzi tegoż HODGESA zacząłem kojarzyć, że akurat taki jaki pokazano MINI ROBOT podwodny byłby idealny do wysadzenia, tzw. „NUKLEARNYM ładunkiem taktycznym” głównej części portu wojennego w Sewastopolu…

  A przekop Mierzei Wiślanej, o głębokości ok. 4 metrów? Ogólnie sądziłem, że zrobiono go z przyczyn STRATEGICZNYCH, aby płytko zanurzone łodzie desantowe NATO z łatwością mogły podpłynąć do plaż bezpośrednio pod Kaliningradem.

  Ale przytoczony powyżej pomysł generała Hodgesa (!) z ATOMOWYM wysadzeniem portu w Sewastopolu, zasugerował mi, że w podobny sposób, atakując od strony należącej do Rosji części Zalewu Wiślanego bardzo elegancko – i niespostrzeżenie – można będzie rozwalić znajdującą się w Bałtyjsku bazę Floty Bałtyckiej FR. Siejąc przy okazji totalną PANIKĘ W Kaliningradzie, zmuszając w ten sposób jego wojskową załogę do BEZWARUNKOWEJ KAPITULACJI.

  • W jaki TRADYCYJNY sposób, moje ukochane USraki mogą rozpocząć ZWYCIĘSKĄ dla nich ATOMOWĄ wojnę z FR?#Berkeley72

   No nie wiem czy pan bywał w Nowym Jorku na Manhattanie?
   Jadąc dwunastą aleją, na wysokości czterdziestej siódmej ulicy, można było oglądać zacumowany na rzece Hudson potężny lotniskowiec.
   A z kolei kiedy mieszkałem w Black Wood w obrębie wielkiej Filadelfia, to przejeżdżając przez most na tamtejszej rzece, widziałem kilka wojennych statków zacumowanych u wybrzeży.
   Pan pisze, że Amerykanie mogą wysadzić rosyjską flotę w Sewastopolu i Kaliningradzie.
   Ja myślę, że Rosjanie też mogą to zrobić z flotą amerykańską i jednocześnie za jednym zamachem miasta jak Filadelfia, Waszyngton, Nowy Jork, Boston.
   Te miasta leżą na wschodnim wybrzeżu i nad bardzo głębokimi rzekami w które wpływają olbrzymie tankowce czy to z ropą, czy z towarem z Chin.
   A Rosyjskie łodzie podwodne z napędem atomowym pełnią wartę zapewne w niewielkiej od tych miast i portów odległości.

   • W jaki TRADYCYJNY sposób, moje ukochane USraki mogą rozpocząć ZWYCIĘSKĄ dla nich ATOMOWĄ wojnę z FR?#Berkeley72#Oświat

    Na Rossija >> 60 min << rozwazano kwestię, ja Rossija mogła by się zrewanżowąć za atak na Sewastopol. Zauważono, ze ni da się ustalić, które atomowe państwo NATO (w tym Francja, Anglia) tego dokonały. O ewentualnym "rewanżu" w stosunku do portów "atomowych" tych dwóch Europejskich Mocarstw mówiono, sprawę rewanżu na terenie Ameryki Północnej pominięto.

    Być może z tego powodu, że wszystko co odważy się, na wodzie i pod wodą próbować zbliżyć na odległość mniejszą niż 200 km do wybrzeży USA zostaje wykryte (podwodą zainstalowanymi giga SONORAMI) i planowo zniszczone.

  • W jaki TRADYCYJNY sposób, moje ukochane USraki mogą rozpocząć ZWYCIĘSKĄ dla nich ATOMOWĄ wojnę z FR?#Berkeley72

   Natomiast amerykańska prowokacja z bronią atomową na terenie Ukrainy być może jest rozważana.
   Po co miała by się zdarzyć taka prowokacja?
   By dać broń atomową Zełeńskiemu.

   • W jaki TRADYCYJNY sposób, moje ukochane USraki mogą rozpocząć ZWYCIĘSKĄ dla nich ATOMOWĄ wojnę z FR?#Berkeley72#Oświat

    Oj nie sądzę, że Zełenski dostanie broń atomową. Chyba, że chodzi o to, żeby Ukraina nie nadawała się do zamieszkania to wtedy tak.

 • Na dzień dzisiejszy ta ustawka V kolumn czarciego pomiotu

  usytuowanych w Waszyngtonie i Moskwie wygląda tak, że pod pozorem denazyfikacji banderyzuje się dogłębnie i tak już zbanderyzowany banderland. Likwiduje się fizycznie ludzi z separatystycznych republik oraz przygotowuje się tam tych zbuntowanych Rosjan do referendum. Przygotowuje się ich do referendum w ten sposób, że kiedy już oni ujawnią swoją sympatie do Rosji na zajętych przez tę Rosję terenach - to wtedy Rosja wycofuje się z tych terenów i banderssyństwo przystępuje do mordowania tych sympatyków Rosji. W takiej sytuacji kto będzie głosować z tych niezdecydowanych jeszcze Rosjan z terenu rzeczonych republik za Rosja? Kto będzie głosować - skoro nikt tam nie wie - czy Rosja nagle nie wycofa się nawet z Krymu.
  Wniosek?
  Rosja dzisiaj to tylko atrapa Rosji pod światowym, czarcim zarządem a atrapy państwa ze zrozumiałych względów nie wygrywają wojen - chyba, że czarci okupant z góry zakłada taki efekt. Niebawem przekonamy się - jakiż to scenariusz dla atrapy Rosji diablisko kopytem na piasku narysowało. W każdym razie tym Rosjanom pozbawionym życia w rzeczonych republikach - wcześniej prawem Kaduka oderwanych od Rosji - nikt już życia nie wróci.

  • Na dzień dzisiejszy ta ustawka V kolumn czarciego pomiotu#demonkracja

   I jeszcze coś mi się przypomniało. Przed kilkoma dniami STRAŻE POŻARNE na całej "Wolnej (jeszcze) U-krainie" zostały wyposażone w środki (lugol?) ułatwiające ludności przetrwać moment SILNEGO NAPROMIENIOWANIA. Czyli użycie, na U-krainie TAKTYCZNEJ broni atomowej już wyraźnie zostało zaplanowane przez wojujący o panowanie nad światem USrakistan.

   • Na dzień dzisiejszy ta ustawka V kolumn czarciego pomiotu#demonkracja#Berkeley72

    //Czyli użycie, na U-krainie TAKTYCZNEJ broni atomowej już wyraźnie zostało zaplanowane przez wojujący o panowanie nad światem USrakistan. //

    A jaki to miałoby mieć sens? Z armaty do wróbla?
    Jeśli już używać taktycznej broni jadrowej to przeciw któremuś z europejskich NATO-wskich państw.Na przykład przeciw Polsce albo Niemcom.A jeszcze lepiej na terytorium "kraju Warty" co w praktyce dotknęło by obydwa kraje równocześnie.
    Same korzyści:dwa duże europejskie państwa rozwalone,pozostała Europa w stuporze wywołanym szokiem,armagedon odbywa się z dala od ulubionej Białorusi,a Anglosasi wyraźnie już skłonniejsi do kompromisów.

    • Na dzień dzisiejszy ta ustawka V kolumn czarciego pomiotu#demonkracja#Berkeley72#ikulalibal

     Panu Berkeley chodzi o to, że to juesej podjęło decyzję o użyciu taktycznej broni A, żeby oskarżyć o to Rosję. A w odwecie zaatakować takąż bronią porty w Sewastopolu bądź / i obw. Kaliningradzkim.

   • Na dzień dzisiejszy ta ustawka V kolumn czarciego pomiotu#demonkracja#Berkeley72

    Mój NOS mi podpowiada, że Rosjanie mają całkiem inną od atomowej broń opartą "na nowych prawach fizyki" co chlapnął językiem Żyrinowski, czyli dotychczas nieznanych. I tej broni nie obejmują ze zrozumiałych względów żadne układy.

    • Na dzień dzisiejszy ta ustawka V kolumn czarciego pomiotu#demonkracja#Berkeley72#Henryk Kreuz

     --------------------------
     "Mój NOS mi podpowiada, że Rosjanie mają całkiem inną od atomowej broń opartą "na nowych prawach fizyki"..."
     --------------------------
     W świecie nauki cudów nie ma - a ponadto V kolumny rezydujące i w Rosji i w USrahellu - wiedzą o sobie i krajach w których rezydują - wszystko.
     Wniosek?
     V kolumny wymieniają się ważnymi osiągnięciami naukowymi ponad głowami narodów - w których rezydują.

  • Na dzień dzisiejszy ta ustawka V kolumn czarciego pomiotu#demonkracja

   A ja ciągle wierzę, że W. Putin wybije z głów czarciego pomiotu projekt drugiego Izraela podobnie jak to dwukrotnie zrobił J.Stalin z projektem "żydowskiej Kalifornii" na ziemiach płd Ukrainy i na Krymie.

   • Na dzień dzisiejszy ta ustawka V kolumn czarciego pomiotu#demonkracja#JMK

    Takie decyzje zapadają na Kremlu. Dowodem jest krytyka wodza Czeczenii – Kadyrowa, który też tego nie rozumie do końca bo się nikt z nim nie konsultował. Pojechał ostro po Kremlu – bo tam jest wolność słowa i każdy może sobie po każdym jak chce jechać – ale dodał że mimo to, każdy rozkaz naczelnego wodza będzie nadal wykonany. I na koniec dorzucił jeszcze sugestię że w takiej sytuacji jego ludzie już raczej nie będą brali do niewoli nazistów. A tu masz przepowiednię E. Casy’ego

    https://rumble.com/v1kreb9-zapomniana-przepowiednia-amerykaskiego-proroka-o-rosji.-jest-zaskakujca.html?mref=ob435&mc=2jmy2

 • Wojskowe Komendy Rekrutacyjne Armii Rosyjskiej pękają w szwach.

  Zachodnie ścierwomedia wyją z rozpaczy i kłamią o uciekających z Rosji uchodźcach przed mobilizacją albo wręcz o łapankach na ulicach – dokładna odwrotność sytuacji w Rosji, czyli dokładnie to co robi od pół roku klaun Zelenski. Tymczasem Rosja z ochotnikami nie może się uporać, bo momentalnie zapchały się wszystkie wojskowe punkty rekrutacyjno werbunkowe.
  Więcej na ten temat z filmami w artykule Bacy.

  Polecam jako odtrutkę, na to gówno wlewane poliniakow do ich pustych łbów przez ścierwo media czarciej erpe.
  https://bacologia.wordpress.com/2022/09/22/szybkie-wiesci-54/

  • Wojskowe Komendy Rekrutacyjne Armii Rosyjskiej pękają w szwach.#Jacek Boki

   Władimir Putin wygłosił orędzie.
   „Tematem tego wystąpienia jest sytuacja w Donbasie i przebieg specjalnej operacji wojskowej mającej na celu wyzwolenie go spod neonazistowskiego reżimu, która przejęła władzę na Ukrainie w 2014 roku w wyniku zbrojnego zamachu stanu.
   Dziś zwracam się do Was – wszystkich obywateli naszego kraju, ludzi różnych pokoleń, wieków i narodowości, ludzi naszej wielkiej Ojczyzny, wszystkich, których łączy wielka historyczna Rosja, żołnierzy, oficerów i ochotników walczących na froncie i pełniąc służbę bojową, naszych braci i sróstr w Donieckiej i Ługańskiej Republikach Ludowych, obwodach chersońskim i zaporoskim oraz na innych obszarach wyzwolonych spod władzy neonazistowskiej.
   Kwestia dotyczy niezbędnych, imperatywnych działań w celu ochrony suwerenności, bezpieczeństwa i integralności terytorialnej Rosji oraz wspierania pragnienia i woli naszych rodaków samodzielnego wyboru swojej przyszłości, a także agresywnej polityki. Niektóre elity zachodnie, które robią wszystko, aby zachować swoją dominację i w tym celu starają się blokować i tłumić wszelkie suwerenne i niezależne ośrodki rozwoju, aby nadal agresywnie narzucać swoją wolę i pseudowartości innym krajom i narodom.
   Celem tej części Zachodu jest osłabienie, podział i ostatecznie zniszczenie naszego kraju. Mówią teraz otwarcie, że w 1991 roku udało im się podzielić Związek Sowiecki i teraz nadszedł czas, aby zrobić to samo z Rosją, która musi być podzielona na liczne regiony, które byłyby ze sobą w śmiertelnym konflikcie.
   Plany te opracowali dawno temu. Zachęcali grupy międzynarodowych terrorystów na Kaukazie i przesuwali ofensywną infrastrukturę NATO w pobliże naszych granic. Używali masowej rusofobii jako broni, w tym pielęgnując nienawiść do Rosji przez dziesięciolecia, głównie na Ukrainie, która miała stać się antyrosyjskim przyczółkiem. Zamienili naród ukraiński w mięso armatnie i wepchnęli go w wojnę z Rosją, którą rozpętali z powrotem w 2014 roku. Wykorzystali armię przeciwko ludności cywilnej i zorganizowali ludobójstwo, blokadę i terror przeciwko tym, którzy odmówili uznania reżimu utworzonego w Ukraina w wyniku zamachu stanu.
   Po tym, jak reżim kijowski publicznie odmówił pokojowego rozwiązania kwestii Donbasu i posunął się do ogłoszenia swoich ambicji posiadania broni jądrowej, stało się jasne, że nowa ofensywa w Donbasie – wcześniej były już dwie – jest nieunikniona i że nieuchronnie nastąpi atak na rosyjski Krym, czyli na Rosję.
   W związku z tym decyzja o rozpoczęciu wyprzedzającej operacji wojskowej była konieczna i jedyną opcją. Główny cel tej operacji, czyli wyzwolenie całego Donbasu, pozostaje niezmienny.
   Właśnie to chciałbym dzisiaj po raz pierwszy upublicznić. Po rozpoczęciu specjalnej operacji wojskowej, w szczególności po rozmowach w Stambule, przedstawiciele Kijowa wyrazili dość pozytywną odpowiedź na nasze propozycje. Propozycje te dotyczyły przede wszystkim zapewnienia bezpieczeństwa i interesów Rosji. Ale pokojowe porozumienie oczywiście nie odpowiadało Zachodowi, dlatego po skoordynowaniu pewnych kompromisów Kijowowi faktycznie nakazano zniweczyć wszystkie te porozumienia.
   Na Ukrainę wpompowano więcej broni. Reżim kijowski wprowadził do gry nowe grupy zagranicznych najemników i nacjonalistów, jednostki wojskowe szkolone zgodnie ze standardami NATO i otrzymujące rozkazy od zachodnich doradców.
   W tym samym czasie doszło do gwałtownego nasilenia reżimu represji wobec własnych obywateli na Ukrainie. Polityka zastraszania, terroru i przemocy przybiera coraz bardziej masowe, przerażające i barbarzyńskie formy.
   Chciałbym podkreślić następujące. Wiemy, że większość ludzi żyjących na terenach wyzwolonych od neonazistów, a są to przede wszystkim historyczne ziemie Noworosji, nie chce żyć pod jarzmem neonazistowskiego reżimu. Ludzie w obwodach zaporoskim i chersońskim, w Ługańsku i Doniecku widzieli i widzą teraz okrucieństwa popełniane przez neonazistów na okupowanych przez Ukraińców obszarach obwodu charkowskiego. Potomkowie banderowców i członkowie nazistowskich ekspedycji karnych zabijają, torturują i więzią ludzi; rozliczają rachunki, biją i dopuszczają się zniewag pokojowych cywilów.
   Przed wybuchem działań wojennych w donieckich i ługańskich republikach ludowych oraz w obwodach zaporoskim i chersońskim mieszkało ponad 7,5 mln osób. Wielu z nich zostało zmuszonych do zostania uchodźcami i opuszczenia swoich domów. Ci, którzy pozostali – jest ich około pięciu milionów – są teraz narażeni na ataki artyleryjskie i rakietowe ze strony neonazistowskich bojowników, którzy ostrzeliwują szpitale i szkoły oraz przeprowadzają ataki terrorystyczne na pokojowo nastawionych cywilów.
   Nie możemy, nie mamy moralnego prawa do tego, by rzeźnicy rozszarpywali naszych krewnych i koleżanki; nie możemy nie odpowiedzieć na ich szczere dążenie do samodzielnego decydowania o swoim przeznaczeniu.
   Parlamenty ludowych republik Donbasu oraz wojskowo-cywilne administracje obwodów chersońskiego i zaporoskiego podjęły decyzje o przeprowadzeniu referendów w sprawie przyszłości swoich terytoriów i zaapelowały do ​​Rosji o poparcie tego.
   Chciałbym podkreślić, że zrobimy wszystko, co konieczne, aby stworzyć bezpieczne warunki dla tych referendów, aby ludzie mogli wyrazić swoją wolę. I poprzemy wybór przyszłości dokonany przez większość ludzi w republikach ludowych donieckiej i ługańskiej oraz w obwodach zaporoskim i chersońskim.
   Przyjaciele, dziś nasze siły zbrojne, jak wspomniałem, walczą na ponad tysiąckilometrowej linii frontu, walcząc nie tylko z oddziałami neonazistowskimi, ale właściwie z całą machiną wojskową zbiorowego Zachodu.
   W tej sytuacji uważam za konieczne podjęcie następującej decyzji, która jest w pełni adekwatna do zagrożeń, przed którymi stoimy. Dokładniej, uważam za konieczne poparcie propozycji Ministerstwa Obrony i Sztabu Generalnego w sprawie częściowej mobilizacji w Federacji Rosyjskiej do obrony naszej Ojczyzny, jej suwerenności i integralności terytorialnej oraz zapewnienia bezpieczeństwa naszego narodu i narodu w wyzwolonych terytoriach.
   Jak powiedziałem, mówimy o częściowej mobilizacji. Innymi słowy, powołani zostaną tylko rezerwiści wojskowi, przede wszystkim ci, którzy służyli w siłach zbrojnych i mają określone wojskowe specjalizacje zawodowe i odpowiednie doświadczenie.
   Przed skierowaniem do swoich jednostek, powołani do służby czynnej przechodzą obowiązkowe dodatkowe przeszkolenie wojskowe oparte na doświadczeniach z operacji wojsk specjalnych.
   Podpisałem już Zarządzenie o częściowej mobilizacji.
   Zgodnie z prawem izby Zgromadzenia Federalnego – Rada Federacji i Duma Państwowa – zostaną dziś o tym oficjalnie powiadomione na piśmie.
   Mobilizacja rozpocznie się dzisiaj, 21 września. Polecę szefom regionów zapewnić niezbędną pomoc w pracy wojskowych biur rekrutacyjnych.
   Pragnę zaznaczyć, że obywatele Rosji powołani zgodnie z rozkazem mobilizacyjnym będą mieli status, wypłaty i wszelkie świadczenia socjalne personelu wojskowego służącego na podstawie kontraktu.
   Ponadto rozporządzenie wykonawcze o częściowej mobilizacji przewiduje również dodatkowe środki realizacji nakazu obronnego państwa. Szefowie przedsiębiorstw przemysłu obronnego będą bezpośrednio odpowiedzialni za realizację celów zwiększenia produkcji uzbrojenia i sprzętu wojskowego oraz wykorzystanie do tego celu dodatkowych obiektów produkcyjnych. Jednocześnie rząd musi bezzwłocznie zająć się wszystkimi aspektami materialnego, zasobowego i finansowego wsparcia dla naszych przedsięwzięć obronnych.
   Przyjaciele, Zachód posunął się za daleko w swojej agresywnej antyrosyjskiej polityce, stawiając niekończące się zagrożenia dla naszego kraju i ludzi. Niektórzy nieodpowiedzialni zachodni politycy robią coś więcej niż tylko mówią o swoich planach zorganizowania dostaw na Ukrainę broni ofensywnej dalekiego zasięgu, która mogłaby zostać wykorzystana do przeprowadzenia uderzeń na Krym i inne regiony Rosji.
   Takie ataki terrorystyczne, w tym z użyciem broni zachodniej, mają miejsce na obszarach przygranicznych w obwodach biełgorodskim i kurskim. NATO prowadzi rekonesans przez południowe regiony Rosji w czasie rzeczywistym i przy użyciu nowoczesnych systemów, samolotów, okrętów, satelitów i strategicznych dronów.
   Waszyngton, Londyn i Bruksela otwarcie zachęcają Kijów do przeniesienia działań wojennych na nasze terytorium. Otwarcie mówią, że Rosja musi zostać pokonana na polu bitwy wszelkimi środkami, a następnie pozbawiona suwerenności politycznej, gospodarczej, kulturalnej i wszelkiej innej oraz splądrowana.
   Uciekli się nawet do szantażu nuklearnego. Mam na myśli nie tylko zachęcany przez Zachód ostrzał elektrowni jądrowej w Zaporożu, który grozi katastrofą nuklearną, ale także wypowiedzi niektórych wysokich rangą przedstawicieli czołowych państw NATO na temat możliwości i dopuszczalności użycie broni masowego rażenia – broni jądrowej – przeciwko Rosji.
   Chciałbym przypomnieć tym, którzy wypowiadają się na temat Rosji, że nasz kraj też ma różne rodzaje broni, a niektóre z nich są nowocześniejsze niż broń, którą mają kraje NATO. W przypadku zagrożenia integralności terytorialnej naszego kraju oraz obrony Rosji i naszego narodu z pewnością wykorzystamy wszystkie dostępne nam systemy uzbrojenia. To nie jest blef.
   Obywatele Rosji mogą być spokojni, że integralności terytorialnej naszej Ojczyzny, naszej niepodległości i wolności będą bronić – powtarzam – wszystkie dostępne nam systemy. Ci, którzy stosują przeciwko nam szantaż nuklearny, powinni wiedzieć, że róża wiatrów może się odwrócić.
   Naszą tradycją historyczną i przeznaczeniem naszego narodu jest powstrzymanie tych, którym zależy na globalnej dominacji i grożą rozłamem i zniewoleniem naszej Ojczyzny. Zapewniamy, że i tym razem to zrobimy.
   Wierzę w wasze wsparcie.”

  • Wojskowe Komendy Rekrutacyjne Armii Rosyjskiej pękają w szwach.#Jacek Boki

   Mieszkańcy Łodzi skrzyknęli się i wbrew włażącym w banderowską dupę biskupom i władzom, wstrzymali budowę osiedla dla ukraińskich uchodźców. Brawo my.
   https://rusvesna.su/news/1663763031

  • Wojskowe Komendy Rekrutacyjne Armii Rosyjskiej pękają w szwach.#Jacek Boki

   No to robi się coraz bardziej ciekawie, a właściwie to stary patent z tym tsunami co ma zalać ułesa. Ktoś co wie więcej ?

   https://t.me/Olej_w_Glowie/11123

   No jest tez taki radziecki projekt, zwany ” Opcją Sacharowa”. Chodzi o zdetonowanie dużej bomby na dnie Atlantyku w pobliżu ryftu atlantyckiego. Co spowoduje gigantyczne tsunami niszczące całe Wschodnie Wybrzeże USA i niemal całą Europę Zachodnią.

   Pierwsze skojarzenie:

   Kilka ładnych miesięcy temu zatonął na Atlantyku statek przewożący luksusowe samochody.
   Zapalił się (?) i zatonął. Gdzieś między Azorami a ryftem atlantyckim…Czyżby nie tylko samochody na nim były ? Jak myślę: opcja Sacharowa, to od razu mi wyskakuje w głowie ten statek. Mam dość dobrą intuicję. Ale tym razem, to oby nie. Ale może zatopili ten statek, bo klienci odwoływali masowo zamówienia z powodu kryzysu, a kasa z ubezpieczenia zapewniła brak strat.

 • O mobilizacji zrozumiale i wyraźnie

  https://t.me/kykygnezdo/6536
  Mężczyzna dzwoni do trzech wojskowych urzędów meldunkowych i poborowych z zapytaniem o pobór , i otrzymuje prostą odpowiedź
  „Jeżeli nie otrzymałeś jeszcze wezwania, to już go nie dostaniesz”. https://t.me/kykygnezdo/6535
  Kapitan I stopnia rezerwy Niestierow wyjaśnił, dlaczego ogłoszono częściową mobilizację
  „Osiągnęliśmy pewien limit. Dlatego logiczne jest ogłoszenie częściowej mobilizacji. Mamy dużą linię frontu, a teraz jeszcze się powiększy. Niezbędne jest również zapewnienie ochrony linii frontu, najważniejszych obiektów. Również przeciwdziałanie nalotom artyleryjskim i wypadom grup dywersyjnych ”- powiedział kapitan pierwszej rangi rezerwy, uczestnik działań wojennych Siergiej Niestierow.
  Wyjaśnił, że teraz na czele potrzebni są artylerzyści i czołgiści. Wszyscy przejdą co najmniej 2 miesiące szkolenia bojowego, a następnie sprawdzą swoją gotowość.
  „Jestem przekonany, że nie zostaną wysłani na front. Bardzo trudno jest zmienić świadomość z pokojowej na militarną. Nie trzeba obawiać się częściowej mobilizacji, dużej listy zwolnionych. Tylko 1% będzie zaangażowany” – zapewnił Niestierow.