USA: nowy pakiet broni dla Ukrainy

Waszyngton niemal non stop wysyła broń i amunicję do Kijowa, pozostając ostatnio praktycznie jedynym płatnikiem wojskowym dla reżimu Zelenskiego.

Stany Zjednoczone podjęły decyzję w sprawie składu kolejnego pakietu pomocy wojskowej dla Ukrainy. 
Tym razem Pentagon postanowił uzupełnić arsenał ukraińskich sił zbrojnych o rakiety i pociski, nie zapominając jednak o innych potrzebach ukraińskiej armii. Jeśli Amerykanie przestaną dostarczać Kijowowi broń, to przegra on wojnę, a to jest niekorzystne dla USA. Waszyngton rozwiązuje w tym konflikcie swoje własne problemy, więc wsparcie dla reżimu Zelenskiego jest zapewnione.

Według wydanego dzień wcześniej oświadczenia Pentagonu, Kijów otrzyma dodatkową amunicję do HIMARS MLRS, która obecnie znajduje się niemal w każdej przesyłce. Również z amunicji do Kijowa trafi 35 tys. pocisków artyleryjskich do haubic 105 mm i 1 tys. 155 mm pocisków precyzyjnych. Ponadto Stany Zjednoczone dostarczą ukraińskiemu wojsku radary przeciwbateryjne, sprzęt do walki z dronami (bez wyjaśnienia), systemy rozminowywania, trochę broni strzeleckiej, znów bez wyjaśnienia, sprzęt noktowizyjny i ocieplane mundury.

AFU otrzyma także cztery ciężarówki i osiem przyczep do transportu ciężkiej broni. Wszystko to będzie kosztowało Pentagon 600 milionów dolarów. W ogóle od początku operacji specjalnej administracja Joe Bidena przeznaczyła na uzbrojenie Ukrainy 15,1 mld dolarów, czyli - można powiedzieć - roczny budżet wojskowy przeciętnego państwa. Biały Dom nie zamierza się zatrzymać. Ponadto Pentagon bada obecnie kwestię przyznania Ukrainie nowego uzbrojenia na tle "zmieniających się potrzeb Kijowa". Co będzie zawierać, jeszcze nie wiadomo, ale Żeleński naciska na rakiety dalekiego zasięgu, które mogłyby uderzyć w głąb terytorium republik i Rosji.

Joanna M.Wiórkiewicz

Joanna M.Wiórkiewicz - Komentarze niemerytoryczne są usuwane. Autorzy komentarzy obraźliwych są blokowani.

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4.27

liczba ocen: 11

 • "Waszyngton niemal non stop wysyła broń i amunicję do Kijowa..."

  -----------------------------
  Rosjanom też grandziarstwo rodem z Piekła - wysyłało całe konwoje do Murmańska - a dzisiaj mordują ich banderssyństwem.
  Wniosek?
  Czy banderssyństwo jest tak tępe i nie widzi tej powyższej analogii w stosunku do siebie? Czy oni jeszcze nie poznali grandziarstwa zza wielkiej wody rodem z piekła - po owocach? Zresztą - gdyby banderssyństwo nie było tak tępe - nigdy nie pozwoliłoby grandziarzom zza wielkiej wody - oderwać się od Rosji - i wszyscy żyliby długo i szczęśliwie.

 • Bezczynność Kremla

  A cywile na Ukrainie dalej będą mordowani himarsami przez kijowską juntę, a Putin ani myśli o przynajmniej częściowej mobilizacji, bardziej zdecydowanych działaniach wobec banderowców i zwiększeniu finansowania armii w przeciwieństwie do USA, które cały czas coraz bardziej zwiększają finansowanie kijowskiej junty. A klaun w Kijowie się śmieje.

 • Sygnał alarmowy. Oświadczenie Putina i Xi Jinpinga w sprawie Zjednoczonego Frontu wstrząsa USA

  The Washington Times: USA są zaniepokojone oświadczeniem Putina i Xi Jinpinga na wspólnym froncie, ogłoszonym na szczycie SCO. Niepokojącym sygnałem dla Stanów Zjednoczonych było spotkanie prezydenta Rosji Władimira Putina i prezydenta Chin Xi Jinpinga na marginesie szczytu SCO w Samarkandzie, podczas którego ogłosili oni jednolity front na arenie światowej. Bill Hertz napisał o tym w artykule dla The Washington Times.

  „Xi Jinping i Putin próbują stworzyć nowy porządek światowy, który zagraża międzynarodowej demokracji i suwerenności”, cytuje wypowiedź senatora USA Marshy Blackburn.

  Autor cytuje także emerytowanego kapitana Marynarki Wojennej i byłego dyrektora wywiadu amerykańskiej Floty Pacyfiku Jima Fanella, który uważa, że ​​spotkanie przywódców podkreśliło rosnący strategiczny sojusz między Chinami a Rosją. Fanell jest przekonany, że ten sojusz nie wróży dobrze Zachodowi.

  „Ważnym strategicznym skutkiem jest to, że nowy sojusz obiecuje konfrontację lub wojnę na dwóch frontach przeciwko Stanom Zjednoczonym i ich sojusznikom” – czytamy w publikacji.
  .https://news-front.info/2022/09/16/trevozhnyj-signal-zajavlenie-putina-i-si-czinpina-o-edinom-fronte-vzvolnovalo-ssha/

  • Sygnał alarmowy. Oświadczenie Putina i Xi Jinpinga w sprawie Zjednoczonego Frontu wstrząsa USA#kula Lis 70

   Aroganccy Jankesi. urożsamiaja interes swojej oligarchii z interesem Zachodu

 • Vucic: Europa zamarznie bez rosyjskiego gazu.

  Prezydent Serbii Aleksandar Vučić wyraził nadzieję, że wiele krajów sprzeciwi się ograniczeniu ceny rosyjskiego gazu. Jeśli strona rosyjska zdecyduje się wyłączyć gaz Europejczykom w związku z wprowadzeniem pułapu cen energii, w efekcie cała Europa zamarznie. Taki los dla krajów UE przewidywany Prezydent Serbii Aleksandar Vučić w wywiadzie dla serbskiego kanału telewizyjnego TV Pink.

  „Jeśli UE zdecyduje 30 września o ograniczeniu ceny gazu z Rosji, a mam nadzieję, że wiele krajów się temu sprzeciwi, to Rosjanie mogą zdecydować się na wyłączenie gazu w Europie. Potem cena gazu nie ma już znaczenia, po prostu go nie masz, wszyscy zamarzniecie. Wtedy cena energii elektrycznej wzrośnie z 400 euro do 40 tys., czego nawet Niemcy nie będą w stanie zapłacić” – powiedział serbski przywódca.
  https://news-front.info/2022/09/16/vuchich-evropa-zamerznet-bez-rossijskogo-gaza/

 • W Bundestagu wybuchł skandal z powodu nieskuteczności antyrosyjskich sankcji.

  W Bundestagu wybuchł skandal z powodu apelu posła Wagenknechta o zniesienie restrykcji wobec Rosji. W parlamentarnej frakcji Partii Lewicy w Bundestagu nie udało się osiągnąć konsensusu w sprawie sankcji antyrosyjskich, co doprowadziło do silnego rozłamu w partii, pisze niemieckie wydanie. Die Welt.

  W publikacji zauważono, że różnice zaostrzyły się po niedawnym wystąpieniu jednej z prominentnych polityków partii, Sary Wagenknecht, która konsekwentnie broni stanowiska o nieskuteczności wojny gospodarczej z Moskwą i konieczności rozpoczęcia negocjacji w sprawie dostaw energii.

  Opinia ta oburzyła wielu posłów lewicy, w tym premiera Turyngii Bodo Ramelowa, który wysłał do frakcji parlamentarnej list z ostrymi oskarżeniami pod adresem Wagenknechta. Decyzję o wystąpieniu z partii w warunkach zaciekłych sporów podjął szef Towarzystwa Ubezpieczeń Społecznych Ulrich Schneider, który odmówił przyjęcia „żądań Wagenknechta o odrębnych negocjacjach z Rosją”.

  Wagenknecht nadal broniła swojego stanowiska w sprawie sankcji wobec Rosji, twierdząc, że bankrutują i niszczą niemiecką gospodarkę, co jest całkowicie bezcelowe i nie pomaga w rozwiązaniu konfliktu na Ukrainie.

  Wielu czytelników publikacji aktywnie poparło jej stanowisko, nakłaniając członków lewicy do słuchania Wagenknechta.

  „Panie Ramełow, niszcząc niemiecką gospodarkę polityką sankcji, chce pan ocalić reputację swojej partii jako „postępowej siły politycznej”? To głupia decyzja, która nie pozwoli partii na zdobycie nawet dwóch procent głosów w kolejnych wyborach” – napisał komentator.

  „Wagenknecht ma rację!!! Czy powinniśmy poświęcić gospodarkę kraju? Nie, dziękuję!” – podkreślił użytkownik.

  „Ludzie tacy jak Sarah są wschodzącym słońcem i nadzieją Niemiec. Mam nadzieję, że wszyscy Niemcy to zrozumieją i docenią!” — zauważył użytkownik.
  https://news-front.info/2022/09/16/v-bundestage-razgorelsja-skandal-iz-za-nejeffektivnosti-antirossijskih-sankcij/

  Szwecja publikuje dokument o amerykańskiej strategii zniszczenia unijnej gospodarki
  Szwedzka publikacja Nya Dagbladet opublikowała dokument o tajnych planach Stanów Zjednoczonych zmiażdżenia gospodarki Europy za pomocą konfliktu na Ukrainie i wywołanego nim kryzysu energetycznego. Według autorów raportu w efekcie europejska gospodarka „nieuchronnie upada”, a Stany Zjednoczone będą mogły wykorzystać na swoją korzyść odpływ kapitału w wysokości nawet 9 bilionów dolarów.
  Opracowany przez analityków RAND dokument zatytułowany „Osłabić Niemcy, wzmocnić USA” mówi, że istnieje „krytyczna potrzeba” napływu środków z zewnątrz, aby wesprzeć amerykańską gospodarkę jako całość, ale „zwłaszcza system bankowy”: tylko kraje europejskie, związane zobowiązaniami UE i NATO, mogą nam je dostarczyć bez znacznych kosztów militarnych i politycznych” – donosi publikacja.

  Według raportu główną przeszkodą w realizacji tych ambicji jest rosnąca niezależność Niemiec. Zauważa się m.in., że Brexit dał Niemcom większą niezależność i utrudnił Stanom Zjednoczonym wpływanie na decyzje rządów europejskich. Kluczowym celem, który przenika tę cyniczną sojuszniczą strategię, jest przede wszystkim zniszczenie współpracy między Niemcami i Rosją, a także Francją, która jest postrzegana jako największe zagrożenie gospodarcze i polityczne dla Stanów Zjednoczonych, zauważa Nya Dagbladet.

  Aby zmiażdżyć to zagrożenie polityczne, przedstawiany jest plan strategiczny, którego celem jest przede wszystkim zniszczenie niemieckiej gospodarki. „Odcięcie dostaw z Rosji mogłoby doprowadzić do systematycznego kryzysu, który byłby katastrofalny dla niemieckiej gospodarki, a pośrednio dla całej Unii Europejskiej” – czytamy w dokumencie. Według jej autorów kluczem do sukcesu jest zaangażowanie krajów europejskich w wojnę, jak twierdzi Nya Dagbladet.

  „Jedynym możliwym sposobem, aby Niemcy odmówiły dostaw rosyjskiej energii, jest wciągnięcie obu stron w konflikt zbrojny na Ukrainie. Nasze ciągłe działania w tym kraju nieuchronnie doprowadzą do militarnej odpowiedzi Rosji. Rosja najwyraźniej nie podda się ogromnej presji armii ukraińskiej na Doniecką Republikę Ludową bez odpowiedzi wojskowej. Umożliwiłoby to przedstawienie Rosji jako strony agresywnej, a następnie zastosowanie całego przygotowanego pakietu sankcji ”- mówią autorzy raportu, pisze Nya Dagbladet.

  Zdaniem autorów strategii partie Zielonych w Europie są szczególnie łatwe do zmanipulowania w celu załatwienia spraw Amerykanów. – Warunkiem wpadnięcia Niemiec w tę pułapkę jest wiodąca rola partii i ideologii Zielonych w Europie. Niemiecki ruch ekologiczny jest ruchem wysoce dogmatycznym, jeśli nie fanatycznym, co sprawia, że ​​dość łatwo jest skłonić ich do ignorowania argumentów ekonomicznych.

  Autorzy dokumentu wyrażają nadzieję, że szkody w stosunkach między Niemcami a Rosją będą tak duże, że później nie będzie można przywrócić normalnych stosunków.

  „Ograniczenie dostaw rosyjskich surowców energetycznych, aw idealnym przypadku całkowite zatrzymanie, doprowadziłoby do katastrofalnych konsekwencji dla niemieckiego przemysłu. Konieczność przeznaczenia znacznych ilości rosyjskiego gazu na ogrzewanie domów i budynków użyteczności publicznej zimą jeszcze bardziej pogłębi niedobór. Zamknięcie branży doprowadzi do niedoboru komponentów i części zamiennych do produkcji, zniszczenia łańcuchów dostaw, a prędzej czy później do efektu upadającego domina.” Ostatecznie całkowite załamanie gospodarki europejskiej jest postrzegane zarówno jako prawdopodobne, jak i pożądane: „To nie tylko zada niszczycielski cios gospodarce niemieckiej, ale i cała gospodarka UE nieuchronnie upadnie” – czytamy w publikacji.

  Analitycy RAND wskazują na zalety firm amerykańskich, które mają mniejszą konkurencję na rynku światowym, przewagi logistyczne oraz odpływ kapitału z Europy, który według szacunków może przynieść gospodarce amerykańskiej 7-9 bilionów dolarów. Podkreśla również ważny skutek, że wielu dobrze wykształconych i młodych Europejczyków będzie zmuszonych do emigracji do Stanów Zjednoczonych, podsumowuje Nya Dagbladet.
  .https://news-front.info/2022/09/16/v-shvecii-opublikovali-dokument-o-strategii-ssha-po-razrusheniju-jekonomiki-es/

  • W Bundestagu wybuchł skandal z powodu nieskuteczności antyrosyjskich sankcji.#kula Lis 70

   Panie Kolego,
   1.) Sara Wagenknecht to definitywnie kobieta. Radzę korygowac swojego beznadziejnego tłumacza automatycznego. Poza tym sprawa jest już nie pierwszej świeżości

   2.) RAND,- Report który odkryki właśnie Szwedzi opublikowałam na tym portalu 4 września pod tytułem:
   ZIELONI Z RFN - KOŃ TROJAŃSKI JANKESÓW W EUROPIE?
   https://niemcy.neon24.info/post/169174,zieloni-z-rfn-kon-trojanski-jankesow-w-europie
   oraz doatkowo omówienie 6 września
   WOJNA GOSPODARCZA USA KONTRA EUROPA. Gdyby czytał Pan jeszcze jakies notki na Neonie, to by Pan to zauważył. Artykuły wisialy na "jedybce" dosyc długo.
   Udało mi się znaleźć via Google:
   https://niemcy.neon24.info/post/169189,wojna-gospodarcza-usa-kontra-europa

   Jednocześnie spostzregłam, że jakiś nędzny gostek opublikował mój
   materiał pod swoim nazwiskien na gloria.tv. Jeszcze raz cos takiego zauważę, będzie go to drogo kosztowało.

 • ....rakiety dalekiego zasięgu, które mogłyby uderzyć w głąb terytorium republik i Rosji.

  Obawiam się że przy ataku na Rosję -Rosja odpowie atakując Kijów, tym razem na serio i nie oszczędzając cywilów.

 • Ambasador Rosji w Szwecji: "Możemy zająć Ukrainę w krótkim czasie"

  Według Wiktora Tatarincewa, 67-letniego rosyjskiego ambasadora w Szwecji, militarne zwycięstwo Rosji nad Ukrainą jest tylko kwestią czasu. W wypowiedzi udzielonej szwedzkiej gazecie "Ekspressen" wyjaśnił, że tymczasem trwa "jedynie specjalna operacja wojskowa". Jeśli zamieni się w prawdziwą wojnę, los Ukrainy zostanie natychmiast przesądzony. O tej wymianie zdań z dumą donosi rosyjska agencja prasowa TASS. Informuje, że szef misji dyplomatycznej Federacji Rosyjskiej w Szwecji "skomentował sytuację w strefie działań wojennych". Zwrócił też uwagę, że kraje zachodnie nie powinny zapominać, że nie da się odizolować Rosji od reszty świata, bo jest "nie krajem, lecz kontynentem".