Wbrew ukraińskiej propagandzie

Media w zachodniej Europie zachłysują się od kilku dni rzekomą ukraińską kontrofensywą i jej zwycięstwami..Ukraińskimi siłami zbrojnymi kierują oficerowie NATO, ale to nie pomaga AFU.

W miniony czwartek, 8 września odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie sytuacji na Ukrainie, które zostało zwołane z inicjatywy USA. Stały przedstawiciel Rosji Wasilij Nebenzya złożył na spotkaniu kilka ważnych oświadczeń. W szczególności powiedział, że NATO "ręcznie" kieruje działaniami ukraińskiej armii. Podkreślił, że kijowski reżim nie podjął żadnych kroków bez zgody swoich zachodnich opiekunów. Potwierdza to szeroko zapowiadana ofensywa sił zbrojnych Ukrainy na wyzwolonych terenach obwodów charkowskiego i chersońskiego.

Nawet kierownictwo ukraińskich sił zbrojnych sprzeciwiło się temu szaleństwu, o ile możemy powiedzieć, ale [ukraiński prezydent Wołodymyr Żeleński], po rozmowie ze swoimi brytyjskimi i amerykańskimi kolegami, był nieugięty

- powiedział rosyjski dyplomata.

Przypomniał, że przedstawiciele ukraińskiego wywiadu wojskowego przyznali wcześniej otwarcie, że koordynują z Pentagonem wszystkie cele do uderzeń z amerykańskich HIMARS-ów. Nebenzya powiedział, że Ukraina została dosłownie "zalana instruktorami wojskowymi, służbami specjalnymi i najemnikami", a w kilku europejskich krajach NATO powstały specjalne bazy szkoleniowe, w których szkolono ukraińskich wojskowych.

Jednocześnie Zachód wciąż pompuje broń na Ukrainę, co przedłuża konflikt i zwiększa liczbę ofiar, ale zdaniem rosyjskiego wysłannika nie pomaga Kijowowi odwrócić losów kampanii militarnej na swoją korzyść. Podkreślił, że nowe dostawy broni nie zmienią istniejącego układu sił, a jedynie "opóźnią koniec reżimu Zelenskiego", natomiast nie mówi się o żadnym "przełomie" sił ukraińskich.

Komentując wypowiedzi Kijowa o rzekomym "udanym kontrataku" na południowym odcinku frontu, Nebenzya powiedział, że wszystkie te hasła są nieprawdziwe. Głośne wypowiedzi Kijowa o ataku na Chersoń, który okazał się porażką i spowodował jedynie liczne ofiary w szeregach AFU, oraz próby przełomu na kierunku zaporoskim są potrzebne reżimowi Zelenskiego tylko w jednym celu:

Aby wydać pieniądze na nową broń, zwłaszcza w przeddzień minionego spotkania ministrów obrony NATO w Ramstein (główna baza USA wRFN), reżim Zelenskiego próbował stworzyć przynajmniej pozory, że Ukraina może iść do przodu.

Rosyjski wysłannik uważa, że strona ukraińska otwarcie podzieliła się ze wszystkimi swoimi planami ofensywnymi, co jest sprzeczne z zasadami strategii wojskowej. To po raz kolejny podkreśla, że tak zwana "kontrofensywa" ukraińskich sił zbrojnych jest tylko częścią propagandy Kijowa i niczym więcej.

Rezultatem tego populistycznego działania reżimu Zelenskiego jest to, że ziemie w pobliżu Mykołaja, w pobliżu Charkowa i Zaporoża są usiane tysiącami ciał ukraińskich żołnierzy, którzy zostali wysłani na pewną śmierć i którym wojska zaporowe nie pozwoliły się wycofać. Wszystkie "sukcesy" ukraińskich sił zbrojnych, które są głośno ogłaszane w Kijowie, polegają jedynie na zdobyciu kilku peryferyjnych wiosek, "nie ma mowy o żadnym przełomie" - mówi rosyjski wysłannik.

Te słowa stałego przedstawiciela Rosji zostały skrytykowane przez niektórych ekspertów wojskowych, którzy stwierdzili, że przynajmniej w okolicach Bałaklei ukraińskie siły zbrojne dokonały wyprzedzenia. Ale tylko to, dokąd ten awans na wąskim froncie doprowadzi, jest wciąż kwestią otwartą.

W dniu wczorajszym, w piątek 9 września Komisja Europejska przyznała Ukrainie dalszą dotację na zakup broni w wysokości 5 miliardów euro. 

Joanna M.Wiórkiewicz

Joanna M.Wiórkiewicz - Komentarze niemerytoryczne są usuwane. Autorzy komentarzy obraźliwych są blokowani.

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4.06

liczba ocen: 34

 • Ukraina została dosłownie "zalana instruktorami wojskowymi, służbami specjalnymi i najemnikami"

  Ukraina została dosłownie "zalana instruktorami wojskowymi, służbami specjalnymi i najemnikami" i ośmielę się podpowiedzieć,że to jest motywem tej długiej już wojny - utylizacja ICH, jak by powiedział Belka wszyscy wszystko wiedzieli. Ale jest wyjątek tylko pisarczyki nie rozumieją ,nie wiedzą albo pracują na chlebek Pozdrawiam autora-tak trzymać.

  • Ukraina została dosłownie

   kilka dni temu Ukrainę nawiedził jakiś sekretarz USA, a wczoraj do Kijowa popędził Moravetzky po wskazówki jak najlepiej "służyć Ukrainie". Tak to wytresowali kundelki - błyskawicznie reagują na hasło do nogi, merdają ogonkiem i patrząc panu w oczy oczekują rozkazów. Unia też sypnęła gotówką. A zwykli ludzie? U mnie sąsiad, który dotychczas chwalił ogrzewanie gazem - zakupił jakieś zrzyny tartaczne, elektryczną piłę łańcuchową i działa już drugi dzień, klnąc przy tym Rosję i Putina. Widać, długo trzeba będzie czekać na otrzeźwienie.

   • Ukraina została dosłownie#Alain1952

    >ilka dni temu Ukrainę nawiedził jakiś sekretarz USA, a wczoraj do Kijowa popędził Moravetzky

    To był Blinken, minister spraw zagranicznych oraz kolonii. Przyfrunęła wczoraj także Fräulein Baerbock. Pan każe. sługa musi.

  • Ukraina została dosłownie

   Liczba zagranicznych najemników gwałtownie zaczyna spadać. Wczoraj 24 uciekło do Niemiec, co sprawiło, że z dnia na dzień przestali być „bohaterami” a zaczęli „zagrożeniem dla demokracji” – był nawet cichy skowyt w niemieckich mediach – a dziś 50 kolejnych udało się tam gdzie po śmierci udają się najemnicy, bo Rosjanie trafili aż dwie ich bazy gdzie byli skoncentrowani jak sardynki w puszkach.
   https://rusvesna.su/news/1662293732
   Z tego co kojarzę wynika, że już blisko 3 tysiące zagranicznych najemników jest w Walhalii od początku operacji. Wygląda na to że błazen rozpoczął kolejną „chersońską kontrofensywę” w miejscu porażki pierwszej. Do Chersonia miał 117 kilometrów i już zostało tylko 116,5 bowiem Chochołom udało się zająć dwie ulice w pierwszej wiosce. Nad szpitalem powiewa ukraińska flaga. Ale jako że były komik nie ma artylerii, która przygotowałaby teren do ataku, napuścił na Rosjan banderomobile i piechotę, tak więc straty u Stepanów będą gigantyczne, bo moździerze i inne narzędzia ich bezlitośnie wymłócą zanim dotrą do 115 kilometra na kierunku Chersoń.
   https://rusvesna.su/news/1662301465

   • Ukraina została dosłownie#kula Lis 70

    Proszę powściągnąć się w publikacji tego typu swojego optymizmu.
    Do granicy Chersonia ukraińska armia ma w linii prostej ok. 19 (DZIEWIĘTNAŚCIE) kilometrów - drogą KILKA kilometrów więcej .
    Proszę o powagę - bo sytuacja staje się poważna i to nie tylko koło Chersonia.

 • A co będzie jak zabraknie Ukraińców....

  Nie tak dawno UE chciała prowadzić wojnę gospodarczą z USA. Jej życzeniu stało się zadość. No i widzimy, kto tak naprawdę rządzi w Europie - bo przecież nie nie ci , którzy zostali wybrani i są na eksponowanych stanowiskach - okazali się małymi kundelkami o rozumku Misia Puchatka. Ta wojna "Ukrainy" z Rosją będzie trwała do zawalenia się dotychczasowego systemu władzy. Tylko, że z reguły przegrywający "brzydko" się chwyta. I tu może być niefajnie. Ta wojna to panaceum na kryzys - i na razie wygranymi są USA i Rosja. A Rosja przyjęła doskonałą strategię, skracając do minimum najważniejsze w czasie wojny - drogi zaopatrzenia. Zamiast uganiać się za Ukraińcami i narażać na duże straty , zajęli kawałek terenu i "czekają" aż przeciwnik podejdzie im w zasięg rażenia - wojna na wyniszczenie. Jednocześnie działając w ten sposób oszczędzają cywilów i infrastrukturę. No i pytanie - co będzie jak zabraknie Ukraińców? Polska - chyba nie - całkowicie rozbrojona. Chyba, że konflikt na Ukrainie będzie trwał i za 4-5 lat ..... Tylko czy będzie jeszcze Europa?

 • Wielka jest siła tradycji

  prawie tak wielka jak głupota "neonowych kanapowych strategów wojennych" których początek i koniec edukacji wojennej zaczął się i skończył serialem Czterej pancerni i pies.

  Jesienne ożywienie ukraińskich sił zapowiada długi a nawet wieczny sen.Wszystko już było
  Liczba rozmaitych konfiguracji jakie mogą zachodzić na wojennym froncie jest ogromna ale skończona.Ta która kilka dni temu miała miejsce na ukraińskim froncie była powtórzeniem "operacji wiosenne przebudzenie" zaś po niemiecku Frühlingserwachen.
  Z wojskowych teorii wynika że tego typu operacje zawsze tak samo się kończą ale tradycja zobowiązuje a nawiązywanie do nazistowskich wzorców jest silniejsze od wszystkiego.

  PS
  Ukraińska "ofensywa ostatnich chwil" na wczoraj kosztowała około 8.000 ukraińskich istnień.Na jakiej liczbie się zakończy nie wiadomo bo sytuacja jest dynamiczna.

 • Rosja nie uzyla jeszcze swego lotnictwa na Ukrainie , ktore tak pieknie pracuje w Syrii od kilku lat.

  Podoba mi sie powsciagliwosc Rosji na Ukrainie.

  • Rosja nie uzyla jeszcze swego lotnictwa na Ukrainie , ktore tak pieknie pracuje w Syrii od kilku lat.#staszek kieliszek

   Rosja stara się oszczędzać swoje lotnictwo, NATO ma w tym segmencie dużą przewagę.
   Piszę o NATO a nie o (obecnym) szczątkowym lotnictwie Ukrainy bo to co się dzieje na wschodzie traktuję tylko jako WSTĘP do pełnej agresji NATO na Rosję.

   Wilki poczuły krew.

   • Rosja nie uzyla jeszcze swego lotnictwa na Ukrainie , ktore tak pieknie pracuje w Syrii od kilku lat.#staszek kieliszek#kowalew

    1936(Hiszpania) czy raczej 1939 (Finlandia)?

 • "Wbrew ukraińskiej propagandzie"

  ----------------------------
  Na ten konflikt - jak i na wcześniejsze - należy patrzeć z właściwej strony. Otóż czarcie, V kolumny wywijające i USrahellem i eurokołchozem i banderlandem i Rosją dogadują się ponad głowami narodów, którymi wywijają. Czarci pomiot zna swoja powinność bez względu na to gdzie aktualnie rezyduje i kogo udaje - a powinnością tą jest służba Piekłu - czyli wyniszczanie człowieka na Ziemi.
  Wniosek?
  Wydarzenia na banderlandzie to tylko kolejna ustawka światowego, czarciego pomiotu - gdzie celem ostatecznym jest depopulacja i odczłowieczenie człowieka - gdzie pierwszeństwo w tej depopulacji - ma biała rasa.
  Na koniec - dobrze by było aby powyższe zrozumiała większość ludzi na Ziemi - bo inaczej jesteśmy wszyscy jak te dzieci we mgle.

 • I sze kręczi

  Gutele/Gutle (Gudula) Schnapper, baronowa von Rothschild:
  https://geneee.org/gutle/schnapper?lang=pl

  “Gdyby moi synowie nie chcieli wojny, to by jej nie było” (1849).
  To wciąż aktualne.

 • sukcesy

  Wszystkie "sukcesy" ukraińskich sił zbrojnych, które są głośno ogłaszane w Kijowie, polegają jedynie na zdobyciu kilku peryferyjnych wiosek, "

  W tym samym czasie wielkim sukcesem rosyjskich wojsk nie udało się wprawdzie zdobyć kilku peryferyjnych wiosek, ale udało się przejść do operacji spowolnienia.

  • sukcesy#Oświat

   Zdobyli ok. 1000 km kwadratowych i 30 miejscowości /te dane szybko się zmieniają / gdyż walki trwają, ze zmiennym szczęściem dla obu stron. Jednak niezaprzeczalnym sukcesem jest fakt, że są zdolni jeszcze atakować i zmuszenie Rosjan do wycofania się na drugą linię obrony. Na pomoc rosyjskim oddziałom skierowano doświadczonych Kadyrowców.

   • sukcesy#Oświat#Playset

    1000 km kwadratowych to taki worek 25 x 40 km, więc trochę wiosek się w nim zmieści. Rosjanie za parę dni domkną wyłom , organizując tam kolejny kocioł.

    • sukcesy#Oświat#Playset#sniper

     Zazdroszczę optymizmu.
     A przy okazji . . . pisze Pan "kolejnego". Byłbym wdzięczny za przypomnienie poprzedniego.

 • Ukraińscy żołnierze zagrali Putinowi na nosie

  https://www.youtube.com/shorts/8910KxrO6mU
  https://www.youtube.com/shorts/kwklq-WiBfs

  • Ukraińscy żołnierze zagrali Putinowi na nosie#Oświat

   Na froncie bez większych zmian. Chochoł któryś już raz kontratakuje – tym razem w kierunku Charkowa. Rzucił tam jak sam podaje 55 tysięcy sztuk mięsa. Nie warto się nad tym za bardzo rozwodzić, bo na chwilę obecną frontu broni w tym miejscu 10 – krotnie mniejsza liczebnie aliancka koalicja. Jak tylko dotrą tam posiłki nastąpi oczywiście nowa chocholska tragikomedia. Już zostało tam zabitych pięć, sześć w porywach do siedmiu tysięcy neonazistów a to dopiero początek, ponieważ Rosja całkowicie panuje w powietrzu, a więc żniwa lotnictwo będzie miało pod Charkowem straszne. Parę dni i ta kontrofensywa skończy się jak zawsze: kurz opadnie a oczy ludzkie ujrzą kilka nowych cmentarnych miasteczek.

 • Klaunowi kończy się po niesławnej „kontrofensywie” mięso na froncie.

  Od 1 października wprowadza zakaz opuszczania kraju dla Chochołek w wieku poborowym.
  https://rusvesna.su/news/1662302997
  Kwestia czasu aż narkoman zażąda od unii wyemigrowanych Chochołów, no bo przecież nie wyśle na przemiał bandytów z mossadu… przynajmniej nie najpierw.

  • Klaunowi kończy się po niesławnej „kontrofensywie” mięso na froncie.#kula Lis 70

   Z tego co wiem od Ukraińców mających łączność telefoniczną
   z bliskimi, powoli reaktywowana jest instytucja "branek".
   Zakaz opuszczania kraju o którym Pan pisze jest sygnałem
   że zjednoczeni duchem z nieodżałowanym Menachemem Schneersonem
   animatorzy tej wojenki "do ostatniego Ukraińca"
   niebawem będą sobie gratulować powodzenia z okazji
   realizacji I etapu wielkiej sprawy.
   Po wiosennym przebudzeniu i jesiennym ożywieniu czas
   na zimowy wieczny odpoczynek dla wielu słowiańskich istnień.

   • Klaunowi kończy się po niesławnej „kontrofensywie” mięso na froncie.#kula Lis 70#Andrzej Obserwator

    cd. racz nam dać Panie.

    • Klaunowi kończy się po niesławnej „kontrofensywie” mięso na froncie.#kula Lis 70#Andrzej Obserwator#kowalew

     Rozumiesz po polsku?
     Np. określenia: worek, kocioł, domknąć?
     Bo mam niejakie obiekcje.

    • Klaunowi kończy się po niesławnej „kontrofensywie” mięso na froncie.#kula Lis 70#Andrzej Obserwator#kowalew

     cd. racz nam dać Panie.     @Kowalew - to już lepiej
     "Racz im dać panie".

 • Z 87 statków z ukraińskim ziarnem tylko 2 dopłynęły do Afryki

  natomiast:
  53 statki z 1.04 milionem ton ziarna do Azji
  32 statki z 0,85 milionami ton ziarna do Europy

  Prezydent Putin i prezydent Erdogan wyrazili zaniepokojenie tą sytuacją
  https://www.rp.pl/konflikty-zbrojne/art37016911-erdogan-popiera-putina-ws-zboza-zboze-z-ukrainy-trafia-do-bogatych

  Niezmiennie wolna zachodnia prasa tak jak w kwietniu zamartwiała się perspektywą głodu w Afryce,teraz zupełnie nie interesuje się kwestią "ukraińskiego ziarna".
  A skoro nie interesują się tym wolne media nie interesują się również całkowicie niezależni blogerzy.

  • Z 87 statków z ukraińskim ziarnem tylko 2 dopłynęły do Afryki#ikulalibal

   To po prostu przykry fragment prawdy o współczesnym gatunku ludzkim.
   A ma Pan jakieś wiarygodne informacje o kontroli tych statków wpływających do portów Ukrainy - czy są, a jeśli są to na ile są one skuteczne w przemycie broni?

   • Z 87 statków z ukraińskim ziarnem tylko 2 dopłynęły do Afryki#ikulalibal#kowalew

    O kontroli statków wpływających do (na razie) ukraińskich portów nie mam bezpośredniej informacji ale mam pośrednie.Ilekroć mowa o dostawach broni dla kijowskiej junty wspominane są dwa kierunki:Polska i Rumunia.Stąd wnoszę że od strony morza sytuacja jest stabilna.
    Ostatnio w związku z zatrważająco wysoką śmiertelnością ukraińskich żołnierzy mówi się że ma to związek z faktem o którym meldują prowadzący nasłuch że obecnie oficerowie częściej mówią po angielsku niz po ukraińsku.Ma to świadczyć o tym że NATO-wscy "instruktorzy" przeszli do bezpośredniego dowodzenia działaniami bojowymi co wyraża się tym że już zupełnie nie liczą się z ludzkimi stratami.Od początku (24 lutego) nie był z tym najlepiej ale teraz ponoć jest horror.
    Ta sytuacja rodzi dalsze prognozy co do najbliższej przyszłości.Jest bardziej niż prawdopodobne że po Ukrainie działania rozciągną się na Polskę.Wedle oceny rosyjskich ekspertów będzie to tylko formalność jako że Polska poprzez zaangażowanie w tranzyt broni i tak od początku jest stroną konfliktu.

    • Z 87 statków z ukraińskim ziarnem tylko 2 dopłynęły do Afryki#ikulalibal#kowalew#ikulalibal

     Tymczasem Amiggo Salute .

 • @ Repsol sobota, 10 września 2022, 14:47:32

  Stary poczciwy Mi-26 - najpotężniejszy wirowiec świata. Od 1982 dzierży rekord świata - transport 55ton obciążenia. Już sam udział tego typu sprzętu świadczy o powadze sytuacji.
  Nie da się poskromić banderlandu walcząc niby szpadzista z jedną ręką elegancko trzymaną na plecach.

  • @ Repsol sobota, 10 września 2022, 14:47:32#kowalew

   Tu już nie tylko o banderland chodzi, lecz i o "dupę cara", bo zaczyna być gorąco, a wielu Rosjanom zaczynają się "otwierać oczka".

  • @ Repsol sobota, 10 września 2022, 14:47:32#kowalew

   Udżwig ma większy . Salute .

 • Repsol and kowalow

  Niesamowite! pierwszy raz widzę tęmaszynę w akcji! Dzieki Kowalow za info.

 • ukraińskie drony po przeróbce

 • W zimie Ukraina upadnie

  Polska w zimie zalamie sie gospodarczo i znajdzie sie w stanie katastrofy humanitarnej. To nieuchronnie odetnie junte kijowska od polskiej kroplowki. W przewidywaniu takiego obrotu sprawy nadzwyczajnym wysilkiem kijowska junta zdobyla sie na natarcie na 2 kierunkach . Na poludniu ukry dostaly tegie baty . Milcznie anglosaskiej propagandy w Polsce o sukcesach na tym kierunku jest wymowne. Pod Charkowem doszlo do wdarecia sie chyba na 30 km w glab rosyjskich pozycji. Tam rzeczywiscie Rosjanie mieli malo wojska. W obecnej chwili trudno ocenic czy to jest sukcesik , czy kolejna porazka kijowskiej junty. Zobaczymy , jak sytuacja sie rozwinie. Anglosaska propaganda w Polsce zaczela bic bez przytomnosci piane w oderwaniu calkowicie od rzeczywistosci .. To jest niepokojace, poniewaz , albo to ma byc uzasadnieniem ponoszenia przez nas jeszcze wiekszych kosztow anglosaskiej wojny na Ukrainie , albo , co gorsza , to ma uzasadnic wcigniecie nas na calego do wojny. Nieuchronnie zbliza sie zima , a to oznacza kleske Amerykanow na Ukrainie w dotychczasowym sposobie prowadzenia przez nich wojny tzn na nasz koszt.

  • W zimie Ukraina upadnie#superfajny

   Jedyny polski i ukraiński "przemysł" to gigantyczna biurokracja plus tak zwane wyższe uczelnie - wylęgarnie kadr dla tejże biurokracji. Na czymś takim nie można długo jechać. Przyjdzie zima i powie SPRAWDZAM! Zachód tym razem nie pomoże, bo sam ma ogromne problemy.

  • W zimie Ukraina upadnie#superfajny

   Po co się spieszyć , pomalutku wszystko wycisną . Salute . https://www.bitchute.com/embed/IMrgJHQSvkkx/?feature=oembed#?secret=hmZ4Tkt5AS

  • W zimie Ukraina upadnie#superfajny

   Nie potrzeba zimy. Ukraina nie istnieje. Istnieje tylko reżim w Kijowie wysysający grube miliardy przekewane w większości na konta na wyspach Dziewiczych oraz skorumpowana biurokracja. Ponad 80% ukaińskiego majątku wliczając w to ziemię i zasoby zostało rozdrapane przez szydowskich oligarchów i zachodnie szydowskie korporacje. . Lud ukraiński to niewolnicy ogłupieni azowskimi bajdami o 3-tysiącletniej historii Wielkiej Ukrainy.

   • W zimie Ukraina upadnie#superfajny#Joanna M.Wiórkiewicz

    Ukraińscy naziści pokazali pojazdy opancerzone zniszczone podczas ofensywy
    (VIDEO 's) 10.09.2022 -

    Ukraińskie nazi zgłasza ciężkie swoje straty podczas ofensywy.

    Ukraińscy bandyci sami zamieszczają wiele filmów ze swoimi zniszczonymi pojazdami opancerzonymi. Wideo pokazuje zniszczone ukraińskie transportery opancerzone, pokazują poobijane nazistowskie krakeny.

    ✖ https://t.me/RVvoenkor/25603?single ✖

    ✖ https://t.me/RVvoenkor/25602?single ✖

    ✖ https://t.me/RVvoenkor/25604?single ✖

    Pozdrawiam :))

    • W zimie Ukraina upadnie#superfajny#Joanna M.Wiórkiewicz#Monaco

     I dla kogo i w imię czego walczą? Walczą , żeby utrzymać 25 tsięcy hektarów kupione przez szydowską koropo Black rock, i Vanuaard walczą, żeby utrzymać 7 tysięcy hektarów kupione przez Sorosa, , walczą, żeby Rinat Achmetow był jeszcze bogatszy itd itp.
     A kto sprzedał w Azji, Europie i Afryce te 87 statków
     zboża? Do kogo ono należało?

 • Wbrew ukraińskiej propagandzie

  Ja bym raczej napisał, wbrew czosnkowej propagandzie "koszer cara" - banderowcy jednak prą do przodu /co mnie smuci/, a Rosjanie /z powodu decyzji tego koszer capa/ ustępują, ponosząc znaczne straty - w sprzęcie i ludziach. Ci co jeszcze myślą - bez problemu dotrą do wiarygodnych informacji. Ja bezmózgom tego nie ułatwię. B/o - wasze minusy mam głęboko- wiecie gdzie.

  • Wbrew ukraińskiej propagandzie#Playset

   Tak, tych ostatnich parę dni to dla niektórych niezła nerwówa. Kolejne przykre fakty z którymi trzeba się pogodzić bo nasze chciejstwo niczego tu nie zmieni. Trzeba przetrzeć oczy i widzieć ten grzeszny nasz świat takim jakim on jest, a nie jakim chciałoby się by był.
   Szkoda tylko ludzi którzy zaufali a teraz nie opuszczając swojej tzw. małej ojczyzny zapewne zostaną ukarani.

   Oficjalne oświadczenie rosyjskiego Ministerstwa Obrony na temat sytuacji w obwodzie charkowskim:

   "Aby osiągnąć cele Specjalnej Operacji Wojennej, podjęto decyzję o przegrupowaniu wojsk w rejonie Bałakleja i Izjum w celu zwiększenia wysiłków w kierunku donieckim.

   W ciągu trzech dni przeprowadzono operację zwinięcia i przeniesienia grupy wojsk Izjum-Bałakleja na terytorium DRL.

   Przeprowadzono szereg działań rozpraszających i demonstracyjnych z wyznaczeniem rzeczywistych działań wojsk. Aby zapobiec uszkodzeniom wojsk Federacji Rosyjskiej, wrogowi zadano potężną klęskę ogniową za pomocą lotnictwa, wojsk rakietowych i artylerii.

   Siły Zbrojne FR w ciągu trzech dni zniszczyły ponad 2000 bojowników ukraińskich i zagranicznych, a także ponad 100 pojazdów opancerzonych i artylerii."

   • Wbrew ukraińskiej propagandzie#Playset#kowalew

    Ile same straciły sprzętu i żołnierzy?

    https://wps.nowyekran24.com/post/169224,czy-realna-jest-wojna-miedzy-rosja-a-wielka-brytania-po-smierci-elzbiety-ii

    Nowe relacje Striełkowa
    Potwierdzono opuszczenie przez nasze wojska ( Chodzi o wojska FR - P.Z.) zachodniej części (około 2/3 miasta) Kupjanska. Zaczęli już mówić o tym, że, jak mówią, „właściwą decyzją taktyczną” jest „wyjście poza linię wody ( czyli za rzekę -P.Z.) i zorganizowanie tam obrony”.

    Dla porządku - o tej porze roku rzekę Oskol prawie wszędzie przechodzi się pieszo w bród i nie jest poważną przeszkodą dla pojazdów terenowych gąsienicowych i kołowych.

    Przypomnę też, że odpowiednie osiedla (na przykład Siewierodonieck) - oddzielone od „ wielkiego lądu” zalewową rzeką - były przez wiele tygodni uparcie bronione przez Siły Zbrojne Ukrainy.

    Na pierwszy rzut oka – trwający ostry kryzys operacyjny na szerokim odcinku frontu, który już przerodził się w poważną porażkę. Teraz tak naprawdę nasza strona może tylko mówić o tym, jak powstrzymać dalsze jego pogłębianie się i zapobiec eskalacji porażki operacyjnej w strategiczną… Choć w ogóle już się w w nia przerodziła. - „Bitwę o inicjatywę” wróg już wygrał. Teraz powinniśmy porozmawiać o niedopuszczeniu Sił Zbrojnych Ukrainy do okrążenia i zniszczenia dużych formacji naszych wojsk.

    I tak, niestety doszło do tego - czego oczekiwałem.

    P.S nadchodzą niezweryfikowane dane o atakach (i rzekomo) przełamaniach wroga na kierunkach Limanskim i Lisiczanskim.
    Donieck jest pod ciężkim ostrzałem.

    Jeśli scharakteryzujemy obecną sytuację przez analogię z wojną rosyjsko-japońską, wówczas na myśl przychodzi tylko jedno słowo - „MUKDEN” ( trzytygodniowa bitwa pod Mukdenem, to seria starć i manewrów na wielką skalę i zderzenie dwóch imperiów: przemijającej carskiej Rosji i wschodzącej Japonii , na przełomie lutego i marca 1905 r., zakończona klęską wojsk rosyjskich - P.Z.). Ale bitwa jest wciąż daleka od zakończenia… tak jakby sprawa Kannami jeszcze się nie skończyła ( chodzi o największe zwycięstwo wojsk kartagińskich nad rzymskimi podczas II wojny punickiej - P.Z.).

    Według wielu raportów nasze wojska pospiesznie opuściły Izjum. Jeśli tak (co potwierdza szereg źródeł), to:
    1). „Dobrze, że tak jest” – w warunkach, gdy wczoraj ostatnia droga była pod bezpośrednim ostrzałem wroga i groźba jej bezpośredniego przechwycenia – ryzykując całkowite okrążenie i późniejszą nieuchronną klęskę – byłaby szczytem awanturnictwa, graniczącym z przestępstwem.
    2) Pospieszny odwrót nieuchronnie doprowadzi do dużych strat wycofujących się wojsk w sprzęcie i wyposażeniu - i odczuwalnych - w ludziach.
    3) Wszystkie zapasy zgromadzone na miejscu zostaną porzucone - czyli po wyjściu z kotła naszym żołnierzom dotkliwie zabraknie amunicji, paliwa i smarów oraz wszystkiego, co niezbędne, przez co nie będą mogli od razu wejść w bój.
    4) Mimo to wycofanie się z okrążonego ugrupowania jest strategicznie poprawną decyzją, pomimo wszystkich związanych z tym strat. Uratowane jednostki i formacje - po reorganizacji i uzupełnieniu - ponownie będą mogły dołączyć do bitwy. Ale kwestia sprawców okrążenia i klęski - nigdy nie traci na znaczeniu.

    ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA ZNISZCZENIE ZOSTAŁA ODNALEZIONA!

    Na próżno sądziłem, że sprawcy klęski naszych wojsk na froncie charkowskim zostaną szybko zidentyfikowani i ukarani.
    Tutaj, podziwiajcie - nasze Ministerstwo Obrony nie uznało jeszcze oficjalnie ani porzucenia Balakleji, ani kapitulacji połowy Kupjanska, ani obecności wroga na północnych obrzeżach Izjum - ale winowajca już został znaleziony (tak, nie jeden!). I znowu to samo! :

    „Girkin to zdrajca i sprzedawczyk, ze swoją podłą kamaryllą prawie nie ukrywają swojej radości, w rodzaju jak ostrzegaliśmy… BLA BLA BLA… czas zacząć aresztowania i zlikwidować tych zasrańców, są gorsi niż świńscy ukraińscy propagandyści: ciągle kłamią i sieją panikę. Chociaż zasadniczych powodów nie ma. Te pieprzone ukro-prosięta zmierzają ku śmierci.... te ukro-świnie, które nie znają historii takich przełomów, nie mają pojęcia o taktyce wojskowej, o logistyce zaopatrzenia wojsk, o niemożliwości takich ofensyw z przewagą wroga w powietrzu, w arterii i pociskach! Pora wprowadzić ścisłą cenzurę wojskową przeciwko demoralizującym informatorom, takim jak Koc, Girkin, a sympatyzującym z nimi!

    Można użyć w tym celu na początek: art. 280,3 kodeksu karnego Federacji Rosyjskiej. Działania publiczne mające na celu zdyskredytowanie użycia Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej w celu ochrony interesów Federacji Rosyjskiej i jej obywateli, utrzymania międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa lub wykonywania w tym celu władz Federacji Rosyjskiej!
    A najbardziej brutalnych i agresywnych demoralizatorów należy zniszczyć bez procesu i dochodzenia!
    Niech ukro-świnie i zdrajcy chwilowo się napawają!
    Rosja wszystko jedno wygra. I te suki prędzej czy później zostaną załatwione. Najlepiej teraz!"

    Oklaski dla autora

    (https://neprohogi.livejournal.com/) Cóż, oczywiście, ognisty patriota apelował do słynnego dowódcy B. Rozhina, powszechnie znanego jako „pułkownik Kassad”.


    „Murz” (a jemu można zaufać) donosi o sytuacji w okolicach Limana

    Osobie z regionu Krasny Liman udało się skontaktować.

    Specnazowcy i piechota Ługańska bronią obszaru leśnego w pobliżu Limana. Siły Zbrojne RF w tym sektorze ... wycofały się w sposób zorganizowany, brak informacji o innych sąsiednich sektorach.

    Dodam trochę od siebie.

    Gdyby nie było kretyńskich ograniczeń celnych między republikami a Federacją Rosyjską i byłoby możliwe szybkie przesłanie całego sprzętu firmami transportowymi, bez opóźnień i skandali na urzędzie celnym, ci sami Specnazowcy mieliby znacznie poważniejsze możliwości zabezpieczenie sobie komunikacji i innych przydatnych rzeczy.

    A gdyby rosyjskie służby celne nie zatrzymywały ładunków sprzętu radiowego z Chin, sytuacja byłaby jeszcze lepsza.

    A ze względu na ustaloną procedurę transportu wszystkiego „podejrzanego”, wiele z tego, co zostało dla nich kupione, jeszcze nie opuściło Moskwy ( Girkin mówi o zakupach wyposażenia w wyniku nie państwowych , ale dobrowolnych, obywatelskich zakupów z prywatnych dochodów - P.Z,)

    za: https://t.me/strelkovii/3200; https://t.me/strelkovii/3201; https://t.me/strelkovii/3210; https://t.me/strelkovii/3211

    ( tłum. własne. - P.Z.)

    • Wbrew ukraińskiej propagandzie#Playset#kowalew#Oświat

     Striełkow nie jest decydentem mającym wgląd w zakulisowe, gabinetowe gry. To tylko cieszący się sławą emerytowany wojskowy - teraz całkowicie na bocznicy, osoba prywatna. To były profesjonalista w zawodzie taktyki, być może również strategii wojskowej. A działania militarne to tylko element gry niezrozumiałej zarówno dla nas jak i jego.
     Sytuacja jest następująca - Kreml z nieznanych nam powodów traktuje walkę z Ukrainą nie jako wojnę ale rzeczywiście tylko jako wojskową operację specjalną. A traktuje to tak bo być może np. wiadomo mu (Kremlowi) że Zachód podjął ostateczną decyzję i nie cofnie się w próbie zniszczenia Rosji. A sytuacja z Ukrainą to tylko wstęp i to na Rosji wymuszony. W takim przypadku rozsądek usprawiedliwia takie ograniczone działanie, a jednocześnie różnymi innymi kanałami i działaniami próbuje się nie dopuścić do eskalacji prowadzącej do światowego kataklizmu.

    • Wbrew ukraińskiej propagandzie#Playset#kowalew#Oświat

     "że Zachód podjął ostateczną decyzję i nie cofnie się w próbie zniszczenia Rosji"
     Rozsądna teoria. Zakładając, że pandemia to było przygotowanie do wojny, to niestety trzeba się spodziewać, że najlepsze jeszcze przed nami.

     Wystarczy się przyjrzeć kto stosuje największy zamordyzm kowidowy. Z jednej strony Ameryka z wasalami, z drugiej Chiny i Rosja.
     Hindusi na ten przykład mieli pandemię w dupie, Afroafrykanie (zwani niegdyś Murzynami) wylewali polskie szczepionki z darów do rzeki. Co z krokodylami, nie wiadomo.
     Ameryka Południowa też się nie przejęła.

     Po mojemu - będzie duża wojna.

 • kwestia Ceny

  jezeli 5 km odzyskanego terenu jest warte 1x10 ^? Zołnierzy

  to odnieśli Sukces.

  Pewnie będą pisali Historie na tej Podstawie.

  Nieistotne Zwycięztwo okupione tysiącami zabitych .

  Mamy podobne Miejsca chwały.

  • kwestia Ceny#Kappadeusz

   Proszę Pana. W batalii o Izjum (bo to z jakichś powodów było kluczowym miejscem) w II WŚ Armia Czerwona walcząc z Vermachtem poniosła straty ludzkie o parę rzędów większe - 100tys?, 200tys? a spotkałem jeszcze większe liczby. Ten skrawek ziemi jest przesiąknięty krwią ludzi którzy o nią walczyli.

 • Komentarz z niemieckiego bloga.

  Mol książkowy Autor wyjaśnia

  tu w zrozumiały sposób rosyjskie podejście podczas trwającej kontrofensywy na Ukrainie. Zaczyna jednak od wyjaśnienia różnej topografii Europy Zachodniej i Ukrainy. Lokalny krajobraz stepowy oferuje niewielką osłonę, lasy są często małe, więc tylko małe jednostki mogą się tam ukryć, dlatego AFU wybrało taktykę okopywania się w miastach. Ponieważ Rosjanie wciąż są w mniejszości, działają bardzo elastycznie i mobilnie. W obecnej ofensywie walczą tylko wtedy, gdy jest to tego warte. Chcą zniszczyć jak najwięcej żołnierzy wroga, a jednocześnie chcą oszczędzić własny naród, zgodnie z mottem: Ziemię można odzyskać, martwy żołnierz nie wstaje ponownie. Dlatego taktyczny odwrót raz za razem, aż nadejdą posiłki.

  Wylicza zalety rosyjskiej armii i dodaje "czas". Również w odniesieniu do pory roku: Kiedy liście opadają, AFU traci wiele opcji pokrycia. Przede wszystkim jednak wspomina o stanie gospodarczym Ukrainy i jej zwolenników w Europie! Ukraina zbankrutowała, a światła wkrótce dla nas zgasną. Rosjanie są również świadomi skarg, że nie mamy już broni i prawie już jej nie dostarczamy. Mogą po prostu poczekać i zobaczyć, jak rozwinie się sytuacja w zimie. Tak długo, jak po prostu utrzymuj pozycje, jeśli to możliwe, zdobywaj ziemię, jeśli to możliwe, zrezygnuj z kilku kilometrów, jeśli to konieczne, ale nadal niszcz ukraińskie materiały i żołnierzy. Używa zdania: Ukraina chce utopić rosyjską armię w ukraińskiej krwi.

  (Tlumaczenie z translatora)

  Artykul:
  https://thesaker.is/some-very-basic-stuff-about-russian-defenses-in-the-smo/

 • Na Zachodzie w mediach tak jak i w Polsce, kłamstwa aż do obrzydzenia.

  Tak wbrew , bo propaganda banderowskiej junty jest jak hitlerowska.

  Autor ☆☆☆☆☆

  Pozdrawiam :)

  • Na Zachodzie w mediach tak jak i w Polsce, kłamstwa aż do obrzydzenia.#Alfax

   Ciekawe kiedy na Ukraine dotrze pandemia i spadną obfite deszcze/?
   Widać pandemia i deszcze wystraszyly sie ukraińskiej ofensywy.

 • Nie wygląda to dobrze.

  Sytuacja zmienia się z godziny na godzinę. Bandersyny wysadzili desnat na wschodnim brzegu Pieczenierzewskiego zbiornika i z marszu zajeli Chotomle. W panice jest ewakuowany Wolczansk. Wygląda na to, że rozwijają ofensywę i mogą być kolejne potężne uderzenia . W ich łapy wpadły olbrzymie zapasy amunicji i pozostawionego sprzętu. Nie wygląda to dobrze, a strach pomyśleć co zrobią z cywilami na zajętych terenach. Jeśli natychmiast nie zostanie zostaną podjęte przeciwdziałania, to może zostać zagrożony Donbas i Krym. Problem w tym, że z powodu kunktatorstwa "koszernego cara" Rosjanie nie dysponują odpowiednimi siłami piechoty. Nasuwa się także pytanie, co robi lotnictwo, jeśli ukry są dowożeni autobusami, a Rosjanie podobno panują w powietrzu ? Wszystko to jest zasługą jednego człowieka, zwanego genialnym szachistą. B/o

  • Nie wygląda to dobrze.#Playset

   Rzecz jasna, nie wygląda tak w polskiej propagandzie, która kalkuje komunikaty junty kijowskiej. A ty to powtarzasz.
   Jak wobec tego miałoby wyglądać lepiej.

 • Ostatni zryw UPAdliny ...

  Wszyscy jakoś zapominają, że ta "ofensywa" to jest wejście do walk OSTATNICH UPAdlińskich rezerw i faktycznie na niektórych odcinkach Rosjanie muszą się wycofywać, bo po co niepotrzebnie tracić ludzi i sprzęt.
  Na kierunku południowym "ofensywa" zakończyła się kompletnym fiaskiem natomiast na pozostałych postępuje przy dużych stratach. Prawdopodobnie Rosjanie też dostają spore lanie, bo "gdzie drwa rąbią tam wióry lecą".
  Żadna ze stron prawdy nie powie, bo na wojnie prawda umiera jako pierwsza ...
  Za to propaganda tak się rozpiera, że czasem aż "głowa mała".
  O ile jednak Rosja ma jeszcze rezerwy i "nawet jeszcze nic nie zaczęła" jak powiada jej car, to UPAdlinie w "rezerwie" pozostały już jedynie kobiety, dzieci i starcy - i to ci tylko co jeszcze nie uciekli "do Lachów".
  Tak więc denazyfikacja i demilitaryzacja UPAdliny postępuje zgodnie z planem, a dzięki tej banderowskiej ofensywie zostanie tylko przyspieszona w czasie.

  Tymczasem od stycznia 2023 - czyli już zaledwie za 4 miesiące - zacznie się całkowity upadek gospodarczy UE w tym Polski, która jest głównym poddostawcą dla gospodarki niemieckiej.
  Oznacza to masowe bankructwa firm (bo żadna firma ani instytucja państwowa nie wytrzyma wzrostu kosztów energii o 1000%) , bezrobocie, naukę zdalną dziatwy szkolnej, a w zasadzie jej brak, kolejną "pandemię" - tym razem spowodowaną wychłodzeniem i wygłodzeniem, co będzie "diagnozowane" przez zamaskowanych konowałów jako "zmutowany koronaświrus", bo przecież wtedy "dodatki covidowe" powrócą i "hulaj dusza Piekła nie ma" !
  Rosja natomiast ma czas, więc poczeka nawet całą zimę, wiosnę, kolejne gorące lato i jesień, a może nawet do następnej zimy i tak aż do skutku. Wszak wg Deagel.com w 2025 roku ma być już "pozamiatane".
  Rosja ma też gdzie się wycofać i ustawić sobie wroga do wybicia w dogodnym miejscu i czasie bez rozciągania dróg zaopatrzenia.
  To nie Rosja będzie ganiać po stepie za chochołkami tylko chochołki same przylezą w miejsce swojej utylizacji.
  I to co obecnie obserwujemy to jest właśnie "relokacja banderowskiej armii w miejsce jej utylizacji".
  Tak to widzę ....
  KST