Polska zbroi się na potęgę

--- Płd.koreanski czołg K2 ---

Polska kupi 250 czołgów Abrams od amerykańskiej firmy i kolejne 1000 czołgów K2 od Korei Południowej

Wiadomo już  o dużej umowie na dostawę 250 czołgów M1A2 SEPv3 Abrams najnowszej modyfikacji, którą Polska podpisała z amerykańskim koncernem wojskowo-przemysłowym General Dynamics Land Systems (GDLS). Firma podała, że kontrakt o wartości 1,148 mld dolarów został przyznany pod koniec lipca, a Pentagon zatwierdził transakcję. Pierwsza partia pojazdów zostanie dostarczona do polskiej armii na początku 2025 roku.

"Szkoła" czołgów Abrams na poligonie Bidrusko rozpoczęła szkolenie polskich żołnierzy. GDLS wcześniej przekazała na ten cel 28 czołgów Abrams.

Polska realizuje ambitne plany modernizacji sił zbrojnych, w tym jednostek pancernych, na podstawie analizy konfliktu zbrojnego na Ukrainie. Warszawa uważa, że to właśnie sprzęt wojskowy i artyleria dostarczone przez zachodnich sojuszników, w tym z Polski, "pomogły siłom ukraińskim w odstraszaniu rosyjskich najeźdźców na wschodzie".

-Siła NATO leży w jego jedności, która nigdy nie była większa niż dziś

- powiedział szef zaopatrzenia armii USA Doug Bush, który uważa, że umowa na czołgi z Polską jest "przykładem kontynuowania przez armię współpracy z naszymi partnerami przemysłowymi w celu zwiększenia produkcji krytycznego sprzętu wojskowego".

Na początku tego roku, jeszcze przed rozpoczęciem rosyjskiej operacji specjalnej na Ukrainie, Departament Stanu USA zezwolił na zakup przez Polskę amerykańskiego sprzętu wojskowego o wartości do 6 mld dolarów. Kontrakt na 250 czołgów jest częścią tego pakietu zatwierdzonego przez Kongres USA.

Oprócz amerykańskiego sprzętu wojskowego Warszawa zamierza kupić 1000 południowokoreańskich czołgów K2 i 600 samobieżnych haubic K9 wyprodukowanych przez Hanwha Defense. Według szacunków południowokoreańskich mediów, transakcja ta wyniesie 14,5 mld dolarów.

Jak podaje CNN, pierwsze 180 czołgów K2 wyprodukowanych przez Hyundai Rotem ma zostać wysłane jeszcze w tym roku. Polacy zamierzają też kupić od Korei Południowej trzy eskadry myśliwców FA-50.

Polskie kierownictwo nie rezygnuje z prób negocjacji z władzami niemieckimi w sprawie dostaw czołgów Leopard 2, które mają zastąpić radzieckie maszyny T-72, które Warszawa wcześniej dostarczyła Kijewowi. Kwota pomocy wojskowej dla Ukrainy, według polskich szacunków, wyniosła około 1,7 mld dolarów. Do tej pory Berlin i Warszawa nie osiągnęły porozumienia w tej sprawie.

Ostatnio w polskim kierownictwie coraz częściej pojawiają się głosy o militaryzacji w celu "przeciwdziałania zagrożeniu rosyjskiemu". Warszawa grozi zastosowaniem artykułu 5 Karty NATO o obronie zbiorowej w związku ze wzmocnieniem rosyjskiej obecności wojskowej w Kaliningradzie. Jednocześnie Polska znacząco wzmacnia swoje zgrupowanie wojskowe na granicy z obwodem kaliningradzkim. Oprócz rewanżystycznych zamiarów wobec zachodnich regionów Ukrainy, niektórzy polscy generałowie oświadczyli nawet, że uważają obwód kaliningradzki za polskie terytorium i domagają się demilitaryzacji rosyjskiej eksklawy.

Jednocześnie w samej Polsce, według najnowszych badań opinii publicznej, tylko 6-8% społeczeństwa opowiada się za wydatkami na sektor obronny i budową potencjału militarnego. Eksperci twierdzą również, że polski kompleks wojskowo-przemysłowy nie jest w stanie utrzymać takiej ilości zakupionego sprzętu wojskowego.

Joanna M.Wiórkiewicz

Joanna M.Wiórkiewicz - Komentarze niemerytoryczne są usuwane. Autorzy komentarzy obraźliwych są blokowani.

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

3.28

liczba ocen: 18

 • Skąd takie dane? - link poproszę

  "Jednocześnie w samej Polsce, według najnowszych badań opinii publicznej, tylko 6-8% społeczeństwa opowiada się za wydatkami na sektor obronny i budową potencjału militarnego."

  To jest lipa o czym pani pisze!
  Według najnowszych badań cyt:

  "Uczestników sondażu SW Research dla rp.pl zapytaliśmy czy - ich zdaniem - w związku z inwazją Rosji na Ukrainę, Polska powinna zwiększyć wydatki na obronność kosztem innych wydatków z budżetu?

  "Tak" na tak zadane pytanie odpowiedziało 56,4 proc. respondentów.

  Odpowiedzi "nie" udzieliło 18,6 proc. ankietowanych

  https://www.rp.pl/spoleczenstwo/art35799041-sondaz-polacy-chca-wiekszych-wydatkow-na-armie-kosztem-innych-wydatkow

  Chyba jest różnica między 6% a 56% czy się mylę?

  • Skąd takie dane? - link poproszę#Astra - Anna Słupianek

   Jest takie powiedzenie Churchilla : Wierzę tylko w te statystyki, które sam sfałszowałem.
   Są statystyki i sondaże robione przez określonych ludzi, wśród określonych ludzi dla określonych ludzi.
   Dla przykładu :
   Sonda : Czy jesteś zadowolony ze swoich zarobków ? 95% - TAK
   (Sondaż przeprowadzono pośród losowo wybranych posłów.)
   Tak, że luzik...

 • Polska zbroi się na potęgę

  Jeśli "weszki" lub "meszki" zastąpią realną walutę, to może okazać się prawdą. Innej szansy nie ma.

  • Wydatki na wojsko. Ekonomiści są zgodni: Polska musi je skokowo zwiększyć#Piotr Olgierd Korycki

   Sami państwowi lobbyści. Ja znam eskertów,któzy powiedzą że to zbdura to sie robi. ale oni znają się na obronności a nie robią w państwowym pisiackim banku

  • Wydatki na wojsko. Ekonomiści są zgodni: Polska musi je skokowo zwiększyć#Piotr Olgierd Korycki

   Jedyne co w PL trzeba zrobić to zwiększyć dwukrotnie wydobycie węgla oraz zgazowywać go w celu pozyskania gazu.
   Jeśli ktoś myśli, że te Abramsy, Leopardy czy K2 obronią Polskę przed unicestwieniem ten naprawdę o niczym nie ma pojęcia.
   Faktem jest, że te zakupy są w celu przyspieszenia bankructwa Polski, a masa upadłościowa ma już swojego nowego właściciela.
   KST

   • Wydatki na wojsko. Ekonomiści są zgodni: Polska musi je skokowo zwiększyć#Piotr Olgierd Korycki#KST

    Czysta żywa Prawda.

    • Wydatki na wojsko. Ekonomiści są zgodni: Polska musi je skokowo zwiększyć#Piotr Olgierd Korycki#KST#Joanna M.Wiórkiewicz

     Szef MON: Będą kolejne zamówienia dla wojska. "Doświadczenia z wojny na Ukrainie stanowią o tym, co jest najbardziej potrzebne". Przymierzamy się do kolejnego zamówienia Black Hawków, przed nami zamówienie na kolejne polskie wyrzutnie rakietowe WR-40 Langusta, rozmawiamy też z partnerami z Korei Południowej ws. wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych - powiedział wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak portalowi polskatimes.pl. https://wpolityce.pl/polityka/612080-szef-mon-beda-kolejne-zamowienia-sprzetu-dla-polskiej-armii Zamówcie jeszcze z 50 lotniskowców i 100 atomowych łodzi podwodnych. Jak mocarstwo, to mocarstwo. Połowę z tego można później „przekazać” Ukrainie. Przecież im tak dużych kredytów nie dadzą.

     Chwali się Krabami, które oddał za darmo na Ukrainę a teraz kupuje Koreańskie haubice. Zarżną polski sprzęt! To jest ostatnia kadencja PiSu więc trzeba jak najwięcej zgarnąć kasy od lobbyystów!

     Siemoniak kupował tablice a ten baran przez 7 lat konferencje i kupujemy toż to tylko dla walniętych w dekiel bzdury. Konkrety co mamy na stanie i co zostało kupione. Nic wszystko na Ukrainie.

    • Wydatki na wojsko. Ekonomiści są zgodni: Polska musi je skokowo zwiększyć#Piotr Olgierd Korycki#KST#Joanna M.Wiórkiewicz

     albo Izwiestia.

     Zgodnie z maksymą: w Prawdie niet izwiestii, a w Iziestiach niet prawdy.

   • Wydatki na wojsko. Ekonomiści są zgodni: Polska musi je skokowo zwiększyć#Piotr Olgierd Korycki#KST

    Dostawy blisko 400 czołgów i samobieżnych armatohaubic produkcji południowokoreańskiej to według planów MON pierwszy etap zakupów broni pancernej i artyleryjskiej z tego kraju, setki kolejnych wozów mają być produkowane w Polsce. https://wpolityce.pl/gospodarka/612085-dostawy-czolgow-i-armatohaubic-z-korei-beda-naprawde-duze Prezes zarządu, wchodzącej w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ), Huty Stalowa Wola (HSW), inż. Bartłomiej Zając podał się do dymisji …

    Dla kogo oni kupują ten sprzęt? Myślę, że wszyscy wiemy.

    Rozdali nowe polskie Kraby po 60 mln sztuka, a teraz zaciągają kredyty i na gwałt kupują nowe, które pewnie też oddadzą banderowcom. Trybunał stanu dla tych ludzi i konfiskata osobistych majątków.

    • Wydatki na wojsko. Ekonomiści są zgodni: Polska musi je skokowo zwiększyć#Piotr Olgierd Korycki#KST#kula Lis 70

     Trybunał trybunałem, konfiskata majątku konfiskatą, ale najważniejsza jest kula w łeb, żeby truchło więcej nas nie straszyło ...
     KST

  • Wydatki na wojsko. Ekonomiści są zgodni: Polska musi je skokowo zwiększyć#Piotr Olgierd Korycki

   Rosja najechała na Ukrainę.
   No proszę, jaki dobry pretekst.

   A możesz wyjaśnić , co się stało z ukraińskimi czołgami, których Kijów posiadał grubo ponad tysiąc? Jakoś nie zdołały obronić Ukrainy. To niby dlaczego czołgi miałyby obronić Polskę.

   Odpowiem, czołgi to broń stricte ofensywna. I do takich właśnie zadań zaoceaniczni stratedzy nas szykują.

   • Wydatki na wojsko. Ekonomiści są zgodni: Polska musi je skokowo zwiększyć#Piotr Olgierd Korycki#sniper

    Nie inaczej. Ukraina przegrywa, trzeba rzucić Polskę na niedźwiedzia.

 • Jeszcze badania z sierpnia tego roku...

  cyt:

  Poparcie dla zwiększenia wydatków na obronę Polski wyraziło niemal 75 proc. respondentów. Z kolei ponad 87 proc. pytanych uznało, że armia wymaga modernizacji technicznej i unowocześnienia. 66,7 proc badanych popiera zwiększenie liczebności polskiej armii.

  Badania Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS) przeprowadziło w lipcu i pierwszych dniach sierpnia. Ankieterzy ośrodka przepytali reprezentatywną grupę 1000 respondentów. Pytania dotyczyły m.in. stosunku pytanych do obecności wojsk amerykańskich w Polsce, zwiększenia liczebności Sił Zbrojnych i wzrostu nakładów na obronę Polski."

  https://dorzeczy.pl/kraj/38546/polacy-za-zwiekszeniem-wydatkow-na-obronnosc-sondaz.html

  Bardzo proszę na przyszłość zastanowić się zanim napisze pani fake news-a

  • Jeszcze badania z sierpnia tego roku...#Astra - Anna Słupianek

   Proszę mnie nie pouczać i generalnie się ode mnie odpierwiastkować. Jesli ma Pani inne dane, to proponuję je opublikować we własnej notce. Adieu

  • Jeszcze badania z sierpnia tego roku...#Astra - Anna Słupianek

   Gdyby sondażem objęto ludzi znających się na wojskowości, wówczas wyniki jego miały sens merytoryczny. A takich wystarczyło by zapytać np.. 20
   Losowo wybrana grupa 1000 telediotów z syndromem zreformowanej doszczętnie edukacji świadczy jedynie o skuteczności ogłupiania propagandą .

   Proszę udać sięz takimi mądrościami na Onet, tam na pewno uzyskają aplauz.

 • Czołg na dzisiejszym polu walki

  przy dzisiejszych środkach niszczenia to ma raptem 7 minut życia, zbędny zakup.

  • Czołg na dzisiejszym polu walki#kula Lis 70

   Jak zwykle przygotowują się do poprzedniej wojny. Nie oglądali ostatniej wojny Armenii z Azerbejdżanem. A za co? Pewnie płaszczak chce pójść droga Kosowa i Albanii. Polki do bur.... młodych Polaków na organy, reszta niech hoduje konopie. Przecież wszystko inne co przedstawia jakakolwiek wartość rozkradzione, pardon - sprzedane. Nawet wodociągi przejęła spółka izraelska /raport NIK/.

    • Czołg na dzisiejszym polu walki#kula Lis 70#Alain1952#Rafał Idzikowski

     Pooglądaj w Yutube co "potrafi" Abrams na podmokłym terenie i lodach Norwegii.

    • Czołg na dzisiejszym polu walki#kula Lis 70#Alain1952#Rafał Idzikowski

     Dawcą to jest przeciętny ukraiński żołnierz. Organów do przeszczepu. Polska język nie taka łatwa, co?

    • Czołg na dzisiejszym polu walki#kula Lis 70#Alain1952#Rafał Idzikowski

     to źle wydana kasa na zbędny sprzęt. Zbędny. Abrasy nie nadają się do naszych warunków. to zwykłe dotowania jankeskiego reżimu. i dalsze rozwalanie polkiego przemysłu. pisio=zdrajca

    • Czołg na dzisiejszym polu walki#kula Lis 70#Alain1952#Rafał Idzikowski

     A może jakiś chłodny kompresik na główkę, bo te upały najwyraźniej szkodzą.

    • Czołg na dzisiejszym polu walki#kula Lis 70#Alain1952#Rafał Idzikowski

     Był Pan chociaż w wojsku, nawet tylko w LWP, żeby takie teorie wygłaszać ?
     KST

   • Czołg na dzisiejszym polu walki#kula Lis 70#Alain1952

    No to ciekawe, co dodają do wody pitnej.

  • Czołg na dzisiejszym polu walki#kula Lis 70

   Czolgi i wozy opancerzone ( moga byc nawet sowieckie z demobilu BTR-y) to dobre na ulicach by steroryzowac i spacyfikowac zdesperowane spoleczenstwo !!!! I oto chodzi W przeciwnym wypadku nie bedzie jak chronic tych co beda zaslugiwali na szybka i bezpieczna ewakuacje. To nie bedzie pukanie jak w Poznaniu czy Gdansku. Artyleria ( ze wszystkimi Hi-tech instalcjami) jak zawsze krolowa broni defesywnej . Pelna zgoda p. Kula Lis !

   • Czołg na dzisiejszym polu walki#kula Lis 70#Mazjan

    Brawo! Bardzo celne spostrzeżenie. Dokładnie o to chodzi - o spacyfikowanie ludności miast. Jak dotąd żaden czołg nie obronił Ukrainy i żaden czołg, a niechby i tysiąc, nie obroni Polski. W obliczu nadchodzących kryzysów władze wszystkich krajów Europy robią w gacie ze strachu przed własnymi społeczeństwami. W Polsce jest tak samo. Te czołgi są przeciwko nam!

    • Czołg na dzisiejszym polu walki#kula Lis 70#Mazjan#Joanna M.Wiórkiewicz

     "władze wszystkich krajów Europy robią w gacie ze strachu przed własnymi społeczeństwami."

     Tak , pokazaly to roczne demonstracje zoltych kamizelek we Francji i strajk kierowcow ciezarowek w Kanadzie.
     Po co czolgi ? Obywatele krajow europejskich nie maja dostepu do broni. A jakby juz, to wie Pani jakie spustoszenie robi Apache helikopter? Szegolnie w nocy.

 • Zbędny wydatek

  Albo tzw. eksperci nie rozumieją sytuacji geo, albo nie pofatygowali się do przestudiowania ponad 3000 lat zmagań sił sobie wrogich o ten fragment świata, bo szykują się do wojen dawno minionych.
  ----------------
  Jeżeli zachód tej wojny nie będzie mógł wygrać, to zwyczajnie spali te ziemie na wiek cały.
  Kandydatka na premiera UK już deklaruje gotowość do użycia bomb atomowych, a jest na tyle głupia, że może to zrobić.

  • Zbędny wydatek#Maur

   Zadnych atomowek nie musi byc. Co za marnotrawstwo. Przyspieszonej selektywnej exterminacji musi byc poddana "expandable" populacja. Reszta o okreslonych cechach antropologicznych neanderlanczyka przyuczona do 10-15 lat pracy i do piachu.
   Tak wiec Kandydatka moze wypowiadac rozne banialuki z pomoca teleportera gdyz po to zostala wystrugana z banana. Po czym w nagrode skonczy jak reszta expandables. Dobrze by "politycy" spojrzeli w lustro i ocenili krytycznie czy naprawde przedstawiaja soba jakakolwiek wartosc dla przyszlych "elit NWO" :-))))

   • Zbędny wydatek#Maur#Mazjan

    Nie o to chodzi.
    My tu się skupiamy najczęściej na drobiazgach. Czymś budzącym nasze emocje w tej chwili i wyrażamy jakieś pobożne życzenia do własnego chciejstwa.
    Trochę inaczej to wygląda, jak spojrzymy na bieg bieżących zdarzeń z oddali. Warto spojrzeć na oś czasów z perspektywy nawet kilku tysięcy lat. Potem na tej osi umieścić przełomowe wydarzenia na świecie. Szybko zauważymy związek z wydarzeniami dotyczącymi naszej historii.
    -------------
    Warto zadać sobie szereg pytań i poszukać na nie odpowiedzi. Np.
    -Skąd przyszli Słowianie? Ze wschodu czy zachodu?
    -Co zniszczyli Hunowie w pierwszej kolejności i dalczego akurat te miasta?
    -Skąd brali się pierwsi najemnicy i kto uzbroił ludy stepowe do marszu na imperium?
    -Dlaczego obrzydliwie bogata Hiszpania nie poradziła sobie z majatkiem nowych kolonii a jej złoto przeniosło się do Niderlandów?
    -Dlaczego i kiedy Portugalia przekazała swoje kolonie Niderlandom?
    -Dlaczego i kiedy Anglia wzięła pod opiekę Niderlandy jednocześnie przenosząc zasoby finansowe do London City?
    -Kto i po co wynajął Cromwella?
    -Kto i za co zapłacił Chmielnickiemu?
    -W jakim celu utworzono Izrael? Przecież nad Amurem dostali dwa razy większy obszar.
    -Dlaczego Iran ma ponad pół wieku problemy?
    -Dlaczego rozpieprzono sporo świata arabskiego w ledwie pół pokolenia temu i dalej tam się jątrzy?
    Podobnych pytań można postawić wiele. Odpowiedź będzie w cui bono?

  • Zbędny wydatek#Maur

   żaden premier ani minister obrony nie decyduje samodzielnie o uzyciu broni jądrowej. O kek uzyciu decydują ci, cos finansowali kampanie wyborczą takich polityków.
   Dlatego trzeciorzędne znaczenia ma fakt, czy minister/premier/prezydent jest głupi czy mądry.
   Ilu u nas ww. polityków mozna by obdarzyć okresleniem "mądry"?
   A gdzie indziej przeciez nie lepiej.
   Rodzynki w rodzaju Margaret Thatcher zdarzaja sie w pojedynczych przypadkach na stulecie.

 • @Joanna M.Wiórkiewicz

  Logika nie pozwala mi obecnie przyjąć wyników żadnych sondaży , vide takie gamonie : "Uczestników sondażu SW Research dla rp.pl zapytaliśmy czy - ich zdaniem - w związku z inwazją Rosji na Ukrainę, Polska powinna zwiększyć wydatki na obronność kosztem innych wydatków z budżetu? . Może obecnie wyniki sondy GUS mogły by być wiarygodne , reszta to plewy dla mas na terytorium przemarszu . Salute .

  • @Joanna M.Wiórkiewicz#Repsol

   To może "Twoja logika" poda link np. GUS-u mówiący o 6% poparciu Polaków dla wzrostu wydatków na uzbrojenie?
   Bo o to tutaj chodzi nie o żadnych "gamoni"

   • @Joanna M.Wiórkiewicz#Repsol#Astra - Anna Słupianek

    Takich badań " w ten kraju nie ma i nie będzie , jest tylko miłość do banderopiteków , do tego bezapelacyjna . Inne zdanie to " kacapskie onuce " . Logika umarła . Kłaniam się . Salute :)

    • @Joanna M.Wiórkiewicz#Repsol#Astra - Anna Słupianek#Repsol

     Miłość do banderowców?
     To nie ma nic do rzeczy - a dane sondażowe są prawdziwe.
     Polska była potęgą militarną w PRL i to nie było złe.
     Byliśmy szanowani i żadni żydzi nas nie oskarżali o współdziałanie w ich mordowaniu!
     Dlaczego? Bo une są tchórzliwe.
     Banderowcy też muszą znać swoje miejsce w szeregu.
     Co Wy wszyscy z tą Rosją macie za problem?
     Tutaj chodzi o nasze bezpieczeństwo...

    • @Joanna M.Wiórkiewicz#Repsol#Astra - Anna Słupianek#Repsol

     I bardzo proszę nie poprawiać mojego pozycjonowaniua!
     Takie zachowanie nie służy portalowi,
     Ten wpis jako fejkowy mogł wylądować w lochu ale nie wylądował...

     Dobranoc

   • @Joanna M.Wiórkiewicz#Repsol#Astra - Anna Słupianek

    Dane sondażowe internetowe , ilość badanych powala na kolana . Finansowanie tej firmy jest dobrze ukryte , obstawiam Obajtka .Salute . https://swresearch.pl/news/polacy-oszczedzaja-i-zabezpieczaja-sie-finansowo-w-reakcji-na-wojne-w-ukrainie

   • @Joanna M.Wiórkiewicz#Repsol#Astra - Anna Słupianek

    Astra
    Przeciętny Polak nie ma pojęcia co się wokół niego dzieje. Jego opinia zatem psu na budę się zdaje. Polska musi budować silną armię służącą polskim interesom. Do tego potrzebna jest profesjonalna doktryna obronna sformułowana w oparciu potencjalne zagrożenia. Dopiero potem należy ustalić listę zakupów uzbrojenia. Podstawowym atutem tego uzbrojenia powinno być władztwo polskich władz nad ich użyciem (żeby nikt nie mógł tej broni przekierować).
    Nastepnym elementem jest amunicja którą powinien w podstawowym zakresie produkować polski przemysł.
    To co się szykuje, jest jedynie wydawaniem publicznych pieniędzy za horendalne łapówki dla decydentów i szykowanie sprzętu Bóg wie dla kogo.

  • @Joanna M.Wiórkiewicz#Repsol

   >Logika nie pozwala mi obecnie przyjąć wyników żadnych sondaży ,
   Mam tak samo. Oficjalne "sondażownie" na całym świecie (!!!) są tworzone wyłącznie po to, by okłamywać społeczeństwa, manpulować nimi. "No jak to, przecież opinia publiczna tak twierdzi. Robiliśmy badania na reprezentatwynej grupie ludzi.To polskie spoeczeństwo chce, żebyśmy kupili półtora tysiąca czołgów!"
   Pic na wodę, fotomontaż.
   Wypadałoby przynajmniej wiedzeić, kto i kiedy stworzył w Polsce CBOS - najbardziej niepoważną instytucję w Kraju Zalewajki i Kartofla.
   Pozdrawiam!

   • @Joanna M.Wiórkiewicz#Repsol#Joanna M.Wiórkiewicz

    ..."Oficjalne "sondażownie" na całym świecie (!!!) są tworzone wyłącznie po to, by okłamywać społeczeństwa, manpulować nimi. "...
    -----------------------------
    No proszę. Padaje Pani prawdę z kategorii oczywistych a aż czterech durni uważa całkiem na odwrót. Oczywiście oni nie wiedzą, że są durniami. Oni uważają, że mają prawo do własnego zdania.
    Szkoda jedynie, że nie ośmielili podzielić się tym własnym zdaniem.

 • Czolgi to bardzo proste ustrojstwo w produkcji.

  Mozna je produkowac w fabrykach sprzetu rolniczego posiadajacych wielkie tokarki, frezarki Made in USSR. Same koszty podrozy sa prawdopodobnie rowne kosztom pospawania tego na miejscu. Chcialem kiedys importowac do USA podstawy do maszyn z Polski i wlasnie koszty transportu uniemozliwialy to przedsiewziecie.

  • Czolgi to bardzo proste ustrojstwo w produkcji.#staszek kieliszek

   I wystarczy jedna butelka z benzyną, żeby takie ustrojstwo zniszczyć.

   I gdzie niby mają latać te trzy eskadry myśliwców? Od Odry do Bugu i z powrotem czy na Moskwę?
   I wystarczy jedna rakieta "Kindżał" żeby taka eskadra nigdy się nie wzniosła w powietrze.

   • Czolgi to bardzo proste ustrojstwo w produkcji.#staszek kieliszek#Joanna M.Wiórkiewicz

    Dokladnie. Teraz w wojnie sa wazne wspolrzedne z satelitow i kierowane joistikiem rakietki. Nie musza byc wielkie. Moga byc jak komary jesli trafiaja dokladnie w oko. Jak w grach komputerowych. Czolgi to technologia z 1 wojny swiatowej. Ale chodzi o kase publiczna, ktora trzeba skrasc. Czy drewniane lyzki, widelce, wykalaczki trzeba z Chin sprowadzac?

   • Czolgi to bardzo proste ustrojstwo w produkcji.#staszek kieliszek#Joanna M.Wiórkiewicz

    100/100! Racja!

    • Czolgi to bardzo proste ustrojstwo w produkcji.#staszek kieliszek#Joanna M.Wiórkiewicz#kula Lis 70

     niestety, ale nie "racja".

     Lufa armatnia do czołgu np. kalibru 120 mm , która wytrzyma 1000 strzałow to szczyt owa techhnologia metalurgii.
     Nie wspominając np, przekłądniach napędu.

     Tego rodzaju "opinie" dołują merytorycznie ten portal.

 • A teraz pytanie najważniejsze- kto dostanie od tych miliardowych transakcji prowizje?

  W chwili obecnej prowzje 10% od 1,148 mld dolarów (czołgi Abrams) . Ile to jest wdolarach i na złotówki? Bo, że Płaszczak dostanie lwią część (oczywiscie, nie na swoje nazwisko) to jest jasne. Lwia część z jego prowizji wpadnie oczywiście do kieszeni PiS, to też jest jasne.
  No i za każdym razem 10% od Koreańczyków : 1000 czołgów, trzy eskadry lotnicze, wozy pancerne, haubice.
  Powstaną nagle gigantyczne fortuny z pieniędzy polskiego podatnika.
  Jak tu niektórzy słusznie zauważyli - za zakupiony sprzęt z poziomu I i II wojny swiatowej.

  • A teraz pytanie najważniejsze- kto dostanie od tych miliardowych transakcji prowizje?#Joanna M.Wiórkiewicz

   Mnie ciekawi , kto będzie w naszym bantustanie ten sprzęt obsługiwał ?. Na pewno nie frontowi profesjonaliści , czyli jak zwykle lipa . Salute .

   • A teraz pytanie najważniejsze- kto dostanie od tych miliardowych transakcji prowizje?#Joanna M.Wiórkiewicz#Repsol

    Sprzęt jest pewnie w 2/3 przeznaczony w prezencie dla Ukrów. Jeżeli za 3 lata jeszcze będzie istniała Ukraina.

   • A teraz pytanie najważniejsze- kto dostanie od tych miliardowych transakcji prowizje?#Joanna M.Wiórkiewicz#Repsol

    A gdzie tym będą jeździć? Ile mostów dźwignie Abramsa? A czym to będą tankować?

  • A teraz pytanie najważniejsze- kto dostanie od tych miliardowych transakcji prowizje?#Joanna M.Wiórkiewicz

   DŁUG PL na dziś 1 508 577 278 974 zł. DŁUG WYPROWADZONY POZA KONTROLĘ PARLAMENTU: 348 127 894 589 zł. DRUKUJĄ. Dług PL w 2015-834 mld. PIS ZROBIŁ 1000 MILIARDÓW DŁUGU
   http://www.dlugpubliczny.org.pl

  • A teraz pytanie najważniejsze- kto dostanie od tych miliardowych transakcji prowizje?#Joanna M.Wiórkiewicz

   Błaszczak nic nie dostanie. Ten gamoń to za niska ranga. Jemu wystarczy funkcja ministra jako nagroda za wieną służbę. Prowizję dostana powazni pośrednicy. Chicałbym wiedzieć,, jakie osoby w Polsce pośredniczą w handlu bronią. Legalną

   • A teraz pytanie najważniejsze- kto dostanie od tych miliardowych transakcji prowizje?#Joanna M.Wiórkiewicz#Piotr Olgierd Korycki

    Tyle samo co niedojdy od " Jarosław Polskę zbaw " Sami złodzieje . Salute .

  • A teraz pytanie najważniejsze- kto dostanie od tych miliardowych transakcji prowizje?#Joanna M.Wiórkiewicz

   Prowizje dostana "sami swoi" i ta regula obowiazuje przez ostatnie 77 lat (1945-2022) zydowskich rzadow w Polsce.
   Zydostwo u wladzy w Polsce traktuje Polske jak przyslowiowa "dojna krowe" i znakomite zerowisko, a za wszystko zaplaci polski podatnik, bo narod spi.

 • Astra - Anna Słupianek sobota, 27 sierpnia 2022, 00:34:10

  //Co Wy wszyscy z tą Rosją macie za problem?
  Tutaj chodzi o nasze bezpieczeństwo...//
  Przyznam się , że nie rozumiem. Bronić się trzeba przed wrogiem. A jeśli nie Rosja , to Kto ? Słowacja ? Finlandia ? A może Kuba ?
  Tylko tutaj nasuwa się jedno zasadnicze pytanie : dlaczego Rosja ma nas zaatakować ? Co my takiego cennego mamy, że wzbudzamy imperialistyczne chucie Rosji ? A jeśli w naszej chorej wyobraźni coś takiego istnieje, to czołgi są w ofensywie wroga bezużyteczne. Samoloty i czołgi niszczy się w pierwszej kolejności. Zrozumiał bym gdybyśmy kupowali systemy przeciwrakietowe (coś w rodzaju Żelaznej Kopuły) a nie broń ofensywną. Tylko że o to respondenci nie są pytani. Jesteśmy tak skretyniałym a punkcje Rosji społeczeństwem, że nawet gazu i ropy od nich nie chcemy, choćbyśmy zamarzali i głodowali.
  W obecnych czasach wszystko co jeździ, nie będzie się liczyło. Rosja nawet nie musi planować zajęcia Polski, bo my ten potencjalny konflikt już dawno przegraliśmy.
  Są naprawdę inne sposoby, żeby zniszczyć nasz kraj. I na pewno nie militarne...

  • Astra - Anna Słupianek sobota, 27 sierpnia 2022, 00:34:10#SZS

   dla czego kupujemy sprzęt nie sprawdzony w boju ??? Może się okazać że kupiliśmy złom, tak, jak szwabskie ,samozapalające się leopardy !Co z Moskitem i Piratem ? Kupione jednorazowe granatniki ppnc nie załatwiają sprawy. Nie sforsują czołowego pancerza czołowego i zasięg max300-400 m.

 • Autor *****

  Wybiórczo robione sądyowanie to nic innego jak opinią publiczną mamipulowanie.
  Kłamią dzień w dzień w żywe oczy w TVPiS w TVNiemcy i w Polszmat.

  Okłamywać to oni mogą ich ale nie nas :)))

  Pozdr. :))

 • Jak sie pali.... to studnie kopia !

  Tak mozna podsumowac dzialania zydostwa z PiS u wladzy w Polsce w sprawie "obronnosci" panstwa polskiego.

 • Korea Południowa eksploatuje rosyjskie czołgi T-80U

  Posłużyły one za wzór do budowy K1 i K2 modeli czołgów rodzimej produkcję wzbogacone o elementy bardziej elektronicznie zaawansowane.
  KP posiada 3 szt rosyjskich czołgów T-80U, nie zakupili więcej ponieważ jak twierdzą -

  "Brak modernizacji ze względu na obcy charakter części do czołgu i brak woli „udomowienia” zagranicznej konstrukcji uniemożliwiły pełne przyjęcie T-80U przez wojsko Korei Południowej. "
  Koreańczycy są bardziej rozsądni od Polaków.
  Polska nie kładzie nacisku na produkcję własnego uzbrojenia z powodów mi nieznanych

  • Korea Południowa eksploatuje rosyjskie czołgi T-80U#Judasz

   Cytat:
   "Koreańczycy są bardziej rozsądni od Polaków.
   Polska nie kładzie nacisku na produkcję własnego uzbrojenia z powodów mi nieznanych."

   KOMENTARZ "fiesta"
   Co ty za pierdoly wypisujesz pod adresem Polski i Polakow ???
   Polska nie rzadza Polacy przez ostatnie 77 lat (1945-2022) , a przez ostatnie 2 kadencje rzadza ZYDZI z PiS (partia interesow syjonistycznych), ktorzy realizuja zydowskie interesy lokalne i globalne w pierwszej kolejnosci.
   Naucz sie tego na pamiec i nie rob sobie obciachu na forum.