Kogo lub co chronili azowcy w podziemiach Azowstalu?

Według rosyjskich szacunków w podziemiach kombinatu metalurgicznego Azowstal w Mariupolu przebywało ponad 2700 żołnerzy.


W 85. dniu operacji specjalnej Rosji na Ukrainie z podziemi kombinatu Azowstal w Mariupolu w ciągu 24 godzin poddało się dalszych 771 żołnierzy. W sumie od 15 maja  poddało się  1730 żołnierzy nie licząc osób cywilnych. Przewodniczący Donbaskiej Republiki Narodowej (DNR)  Puszylin powiedział, że ponad połowa ukraińskich sił bezpieczeństwa opuściła już Azowstal
. Z tego wniaoek, że na podsatwie zeznań jeńców, w podziemiach musiało się znajdować przynajmniej 3 ts. żołnierzyOd jak dawna? Kiedy przed miesiącem Rosjanie okrążyl, a następnie zdobyli  Mariupol. do Azowców w podziemiach kombinatu przedarli się żołnierze z rozmaitych, obecnych na miejscu walk jednostek ukraińskich sił zbrojnych, m.inn.marines (piechoty morskiej).  Szacunkowo mogło to byc ok. 700 żołnierzy. Jednak Azowcysami potwierdzają, że siedzieli w tych lochach od 3 miesięcy, tzn. jeszcze przedz początkiem rosyjskiej kampanii. 
Powstaje zatem pytanie: kogo lub co mieli za zadanie ochraniać Azowcy? Na początku walk w kombinacie pogloski głosiły o  znajdującym się w podziemiach laboratorium mikrobuiologicznym z międzynarodową obsadą, o obeności oficerów NATO z rozmaitych państw itp. Tymczasem dotąd nie natrafiono na żadnych obcokrajowców z wyjątkiem kanadyjskiego generała, który próbował uciec w cywilnym ubraniu razem z ewakuowanymi korytarzem humanitarnym  kobietami. 
Właśnie dlatego, by odpowiedzeić na pytanie: kogo lub co chronili (i nadal chronią) w katakumbach Azowcy , głównodowodzący operacją Rosjanie  postanowili nie niszczyć podziemniej infrastruktury, a przecież mieli odpowiednie ku temu narzędza, jak chośby samosterujące się  rakiety "Kindżał". Poza tym zniszczenie laboratorium broni biologicznej byłoby krokiem więcej niż niebezpiecznym. 
Tak więc na pytanie: kogo i co chronili tam Azowcy muszą odpowiedzeć rosyjscy śledczy.

W podziemiach pozostało jeszcze ok. tysiąca żołnierzy, a wśród nich ich przywódca Denis Prokopienko. Kim jest ten człowiek, skąd się wziął, jaką ma przeszłość? Na ten temat brak jest jakichkolwiek informacji. 
Jednocześnie obserwatorzy  sceny nazistowskiej w Europie oraz USA zauważyli zniknięcie z powierzchni ziemi znanego nazisty, współzałożyciela i solisty zespołu Heavy Metal "Brutal Attack" (jefo ojciec, Ken McLellan był zaąożycielem  grupy "Blood& Honour") o nazwsiku Kent McLellan. Ponieważ McLellan sam chwaliö się kika tygodni temu w mediach społecznościowych, że zanjduje się aktualnie w towarzystwie Denisa Prokopienko, istnieje podejrzenie, że McLellan również przebywa w katakumbach Azowstalu. Tym bardziej, że tło zamieszconego przez niego zdjęcia wskazuje na jakąś halę fabryczną.
Gdyby poddał się wraz z pozostałymi Azowcami, wówczas rosyjscy śledczy uzyskaliby informacje o powiązaniach nazistów ukraińskich z europejskimi i światowymi. Istnieje też możliwość, że ukraińscy towarzysze niedoli nie pozwolą mu na to, aby dostał się w rosyjskie ręce. Cóż to byłaby zastrata, dla "kultury" Heavy Metal.

Joanna M.Wiórkiewicz

Joanna M.Wiórkiewicz - Komentarze niemerytoryczne są usuwane. Autorzy komentarzy obraźliwych są blokowani.

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

4.53

liczba ocen: 19

 • @Autorka

  A jak Pani myśli po co w trybie nagłym usraelski generał Mark Milley zadzwonił do rosyjskiego generała Gierasimowa..Pewne teraz rozpocznie się kupczene co i za ile?

 • Bratnia pomoc nazistom

  Ten McLellan to jankes z Florydy, ur. w 1990 r. , syn znanego tam nazisty. Zaliczył już ze dwa razy amerykańskie więzienia za osiągnięcia w kultywowaniu przyjaźni międzyludzkich.

  • Bratnia pomoc nazistom#JMK

   Dzięki, juz wiem. Opisuje tę postać Jarek Ruszkiwicz w sąsiadującym z moim na czołówce tekscie. Nie wiedziałam, że to faktycznie brunatna rodzinka: ojcec Ken i syn Kent. Już poprawiłam. Faktycznie w lochach Azowstal miał przebywac synalek Kent. Ten od zespolu "Brutal Attack"

 • Azow i Mariupol

  Kilka wątpliwości.
  Przede wszystkim Rosjanie stwierdzili, że nie będą informować o akcji związanej z poddaniem się Azowców.
  Czemu to przypisać?
  Moim zdaniem - istnieją jakieś poważne rozmowy z Zachodem na temat ważnych jeńców. Macron był bardzo zaangażowany, ale też Izrael.
  Można sądzić, że jakiś deal jest tam robiony. SAMI AZOWCY - TO MIĘSO ARMATNIE I NIKT PO NICH NIE BĘDZIE PŁAKAŁ. SŁUŻĄ ZA ZASŁONĘ DYMNĄ.
  Że jest w to zaangażowany Izrael? Chyba oczywiste, bo wypowiedź Ławrowa nie była przypadkowa.
  Do tego - brak u nas info na ten temat - ale w Syrii ponoć Rosjanie zestrzelili jakieś izraelskie samoloty. Takie sprawy to nie przypadek.

  Pewnie będzie sporo dezinformacji. Podobno Ukraina wygrała starcie w Mariupolu. Jedynie Rosja nie wie jeszcze o tej porażce.

  • Azow i Mariupol#Krzysztof J. Wojtas

   Pewnie ma Pan dużo racji. Nie ma przypadków. Problem Azowców to temat uboczny, Co nie zanczy, że nie ciekawy.

   • Azow i Mariupol#Krzysztof J. Wojtas#Joanna M.Wiórkiewicz

    Wyjście ostatnich jeńców zostało przejęte przez FSB przyjechali z pomarańczowymi opaskami i pogonili korespondentów , oraz wprowadzili zakaz filmowania . Jeńcy wychodzą nadal . Ps. Coś kombinują ze zbiornikami siarkowodoru . Salute . https://polskatimes.pl/tag/azovstal

    • Azow i Mariupol#Krzysztof J. Wojtas#Joanna M.Wiórkiewicz#Repsol

     Dzieki za link. Oczywiscie, artykul niczego nie wykasnia, ale obtaek daje jakies pojecie.

    • Azow i Mariupol#Krzysztof J. Wojtas#Joanna M.Wiórkiewicz#Repsol

     Ciekawe, czy wyjdzie Prokopienko.

    • Azow i Mariupol#Krzysztof J. Wojtas#Joanna M.Wiórkiewicz#Repsol

     ten Wołynski vel Wołyn już też ..... inaczej spiewa

  • Azow i Mariupol#Krzysztof J. Wojtas

   //Przede wszystkim Rosjanie stwierdzili, że nie będą informować o akcji związanej z poddaniem się Azowców.//

   Niczego takiego "Rosjanie" nie stwierdzili.
   Przypominam że jedynym uprawnionym do udzielania informacji jest rosyjskie ministerstwo obrony którego rzecznik dwa razy dziennie zdaje relacje.
   Właśnie przez chwilą poinformowano o zabiciu 280 banderowców i 59 jednostek sprzętu wojskowego,za ostatnią dobę. https://vz.ru/news/2022/5/20/1159346.html

   Poza MON i naczelnym dowódcą którym jak wiadomo jest prezydent Putin nikt nie jest upoważniony do informowania o przebiegu operacji.

 • step by step

  Mariupol ma poważne znaczenie w tamtym rejonie teraz kolej na Odessę Myslę że sraczka Zachodu związana jest z tym że Odessy pod żadnym pozorem nie chcą odpuścić a bronić jej nie ma kim bo jest kompletna rozsypka .Aidar to jak Azov na dzieci ,kobiety to bardzo wojowniczy ale na widok Czeczeńców z AHMAT to już zwieracze puszczają i galoty falują . Czy Azovstal skrywa jakieś tajemnice ? Było dość czasu żeby je zniszczyć nawet ludzi jak trzeba będzie się pozbędą więc myślę że chodzi o to że chcą umówić z Rosją granice Ukrainy . Ale ja bym nie odpuszczał bo w sumie ta Ukraine rozwaliły jednostki DRL.ŁRL wsparte Rossgwardią ( to taki WOT ) ii niekiedy wsparte jednostkami Armi Rosyjskiej . Cała poważna Armia Rosji wsparta elektroniką czeka w odwodzie a z tego co mi wiadomo to wstępnie biorą się za satelity szpiegowskie zaczną od prywatnych to się kolega Elon zdziwi

  • step by step#Mol Tom

   "biorą się za satelity szpiegowskie zaczną od prywatnych to się kolega Elon zdziwi"
   Genialny pomysł.

   • step by step#Mol Tom#Joanna M.Wiórkiewicz

    Takie coś z nim znalazłem , ale bez możliwości weryfikacji .Salute . https://www.youtube.com/shorts/aNsln1CALeI

    • step by step#Mol Tom#Joanna M.Wiórkiewicz#Repsol

     Oczywiscie to Prokopienko. Swieżo p,ogolony., Kiedy to zostało nagrane?

    • step by step#Mol Tom#Joanna M.Wiórkiewicz#Repsol

     dzięki za link ale tak Putin jest pułkownikiem wywiadu no to ja jeszcze biorę pod uwagę inną możliwość . Pamietając jak ZSRR rozpracowywało zbrojne podziemie w Polsce w latach 40 XXw którym w kóncowej fazie kierowali oficerowie UB zastanawiam sie ilu z tych Palamarów , Wołynów czy tam jak ten co na filmiku jest konfidentami wywiadu Rosji lub wręcz jego funkcjonariuszami . Nie wierzę że Rosja by dopuściła do rozwoju tych jednostek nie mając możliwości kontroli co się w nich dzieje .

   • step by step#Mol Tom#Joanna M.Wiórkiewicz

    1. Według raportu start rakiety nośnej Sojuz-2.1a odbył się 19 maja o godzinie 11:03 czasu moskiewskiego. Bp. z kosmodromu Plesetsk i przeszedł w trybie normalnym. Po szacowanym czasie rakieta umieściła statek kosmiczny na docelowej orbicie w interesie Ministerstwa Obrony. Satelita został już zaakceptowany do śledzenia przez naziemne urządzenia kontrolne niemieckiego Głównego Centrum Testowego Titov. Departament wojskowy nie ujawnia celu satelitów z serii Kosmos, ale Stany Zjednoczone uważają, że są one przeznaczone nie tylko do monitorowania innych satelitów, ale także do ich przechwytywania. Pentagon nie wyklucza, że satelity Kosmos powinny w przyszłości stać się elementem rosyjskiego ugrupowania orbitalnego, pełniąc rolę odstraszającą w kosmicznym wyścigu militarnym.
    2.Wicepremier Jurij Borisow powiedział, że rosyjskie siły zbrojne zaczęły otrzymywać kompleksy laserowe "Peresvet", zdolne do oślepiania celów powietrznych i systemów satelitarnych wroga na wysokości do półtora tysiąca kilometrów.
    3.Najnowsze rosyjskie systemy S-500 Prometheus wchodzą już do służby w rosyjskiej armii. Kompleksy te są jednocześnie środkami obrony powietrznej i przeciwrakietowej.
    Jak każda broń najlepiej kiedy sie ja testuje w warunkach bojowych a te w okolicach Odessy bedą do tego idealne

 • Jeśli popuścić wodze fantazji - to rzeczone laboratorium

  mogło mieć także w tych podziemiach całą rzeszę królików doświadczalnych, którzy żywi nie mogą wyjść na świat.
  Wniosek?
  Czarci pomiot przez lata zrobił z banderalndu - odbyt świata - a dlaczego pomiot właśnie banderland wybrał na ten odbyt świata? Aaaa to już nietrudno się domyśleć.

 • Istnieje teoria "zimy jądrowej"

  Zgodnie z teorią po wojnie atomowej na skutek zakrycia słońca grubą warstwą pyłów,zapadnie długotrwała zima a w jej efekcie dalsze katastrof ekologiczne . https://pl.wikipedia.org/wiki/Teoria_zimy_nuklearnej

  Azowstal z labiryntem podziemnych obiektów i infrastruktury,projektowany i zbudowany był na tę właśnie okoliczność.

  AZOW-cy,co stwierdzają wszyscy którzy już mieli z nimi kontakt kontaktach, w przeważającej części są głupkami.Najczęściej bez wykształcenia za to z głową pełną nazistowskich ideologii,mogli schronić się w Azowstal w oczekiwaniu na ruski atak jądrowy.Nie wykluczone też że ktoś im taki pomysł podsunął.
  Inaczej jak sobie wyjaśnić obecność tam sporej ilości kobiet i dzieci.

 • @Joanna M.Wiórkiewicz

  2 godziny temu .Salute . https://www.youtube.com/c/iwekoTV/videos No i tu jest .
  https://t.me/stranaua/43099

 • Inteligencja inaczej. Typowo po ukraińsku.

  Schować się w kompleksie przeciwatomowym i dać się otoczyć przez wroga.
  Takie podziemia mają sens, ale tylko na głębokim zapleczu gdyby wybuchła III wojna światowa.

  • Inteligencja inaczej. Typowo po ukraińsku.#Kris

   Te podziemia wlasnie po to były w 50-tych latach budowane: na wypadek, gdyby wybuchła wojna nuklearna.

   • Inteligencja inaczej. Typowo po ukraińsku.#Kris#Joanna M.Wiórkiewicz

    Tak, ale tylko na głębokim zapleczu, a nie jako bunkier na froncie.
    Ci Azowcy mogli być naprawdę niebezpieczni gdzieś na froncie, ale nie w tych katakumbach.
    Jedynie co strona ukraińska tutaj osiągnęła, to bardzo wątpliwy sukces propagandowy.
    Że to niby takie Termopile, a oni niby garstka Spartan broniąca cywilizacji europejskiej.
    Tylko że oni w rzeczywistości są zakałą i najgorszymi odpadami tejże Europy, a nie jej obrońcami.

  • Inteligencja inaczej. Typowo po ukraińsku.#Kris

   może uwierzyi w propagandę sukcesu. I naprawdę wierzyli, ze nagle pojawi się wysłana przez Penistę wielka armia i ich odblokuje

  • Inteligencja inaczej. Typowo po ukraińsku.#Kris

   A co oznacza "na głębokim zapleczu" ?

   Cały Związek Sowiecki stanowił sam w sobie "głębokie zaplecze". Schrony jest sens budować tam , gdzie znajdują się skupiska ludności, centra administracyjne, etc. a nie , i gdzie można szybko przemieścić do nich ludzi. dajmy na to, na bezludnym Tajmyrze czy innej Kamczatce.

 • UWAGA NEWS! Obaj przywódcyAzowczyków z Huty Stali poddało się!

  Dzis pod wieczór wyszedł z katakumb Denis Prokopienko, główny dowódca. Wczoraj wyszedł Swiatosław Palamer "Kalina", Pytanie; kto tam jeszcze został i w jakim celu?

  • UWAGA NEWS! Obaj przywódcyAzowczyków z Huty Stali poddało się!#Joanna M.Wiórkiewicz

   Nie ma potwierdzenia .Wyszło 2200 z ok 4000 Salute . https://rutube.ru/video/893db7716fd835d002ccac820f63625b/

 • Oficerowie NATO w Azowstolu zamordowani i okaleczeni przez Azowa, by oszczędzić wstydu zachodnim rządom?

  Różne są spekulacje i znaki zapytania - jak w tytule.
  https://www.veteranstoday.com/2022/05/19/did-nato-order/
  Jasne, to pytanie… ale to dobre pytanie. Człowiek, który o to pyta, profesor stosunków międzynarodowych Michael Brenner (University of Pittsburgh) jest jednym z niewielu amerykańskich akademików na tyle odważnych, by rozważać takie rzeczy

  • Oficerowie NATO w Azowstolu zamordowani i okaleczeni przez Azowa, by oszczędzić wstydu zachodnim rządom?#Remi

   Dzięki za ten ważny link. Kopiuję pytanie tytułowe z tego wywiadu:
   NATO Officers in Azovstol Murdered & Mutilated by Azov to Spare Western Governments Embarrassment?

 • Relacja dziennikarza, naocznego świadka:

  Po ukryciu tygodniami, jak szczury w podziemnym bunkrze i po złożeniu przysięgi na panteon nordyckich bogów i Ducha Adolfa Hitlera, że ​​raczej umrą, niż się poddadzą, nasi Neo-Niegrzeczni „bohaterscy obrońcy” postanowili to zakończyć. Początkowo miała to być tylko „ewakuacja” ciężko rannych. Strona rosyjska/DPR obiecała zabrać tych facetów do szpitala, gdzie otrzymają leczenie, prawdopodobnie fizjoterapię i poradnictwo psychologiczne, aby pomóc im przezwyciężyć PTSD. Potem, gdy rozeszła się wiadomość, że to jest coś, proces zaczął się rozkręcać i wymykać spod kontroli. Teraz nawet zdrowi, ambitni żołnierze ukraińscy zdecydowali, że również chcą się dogadać. Następną rzeczą, którą wiesz, było około 700 facetów lub nawet więcej, którzy chcieli się poddać; a najnowsze szacunki mówią, że może nawet tysiąc. Trzeba było wyczarterować flotę luksusowych autokarów, aby zabrać wszystkich, bo Rosjanie są milszymi ludźmi niż Japończycy w czasie II wojny światowej, którzy po prostu kazali więźniom iść na własną zagładę. Teraz mogą pojechać autobusem.

  Ale naprawdę zabawne jest to, że przynajmniej w ciągu pierwszych kilku dni, zanim zostali wyśmiani na na youtube i Twitterze, wszystkie media Westie postanowiły potraktować tę masową kapitulację jako „ewakuację”. Jak zwykle CNN było najbardziej fałszywym ze wszystkich fałszywych mediów, z kłamliwymi nagłówkami, takimi jak „Zostaną zabrani do ukraińskiego miasta Nowoazowsk …”, wygodnie pomijającym fakt, że Nowoazowsk jest kontrolowany przez Doniecką Republikę Ludową, a nie Ukrainę. I wiele innych kłamliwych nagłówków i tekstów opierając się na ignorancji swoich odbiorców.

 • Cd. relacji

  Steszhin (autor relacji) próbuje nawiązać rozmowę z niektórymi Azowitami. Patrzą prosto przed siebie i nie nawiązują z nim kontaktu wzrokowego. Zauważa, że ​​ich sprzęt i zestaw są z najwyższej półki. Noszą ten sam karabin, co ich rosyjski odpowiednik Kałasznikowa.

  Reporter spodziewał się brudnych i przestraszonych mężczyzn, ale nie to widzi. Są czyści, zadbani. Tajemnica ich czystości zostaje rozwiązana, gdy jeden z nich ujawnia sekret: przez cały czas mieli mnóstwo wody. Nazywają to wodą „techniczną”, z niekończących się zapasów w rurach. Technicznie rzecz biorąc, nie powinna to być woda pitna, ale zrobiliby z niej herbatę. I myli się. Biorąc to pod uwagę, można się zastanawiać, dlaczego zdecydowali się poddać, ale sekret polega na tym, że tydzień temu zabrakło im jedzenia. To głód, nie pragnienie, wypędził ich z nory.

  Steszinowi towarzyszy żołnierz DRL Vlad, który pochodzi z Połtawy. Przez ostatnie 3 miesiące byli nierozłączni w trasie. Vlad był przepełniony nienawiścią do tych ukraińskich nazistów i pragnął zemsty. Ale teraz coś się z nim dzieje: na widok jeńców jego nienawiść i gniew zaczynają topnieć, a on staje się spokojniejszy. Steszyn filozofuje o „duszy rosyjskiej” i o tym, jak działa ten efekt: Na widok pokonanego wroga rosyjska wściekłość słabnie a w psychice dominuje współczucie. Oczywiście ci naziści staną przed sądem za swoje zbrodnie. Ale nie jest to rosyjski sposób na wymierzanie sprawiedliwości na polu bitwy.

  Steszyn pyta jednego z Ukraińców: „Ilu jeszcze tam jest?” Ukrainiec, który nazywa się Dmytro, zachowuje się niepewnie: „Jeszcze sporo, zdziwilibyście się…” Steszyn daje facetowi szansę przemówić do kamery i dać znać swoim bliskim, że jeszcze żyje; ale Dmytro grzecznie odmawia. Żaden z jeńców nie chce udzielić wywiadu, więc Steszyn musi uszanować ich wybór.

  18-letni Azowita o imieniu Nazar jest jedyną osobą z całej grupy jeńców, która mówi w czystym ukraińskim dialekcie. Pochodzi ze Lwowa. Podsłuchuje rozmowę Steszyna z Vladem i filozofowanie, jak to wszystko się stało. Nazar wtrąca się w rozmowę i mówi w ukraińskim dialekcie: „Ludzie byli przeciw ludziom”. Sprzeciwia się temu Ukrainiec Dmytro: mówi, że jest z Mariupola i mówi, że ludzie przyzwyczajali się do nowego życia (pod rządami Majdanu). Vlad protestuje ze złością: „Jestem z Połtawy, musiałem opuścić dom w 2014 roku, bo zrozumiałem, że nie da się żyć według nowych zasad. Wszyscy mówiliśmy po rosyjsku, a oni zaczęli zabraniać języka rosyjskiego, uchwalili wiele praw…”

  Dmytro wzdycha: „Tak…” Ale potem szybko zbiera się w sobie i zagłębia w polityczną debatę: „W każdym razie to były nasze wewnętrzne, ukraińskie sprawy. Dlaczego Rosja musiała wsadzać nos?”

  Vlad odpowiada ze złością: „Chciałeś, żeby po prostu zabili nas wszystkich, bez interwencji? Masz za sobą Europę i Stany Zjednoczone, więc mamy za sobą Rosję. Czy wydaje ci się to normalne? Czy to normalne, że marnujesz swoją młodość na wojnie?

  Dmytro: „Ja też walczę od 2014 roku. Ja też zmarnowałem w tym młodość”.

  Vlad [zaciekawiony]: „Naprawdę? Gdzie walczyłeś?

  Steszyn pozostawia tych dwóch żołnierzy wspomnieniom, zauważając, że kontynuowali rozmowę przez co najmniej godzinę.

  W ciągu tej godziny trwał proces rozminowywania, min było więcej, niż można było zliczyć. Ale ostatecznie trasa była oczyszczona i nadszedł czas, aby zacząć wyprowadzać rannych. Przynieśli pierwszą grupę na noszach, a potem wrócili po innych. Niektórzy faceci na noszach byli w naprawdę złym stanie: nie wytrzymaliby nawet jednego dnia więcej.

  Pojawia się oficer Azowa. Donosi grupie rosyjskiej, że bojowy komponent pułku wciąż znajduje się w fabryce i tylko czeka, aby zobaczyć, jak wszystko się potoczy pierwszego dnia procesu. Żołnierze mają połączenie z Internetem, więc z zapałem śledzą media społecznościowe i oglądają wszystko, co się dzieje. Jeden wniosek, do którego wszyscy dochodzą, jest taki: reżim kijowski nie ma już z nich żadnego pożytku.

  Bitwa o Mariupol dobiegła końca!

  • Cd. relacji#Jarek Ruszkiewicz SL

   Dzięki Jarku za tę relację. Mnie się wydaje, że to był przełom. Oczywiście, teraz czeka Rosjan ciężkie zadanie: wchodzenie do katakumb. Njpierw oczywiscie saperzy, Ale czy wszyscy wyszli? Tego nie wie nikt.

 • Kogo chronili azowcy

  "Serhij Wołyński, p.o. dowódca ukraińskiej 36. brygady piechoty morskiej, który poddał się z zakładu Mariupol Azovstal, z sygnałem wywoławczym Wołyń, powiedział, że w zakładzie przebywają obcokrajowcy w oddziałach ukraińskich.
  W filmie z Wołyńskim, którym dysponuje RIA Nowosti , odpowiedział twierdząco na pytanie o obecność obcokrajowców na terenie Azowstalu.

  „W jednostkach Sił Zbrojnych Ukrainy są cudzoziemcy” – powiedział.

  Ukraiński dowódca dodał, że nie ma wśród nich informacji o wysokich urzędnikach i kustoszach."
  ALE CZY MÓWIŁ PRAWDĘ?
  https://russian.rt.com/ussr/news/1005879-volyna-vsu-azovstal

  • Kogo chronili azowcy#Remi

   Na filmie jest płk Wołodymir Baraniuk były d-ca 36 Brygady Piechoty Morskiej przechwycony tydzień wcześniej do niewoli . Potwierdzenia dla d-ców azova dalej brak . Salute . Wołyna jest tu . https://t.me/pl_news_front/2247?embed=1&mode=tme&single=1

   • Kogo chronili azowcy#Remi#Repsol

    Cd. relacji#Jarek Ruszkiewicz SL#Joanna M.Wiórkiewicz#sniper

    Według Michaila Onfurienko (dziś, sobota 21 maja rano) z "katakomb" Azowstal wyszło aż 2439 żołnierzy. Ich głównego dowódcę (Prokopiuka, który nieco wcześniej na youtube rozpowiadał, ze uciekł wcześniej z Azowstali i że nadal walczy) zabrano wozem pancernym z miejsca poddawania się osobno, obawiając się nad nim samosądu:

    Михаил Онуфриенко: Украинский фронт, Утро 21 мая - YouTube

    • Kogo chronili azowcy#Remi#Repsol#Berkeley72

     Tak , tylko filmów i zdjęć brak , a w podziemiach od trzech dni coś wysadzają . Salute .

    • Kogo chronili azowcy#Remi#Repsol#Berkeley72

     On musi sie mylic. W sumie wyszło ich tyle od 16 maja do 20 maja. Co do Prokopianki - to zostało potwierdzone, ale brak jakichkolwik zdjec lub videoclipow. Aż niemożliwe, żeby przy tak ważnej osobie o tym zapomniano.

    • Kogo chronili azowcy#Remi#Repsol#Berkeley72

     KOREKTA!!!! Ten człowiek, którego Pan cytuje ma jednak rację! Faktycznie w sobotę 21 maja wyszło z katakumb ponad 3 tysiące żołnierzy. Razem poddało się zatem w przeciągu tygodnia 6 tysięcy! Własnie przecytałam oficjalne potwierdzenie!
     Ci wytatuowani z przedu iztyłu, których widac na filmie to ostatni, sobotni "rzut".

 • @Joanna M.Wiórkiewicz

  Jest tylko tyle w temacie . Salute . https://rutube.ru/video/457ae3cc1436921ac87602f7cf314591/

  • @Joanna M.Wiórkiewicz#Repsol

   Też ciekawe, zwłaszcza obrazki.

   • @Joanna M.Wiórkiewicz#Repsol#Joanna M.Wiórkiewicz

    Musimy zaczekać na relację z dołu . Salute .

   • @Joanna M.Wiórkiewicz#Repsol#Joanna M.Wiórkiewicz

    Festiwal tatuaży , tylko szybkie rozminowywanie ich czegoś nauczy . Salute .

    • @Joanna M.Wiórkiewicz#Repsol#Joanna M.Wiórkiewicz#Repsol

     ten w tych zielonych gaciach to już mega bi turbo arcy debil .Całkiem niedawno odgrażał sie Kadyrowowi co jeszcze pikuś ale jego rodzinie w szczególności kobietom ... No to teraz bedzie miec okazję to przekazac komuś z AHMAT

    • @Joanna M.Wiórkiewicz#Repsol#Joanna M.Wiórkiewicz#Repsol

     Jeszcze raz napiszę,te bydalki w ludzkich skórach powinny zostać zabite,tam doszło już do patologicznych zmian w psychice,z tego łajna nic już nie będzie.
     Taki osobnik nigdy już nie odnajdzie śię w normalnym środowisku,dewiant nigdy nie wróci do normalnych relacji ludzkich,po temacie.

   • @Joanna M.Wiórkiewicz#Repsol#Joanna M.Wiórkiewicz

    Tu ciekawostka . Salute . FSB zrobiło dobrą " Zadymkę Tumana " Salute .

    • @Joanna M.Wiórkiewicz#Repsol#Joanna M.Wiórkiewicz#Repsol

     Według oficjalnych doniesien wyszło z lochów (mają one 25 km długosci) w sumie 6 tysięcy żołnierzy. W sobote 21 maja wyszło ich ponad 3 tysiące.

 • Podobno to się po okolicy kręciło . Salute .

  https://www.vesselfinder.com/?imo=7368815

  • Podobno to się po okolicy kręciło . Salute .#Repsol

   Page not found.Co to było?

   • Podobno to się po okolicy kręciło . Salute .#Repsol#Joanna M.Wiórkiewicz

    Statek cargo Britta K , pod banderą Togo . U mnie strona działa razem z geolokalizacją statku . Salute .

 • @Joanna M.Wiórkiewicz

  Dziś 6 banderopiteków zastrzelili w podziemiu . Tu nowe wiadomości . Salute . https://www.bitchute.com/embed/kBwtCq64a4iR/?feature=oembed#?secret=Zhe6vbBRq2