Tymczasem w Brukseli i w Paryżu - 10 luty

Europejski Konwój Wolności zgodnie z zapowiedzią zawitał dziś do Brukseli. Oto krótka migawkaPolicja w Paryżu zatrzymała francuski konwój na rogatkach jednak trzęsie portkami, jak długo im się to uda.

Joanna M.Wiórkiewicz

Joanna M.Wiórkiewicz - Komentarze niemerytoryczne są usuwane. Autorzy komentarzy obraźliwych są blokowani.

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

5

liczba ocen: 4

 • Artur Kalbarczyk z Kanady

  14 hours ago
  edited
  Muszę przyznać, że to co dzieje się na moście Ambasador pomiędzy Detroit a Windsor zaczyna dominować przebieg wydarzeń w Kanadzie. Most jest już zamknięty 4 dni, zaczyna się to odbijać na handlu USA - Kanada, czytaj firmy produkcyjne w Ontario zaczynają wstrzymywać produkcję... to wszystko zaczyna kosztować.
  Miasto Ottawa jako tako może funkcjonować, jednak jak handel z USA stanie to Kanada też stanie. Dzisiaj, jako część protestu kilkadziesiąt trucków przejechało kolumną przez międzynarodowe lotnisko w Ottawie, natychmiast inne lotniska w Kanadzie zostały obstawione przez policję, (sam byłem świadkiem tego w Montrealu, znaczne siły policji otoczyły lotnisko na Dorval), było to ostrzeżenie dla Trudeau, gdyby poważnie myślał o użyciu siły przeciwko kierowcom.
  Sąd w Ontario wydał nakaz blokady funduszy zebranych przez GiveSendGo dla “Freedom Convoy 2022“, problem jest, że strona jest w USA i Sąd w Ontario nie ma tam jurysdykcji... rzecznik prasowy GiveSendGo wydał oświadczenie, że pieniądze są bezpieczne i trafią do truckerów.
  Trwa protest kierowców na przejściu granicznym z USA w Alberta i w Manitobie.
  Amerykanie wreszcie ogłosili datę rozpoczęcia swojego konwoju, 1 Marzec i ma ruszyć z Kalifornii i w drodze do DC inne konwoje mają się dołączyć, nie zamierzają się spieszyć. Biden i jego sponsorzy będą mieli czas żeby się zastanowić.
  Sytuacja jest napięta, kierowcy nie odpuszczają... a Trudeau znalazł się w sytuacji z której już chyba nie wyjdzie, wyraźnie dzisiaj kierowcy odpowiedzieli Trudeau na jego groźby użycia RCMP w Ottawie.
  Tak jak powiedziałem na moim YT stream, “to nie że w Kanadzie brakuje mostów do blokowania”, a jeszcze mamy, autostrady, przejścia graniczne, a nawet lotniska i mogę też dodać porty morskie... większość to jurysdykcja federalna.
  Zaczyna to wyglądać tak, że najlepsza opcja dla Trudeau to, podać się do dymisji, wsiąść do samolotu Sorosa i wyjazd do Davos. Użycie siły w Ottawie to moim zdaniem będzie duży błąd... wtedy wszyscy ruszą na Windsor i Trudeau może doprowadzić do małej wojny domowej w Kanadzie... i jak konwój w USA ruszy, to kryzys o maseczki może zamienić się w bardzo poważny konflikt na całym kontynencie Artur Kalbarczyk


  37 minutes ago
  edited
  Trudeau ostrzega kierowców ciężarówek, “respond with whatever it takes” czyli zrobi absolutnie wszystko żeby zakończyć protest. Za bardzo nie sprecyzował który, bo jest ich kilka, ale chyba chodzi Ottawę... to jest dość ostry język, język który ma zastraszyć, dać sygnał że nadchodzi siłowe rozwiązanie protestu.
  Więcej dzisiaj na moim YT stream ...

  • Artur Kalbarczyk z Kanady#Playset

   Nowa Zelandia

   • Artur Kalbarczyk z Kanady#Playset#Repsol

    Dzięki za ten film. Niesamowite wrażenie robi ten zgodny chór protestujących (od 30 minuty). I jacy smieszni wydają się ci umięśnieni policjanci stojący naprzeciwko kobiet i młodzieży.
    Wideo wkleiłam do notki znadującej się aktualnie na czołówce (za co dziękuję).

 • *

  cieszę się, że notki się odnalazły

 • Przemówienie majora armii kanadyjskiej Stephena Chledowskiego  Polskie napisy można samemu ustawić.

  • Przemówienie majora armii kanadyjskiej Stephena Chledowskiego#Playset

   Nic dodać nic ująć. Bardzo odważny i dobry obywatel. Niech mu Bóg wynagrodzi.

 • @

  Najnowsze narzędzia dla resortów siłowych kanadyjskiego tyrana to:
  Kary pieniężne dla protestujących kierowców sięgające $100 tys. oraz więzienia do 1 roku za odmowę odstąpienia od protestu i opuszczenia terenu.
  W MSM jeden z kierowców stwierdził, że "jego to i tak nie rusza bo nie ma pieniędzy i niech go aresztują".
  Sądzę, że wielu kierowców jest tak zdesperowanych, że gdy tyran Trudeau wyśle na nich wojsko to po prostu podpalą swoje ciężarówki w akcie rozpaczy, gdyż nie wiele mają do stracenia.

 • @

  Protestujący powinni być teraz nadzwyczaj czujni, gdyż aby sprowokować krwawe rozwiązanie sytuacji (planowane na dziś wieczór lub jutro rano) snajperzy "społeczności międzynarodowej" mogą zechcieć zastrzelić po 10 osób spośród protestujący oraz policjantów (patrz kijowski majdan).

 • " Macron, on t'emmerde" !

  Taka jest odpowiedz francuskich uczestnikow konwoju wolnosci ( convoi de la liberté ). Wyjechalo ponad 3 tysiace samochodow z roznych regionow Fracji i maja ci ludzie dojechac do Paryza a potem do Brukseli.
  We Francji kierowcy ciezarowek nie sa wlascicielami ( wiekszosci) swoich pojazdow, dlatego "zwykli "ludzie postanowili protestowac. Wielu z nich to "zolte kamizelki", ktore maja dosyc rzadow MIcrona, ktory powiedzial, ze chce "emmerder ,czyli "dowalic" niezaszczepionym Francuzom.
  Tutaj na poczatku kwietnia sa wybory prezydenckie Ja takze mam ochote podziekowac Micronowi za jego arogancje, bezczelnosc, bezwzglednosc, glupote, zarozumialstwo, niewiedze, zaprzedanie itp, itd !
  Rzad barykaduje Paryz przed zdesperowanym, lecz pacyfistycznymm ludem !
  Niech zyje demokracja w wydaniu UE!