Ottawa- sobota 5.02 - polski reportaż

W sobotę 5 lutego przybył do Ottawy polski konwąj polonijny z Toronto z ładunkami żywnożci i ubrań dla demonstrantów.

W reportażu z Centrum im. Jana Pawła II w Toronto na  You Tube widzimy przygotowania (sortowanie, pakowanie) do transportu wszelkich dóbr zebranych dla truckersów demonstrujących w Ottawie. Szczególnie polecam drugą połowę, gdzie organizatorzy mówią o przygotowanych konkretach:
">

W sobotę 5 lutego polski konwój złożony z kilkunastu samochodów dostawczych dotarł do Ottawy. Niestety, reportaż został umieszczony na Rumble, który nie ma łączy z Neonem, dlatego trzeba kliknąć na umieszczony poniżej link, Ale się opłaca, bo w przeciągu godziny uczestniczymy w spacerze po centrum Ottawy i spotykamy wiele osób. Jak słyszę, w sobotę wieczorem odbyła się tam przy minus 25 stopniach wielka polska party grillowa z kiełbaskami,
gorącą zupą,pączkami i grzańcem. Kolejki były kilometrowe. Z pewnością nie była to ostatnia taka akcja kanadyjskiej Polonii, bo truckersi są mentalnie przygotowani do siedzenia w Ottawie az do skutku, nawet, gdyby miało to trwać dwa lata.Tymczasem napięcie ze strony policji wzrasta i dochodzi nawet do aresztowań. Generalnie jednak, co widać na zdjęciach, przeważa atmosfera pikniku. Powodzenia!

https://rumble.com/vuaqfh-ottawa-sobota-5-luty-2022-konwj-wolnoci.html?mref=6zof&mc=dgip3&utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=AndyChoinski&ep=2

Joanna M.Wiórkiewicz

Joanna M.Wiórkiewicz - Komentarze niemerytoryczne są usuwane. Autorzy komentarzy obraźliwych są blokowani.

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

5

liczba ocen: 5

 • Artur Kalbarczyk z Kanady

  Coraz więcej informacji pojawia się że, 50% policjantów w Ottawie złożyła rezygnację, nie tylko w Ottawie policjanci odchodzą ze służby, podobne ruch widać w wielu miastach.
  Protest w Kanadzie trwa, w tym momencie mamy już 3 przejścia graniczne które są blokowane w Alberta, Ontario i Manitoba. Reżim kanadyjski napina mięśnie, straszy, grozi... jednak na ten moment nie ma przemocy, czytaj rząd nie używa siły żeby zakończyć protest. Są jednak prowokacje ze strony Antify... w Ottawie kierowcy skarżą się, że zamaskowana antifa wchodzi im do ciężarówek, wali pięściami w trucki itp.
  Wchodzimy w drugi tydzień protestu w Ottawie, na ten moment zebrano już $19 mil dla kierowców, wpłaty są z całego Świata... kierowcy twardo i dzielnie trzymają się swoich postulatów. Nikt nie odpuszcza PROTEST TRWA... w Kanadzie codziennie więcej i więcej ludzi budzi się, dochodzi do nich że żyją w faszystowskim kraju... i to jest dla mnie najważniejsze, jesteśmy świadkami wielkiego przebudzenia kanadyjczyków.
  Alberta jako kolejna prowincja znosi paszporty szczepionkowe, Quebec ogłosił wczoraj że znosi wiele restrykcji, dzisiaj będę w wRealu24 z panem Łukszą.
  P.s. Podobno Sąd nakazał zwrot kanistrów z paliwem.

  • Artur Kalbarczyk z Kanady#Playset

   > Wchodzimy w drugi tydzień protestu w Ottawie, na ten moment zebrano już $19 mil dla kierowców, wpłaty są z całego Świata... kierowcy twardo i dzielnie trzymają się swoich postulatów. Nikt nie odpuszcza PROTEST TRWA... w Kanadzie codziennie więcej i więcej ludzi budzi się, dochodzi do nich że żyją w faszystowskim kraju...
   ➖➖➖➖➖➖
   Czyżby Justin Trudeau odblokował konta protestu? Jakoś nie słyszałem. Chcesz dobrze zaanalizować to po 1 sprawdz, czy protestujący mają dostęp do kont z tymi 19 mln $ ?
   Po 2 Przedstaw sytuację gospodarczą USA i Kanady w aspekcie ruchu granicznego. USA chciały kontrolować i Kanada to duża strata czasu dla kierowców.
   Po 3 Czy protest i blokady mają jeszcze znaczenie gospodarcze, czy przenieśli wszelkie importy i eksporty już na szyny?

   Jedyna realna pomoc to jest pomoc w naturaliach. Zresztą zobaczcie sami:
   Niestety już po ptakach: co dzisiej w nocy funkcjonowało, to o godz. 21 10. 02. już nie funcjonuje.
   Bluzga, bluzga, bluzga. W technice jest tak, że takie przypadki zdarzają się tylko wtedy, gdy coś się zmieniło. Bez komunikacji z tym, który grzebie w skryptach nic nie mogę zrobić. Zwykły user ma do użytku nakryty stół, przykryty obrusem.Do bebechów pod stołem, zwykły user bez uprawnień nie ma dostępu.
   Panie Dżon dlaczego nie wytłumaczysz, skąd idzie ta blokada?

 • @Wiórkiewicz

  >Niestety, reportaż został umieszczony na Rumble, który nie ma łączy z Neonem, dlatego trzeba kliknąć na umieszczony poniżej link
  ➖➖➖➖➖➖
  Jak Pani widzi wideo się wyświetla w komentarzach. Komentarze na nowym Neonie mają więcej mocy niż edytor tekstu głównego. Pozdrawiam :))

 • Convoy to Canberra

  Alfax nie potrafił uruchomić poniższego wideo. Robię eksperyment. Może mi się uda..

 • To trzeba rozgłosić! Brawo Dżon!

  Najsilnieszy edytor komentarzy w Polsce i może nawet na świecie posiada Neon24.pl!
  Moje gratulacje !!!

 • A teraz prawdziwa bomba? Telegram na NE24!

 • Vimeo

  Vimeo jednak weszło, trzeba było troszeczkę poczekać. Otworzyłem usunięty komentarz na szczęście jeszcze raz i widzę Vimeo. Brawo! Vimeo wyświetla się w komentarzu usuniętym, natychmiast, gdyż wtedy jest usuwany również filtr, który zamiast Vimeo podkłada video z YouTube.

  Macie jeszcze jakieś propozycje o innych platformach?


  The #TruckersForFreedom convoy has reached Ottawa, ON. Jan 28th 2022. from Polytik on Vimeo.

 • BanBye do kolekcji wideo wyświetlanych w komentarzach Neon24.pl

  Tego nie umożliwia, żaden portal w Polsce!